Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Düsseldorf pro klíčové hráče oborů drátů a trubek
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Düsseldorf pro klíčové hráče oborů drátů a trubek

Nová multifunkční hala pro 10 tisíc lidí, která je letošní novinkou veletrhů wire a Tube, ale i nesčetné zajímavosti z oborů dráty, kabely, trubky a roury. To je příslib veletržního dua wire a Tube.

Messe Düsseldorf odkládá konání březnových veletrhů

Messe Düsseldorf GmbH odkládá konání veletrhů ProWein, wire and Tube, Beauty, Top Hair, METAV a Energy Storage Europe. V úzké koordinaci se všemi zúčastněnými partnery bude společnost neprodleně informovat o alternativních termínech konání těchto veletrhů, aby byla zaručena co nejvyšší bezpečnost plánování.

Messe Düsseldorf tedy postupuje podle doporučení krizového týmu německé vlády, aby při hodnocení rizika závažných událostí zohlednil zásady institutu Roberta Kocha. Na základě tohoto doporučení a nedávného významného nárůstu počtu infikovaných lidí v Evropě společnost Messe Düsseldorf situaci nově vyhodnotila. K tomu přispěla i nejistota mezi četnými vystavovateli a návštěvníky veletrhů v březnu a složitá cestovní situace, zejména pro zahraniční zákazníky.
 
Werner M. Dornscheidt, generální ředitel společnosti Messe Düsseldorf GmbH: „Naši zákazníci, partneři a zaměstnanci nám důvěřují. Nejen pokud jde o profesionální a úspěšné zvládnutí významných mezinárodních akcí v Düsseldorfu. Tuto důvěru v nás mohou mít, i když rozhodneme o kritických situacích z hlediska jejich bezpečnosti.“

„Toto rozhodnutí nebylo pro všechny zúčastněné snadné,“
řekl Thomas Geisel, primátor města Düsseldorf a předseda dozorčí rady Messe Düsseldorf GmbH. „V současné době je však posunutí termínů pro Messe Düsseldorf a jeho zákazníky s ohledem na dynamický vývoj situace nezbytné.“

V současné době nemáme v úmyslu odložit hlavní veletrhy interpack a drupa, které se konají v Düsseldorfu v květnu a červnu. „Samozřejmě i zde bereme dotazy našich zákazníků týkající se koronaviru velmi vážně,“ řekl Dornscheidt, „proto situaci po konzultaci se zdravotnickými úřady a partnery včas vyhodnotíme a přijmeme odpovědné rozhodnutí.“

Dr. Andrea Gränzdörffer
tisková mluvčí
Messe Düsseldorf GmbH

Již déle než 30 let se veletrhy wire a Tube konají v Düsseldorfu společně. Za hranicemi této zemské metropole si vydobyly věhlas jako mezinárodní top-hráči svých průmyslových oborů. Přispěly tak k tomu, že Düsseldorf, hospodářské centrum Severního Porýní-Vestfálska, si získal po celém světě excelentní jméno jakožto platforma pro inovace v průmyslu.


Již déle než 30 let se veletrhy wire a Tube konají v Düsseldorfu společně. (Zdroj: Messe Düsseldorf)

Veletrh wire bude letos umístěn v halách 9 až 17 a představí stroje a zařízení na výrobu a zušlechťování drátů, pomocné materiály a nástroje pro technologie, materiály, technologie skleněných vláken, speciální dráty a kabely i inovace z oblasti měřicí, řídicí a regulační techniky.

Vedle výrobců drátů a kabelů s jejich produkty, technologií pro práci se skleněnými vlákny a oblastí obchodu se v hale 15 představí i stroje na svařování mříží. Ty představují pro výstavářskou logistiku speciální výzvu, protože pro ně je nutno instalovat do energetických šachet a propojit obzvlášť silné elektrické přípojky, které umožní přenos velkých proudů potřebných pro práci těchto těžkých strojů.

V hale 17 představí čínští vystavovatelé svá řešení pro obor dráty a kabely, a to opět pod heslem „meet China’s expertise“.

Premiéra bude k vidění v halách 16 a 17. Poprvé zde bude prezentován celý řetězec tvorby hodnot pro upevňovací a spojovací prvky. Vedle surových materiálů, strojů a zařízení se zde představí také koncové produkty jako upevňovací a spojovací prvky či technické pružiny.

Stroje i produkty

Na veletrhu Tube 2020 se představí kompletní procesní řetězec průmyslu trubky a roury.

Rozsáhlá nabídka veletrhu zahrnuje stroje a zařízení pro výrobu, úpravu a zpracování trubek a rour, surové materiály, trubky a příslušenství, použité stroje, nástroje pro technologie, pomocné prostředky i měřicí, řídicí, regulační a zkušební techniku. Nabídku doplňuje obchod s trubkami a rourami společně s technologiemi pro těžební průmysl či profily, stroje a plastové trubky.


Představí se zde mimo jiné stroje a zařízení na výrobu a zušlechťování drátů. (Zdroj: Messe Düsseldorf)

Výrobci trubek a rour spolu s příslušným obchodem jsou umístěni v halách 1–4, a mají tak dostatek prostoru pro prezentaci svých strojů, zařízení a produktů. V halách 5, 6 a 7a následují zpracovatelé trubek a rour, v hale 7 je pod heslem „meet China’s expertise“ k vidění koncentrovaná „trubková“ kompetence z Číny.

ecoMetals trails: letos poprvé

Dlouhodobě udržitelné, šetrné k životnímu prostředí, energeticky úsporné a inovativní: tak se většina výrobních společností chce představit veřejnosti.

Cesta k tomuto cíli je však dlouhá, a to zejména pro společnosti podnikající v energeticky a materiálově náročných oborech dráty a kabely či trubky a roury. Než se jim podaří spojit požadavky klimatické efektivity, trvalé udržitelnosti a šetrného nakládání se zdroji, často uplyne mnoho let.

I proto nyní sází společnost Messe Düsseldorf u veletrhů wire a Tube na kampaň ecoMetals – během těchto veletrhů od 30. března do 3. dubna 2020 se pod názvem „ecoMetals trails“ poprvé organizují komentované prohlídky k expozicím vystavovatelů, kteří své produkty vyrábějí udržitelně, materiálově šetrně a s redukovanými emisemi.

Za poplatek ve výši 900 eur tak tito vystavovatelé dostávají možnost osobně a podrobně informovat o jimi vyvinutých inovacích účastníky prohlídek, a to přímo ve svých expozicích.


Nabídku doplňuje obchod s trubkami a rourami nejrůznějších typů a velikostí. (Zdroj: Messe Düsseldorf)

V rámci veletrhu se budou konat komentované prohlídky ecoMetals. Vítáni jsou samozřejmě všichni spontánní zájemci, kteří se k těmto bezplatným prohlídkám přihlásí přímo na místě setkání, jímž je informační stánek ecoMetals u vstupu Nord (sever) düsseldorfského výstaviště.

lcad@medea.cz

Další články

Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: