Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Elektro lidé se sejdou v Brně
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Elektro lidé se sejdou v Brně

Více než šest stovek vystavovatelů z tuzemska i zahraničí a až 40 tisíc odborníků i nadšenců se každoročně účastní veletrhu Amper, největšího B2B veletrhu v oblasti elektrotechniky, elektronik, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení v ČR i na Slovensku.

Veletrh, který pořádá společnost Terinvest, proběhne letos ve dnech 19.–22. března na brněnském výstavišti a bude zahájen soutěží o nejpřínosnější exponát – Zlatý amper.

Aktuální trendy z oblasti Průmyslu 4.0, řešení pro inteligentí domy i města – to jsou hlavní motivy letošního ročníku veletrhu. V posledních několika letech sledujeme nástup novinek z oblasti Průmyslu 4.0 a IoT (Internet věcí), smart grids (inteligentní sítě), které umožňují regulovat výrobu a spotřebu elektrické energie v reálném čase, a smart city (chytrá města). Moderní technologie a řešení využitelná pro tato chytrá města, ve kterých jsou stavěny chytré budovy pro bydlení i práci, jsou na veletrhu Amper vystavovateli prezentovány již mnoho let.


Aktuální trendy z oblasti Průmyslu 4.0, řešení pro inteligentí domy i města – to jsou hlavní motivy letošního ročníku veletrhu.

 

Infrastruktura a inteligentní domy

Digitalizace průmyslu či Průmysl 4.0 však budou na letošním Amperu k vidění téměř na každém stánku. Společnosti Rittal a Eplan Engineering pravidelně na společném stánku v hale P představují možnost vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmyslu 4.0.

Bezesporu zajímavé bude i představení novinek celosvětového lídra ve svém oboru – společnosti ABB, která je předním dodavatelem v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace i energetiky. Jejich řešení pro inteligentní domy i města jsou pravidelně prezentována nejen na vlastní expozici v hale P, ale i diskutována v rámci odborných konferencí veletrhu.

Efektivním ovládáním domácností se na veletrhu bude zabývat také například společnost Legrand, HDL Automation, Enika.CZ, Teco či Jablotron Alarms. Významné výročí zde oslaví významný dodavatel výrobků pro elektrotechnickou infrastrukturu, společnost OBO Betterman. V osvětlovací technice se představí Ledvance, Osmont, EMOS, B.E.G. Brück Electronic, McLED, AMAKO, Solight Holding a nově také PROLED v zastoupení firmy CAmper.

Novinky i diskuze s odborníky

Návštěvníci veletrhu mají jedinečnou možnost získat na jednom místě praktické informace od vystavovatelů těchto chytrých řešení a současně o nich diskutovat na celé řadě odborných konferencí. Především zástupci municipalit mohou uvítat jedinečný koncept odborné konference „Smart city v praxi IV“, která proběhne v úterý 19. března. Seminář mapující úskalí změn elektrotechnických norem osloví projektanty, montéry a revizní techniky. Ve středu 20. března se bude konat celodenní konference pod záštitou Elektrotechnické asociace ČR – „Jak na robota“. Ve čtvrtek 21. března proběhne diskuze na nejvyšší odborné úrovni také v rámci Fóra automatizace či Energetiky. V rámci veletrhu Amper proběhne i 34. Celostátní setkání elektrotechniků. Na stánku KNX národní skupiny pro ČR návštěvníci získají nejen ucelenou prezentaci mezinárodní sběrnice KNX, ale i odborné poradenství. Přímo na veletrhu budou vyhlášeni výherci soutěže o nejlepší KNX instalace.


Diskuze na nejvyšší odborné úrovni také v rámci Fóra automatizace či Energetiky.

Terinvest

Ivana Glejtková

glejtkova@terinvest.com
 

Další články

Inovace
Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: