Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Ekonomické a produktivní 90° frézy
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Ekonomické a produktivní 90° frézy

Rohové frézování je jednou z nejběžnějších operací obrábění. Pro tyto aplikace byly vyvinuty velmi oblíbené nástroje Tungaloy DoForce-Tri, které se nyní dočkaly dalšího rozšíření. Nástroje jsou tak nově dostupné s ekonomickými destičkami se šesti řeznými hranami o velikosti 07. Díky menším destičkám tak bylo možné osadit i nová tělesa menších průměrů.

Výrobní stroje se stávají stále sofistikovanějšími a komplexnějšími, jejich mechanické komponenty jsou proto také menší a složitější. Často jsou u nich používány díly slabostěnné konstrukce, kdy je nutné odebrat jen malé množství materiálu. Pro efektivní obrábění komplexních struktur a eliminování kolizí se výrobci musejí spoléhat na použití rohových nástrojů. Pro aplikace, kdy nástroj musí pracovat při malé hloubce řezu, jsou hojně využívány vícezubé frézy, které disponují větším počtem destiček a zajišťují tak větší stabilitu a efektivitu řezu.

Malý řezný odpor a vyšší stabilita

Nové nástroje DoForce-Tri s tuhými destičkami velikosti 07 umožňují oproti běžným trojúhelníkovým destičkám až dvojnásobný posuv při stejné hloubce řezu. Toho by nebylo možné dosáhnout bez inovativní konstrukce destiček s pozitivní řeznou hranou a většího počtu destiček umístěných na tělese nástroje. Oproti standardním pozitivním destičkám mají DoForce-Tri 07 malý řezný odpor a lepší stabilitu. Díky tomu je možné tyto nástroje vhodně používat i při slabším upnutí obrobku a strojích s nižší tuhostí. Další velkou výhodou těchto destiček je aplikovaná wiper geometrie, která vytváří kvalitní povrch obrobku. Vysoká přesnost stěny obrobku je důsledkem optimálně navržené geometrie destičky.
 

Rozměry stopkových těles DoForce-Tri 07 jsou v nabídce od ø18 mm do ø32 mm. Nástrčný typ je pak k dispozici v ø40 mm a ø50 mm. Nástroje je nyní možné výhodně zakoupit v akční nabídce, kdy při nákupu 10 ks destiček do lůžka frézy zákazník získá dodatečnou slevu 50 % na vybrané těleso. Nabídka platí do poloviny prosince.

Nové nástroje DoForce-Tri s tuhými destičkami velikosti 07 umožňují oproti běžným trojúhelníkovým destičkám až dvojnásobný posuv při stejné hloubce řezu.

Nové čtyřbřité hlavice pro frézování vysokým posuvem

Díky velkému zájmu o sortiment nástrojů TungMeister zařadila japonská společnost Tungaloy nově do sortimentu variantu vysokoposuvových hlavic se čtyřmi břity. Jednou z hlavních výhod produktu TungMeister je rychlá a jednoduchá výměna nabízených hlavic při zachování vysoké přesnosti.
Technologie vysokoposuvového frézování je dnes běžná pro mnoho výrobních podniků, které hledají způsob produktivního úběru materiálu. Neustále se zvyšující nároky na výkony při frézování byly podnětem pro rozšíření nabídky hlavic TungMeister pro vysokoposuvové frézování. Nové čtyřbřité hlavice tak umožňují využití vyšších řezných parametrů a delší životnosti nástroje díky vyššímu počtu břitů. Optimální geometrie břitů byla navržena s důrazem na klidný řez a nízký řezný odpor. Tuhé jádro hlavice dále výrazně ovlivňuje celkovou životnost nástroje a stabilitu procesu.

Nové čtyřbřité hlavice TungMeister umožňují využití vyšších řezných parametrů a delší životnosti nástroje díky vyššímu počtu břitů.

Geometrie pro přesné dokončování nejen na dlouhotočných strojích

Řada pozitivních soustružnických destiček geometrie „-01“ se dočkala rozšíření. Tato geometrie, jež je vyráběna s minusovou tolerancí, je nově dostupná také s rádiusem špičky 0,4 mm. Destičky s touto geometrií jsou určeny zejména pro vysoce přesné dokončování na strojích švýcarského typu.

Geometrie -01 byla optimálně navržena inženýry společnosti Tungaloy pro hloubky řezu do 0,5 mm, zatímco geometrie –JS je efektivní zejména při hloubkách řezu v rozmezí 0,5 mm až 3 mm.

Geometrie -01 byla navržena s ohledem na bezproblémovou tvorbu a kontrolu třísky při výrobě miniatur. Nespornou výhodou je její velice klidný řez při hloubkách řezu 0,5 mm a menších. Kombinace s velmi oblíbenou geometrií –JS, která je první volbou pro obrábění malých dílů, přináší rozšíření geometrie -01 další možnosti ve výběru správného utvářeče pro různé hloubky řezu a hodnoty posuvu při soustružení na dlouhotočných strojích.

Tungaloy

Michal Karkoš

www.tungaloy.com/cz
 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: