Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Engel CZ fórum
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Engel CZ fórum

Společnost Engel CZ uspořádala ve dnech 16. a 17. května ve svém pražském sídle zákaznickou konferenci Engel CZ fórum 2019, zaměřenou na uživatele svých vstřikovacích lisů.

Program konference byl po oba dny totožný a pokaždé se jej zúčastnilo kolem 30 hostů. Dopolední prezentace byly zaměřeny na aplikace moderních technologií v lisovnách a představily tak zároveň pohled společnosti Engel na problematiku Průmyslu 4.0, která v jejím pojetí nese označení inject 4.0.

Chytrá řešení pro lisovny plastů

Hosty nejprve přivítal Petr Stibor, prezident společnosti Engel pro střední a východní Evropu, poté již následovaly přednášky nazvané smart machine, smart service a smart production. Souhrnný pojem inject 4.0 byl poprvé prezentován před třemi lety na veletrhu K 2016 a zahrnuje chytrá řešení pro uvedené tři oblasti. U strojů jde především o zvýšení stability vstřikovacího procesu a tím dosažení trvale vysoké kvality výlisků i při měnících se vstupních podmínkách prostřednictvím monitoringu a automatické regulace procesu. Zmínit můžeme řešení jako iQ weight control, iQ clamp control, iQ flow control a iQ vibration control. V oblasti servisu jde o dálkové sledování stavu strojů a oblast prediktivní údržby. Provozovatelé lisů pak mohou vše pohodlně sledovat na zákaznickém portálu e-connect anebo v mobilní aplikaci e-connect.24. Pro vlastní monitorování kritických komponentů stroje za účelem prediktivní údržby slouží řešení zahrnutá pod pojem e-connect-monitor. Pro oblast chytré výroby Engel nabízí MES systém authentig, který přináší detailní pohled na výrobu a umožňuje její optimalizaci. Závěr prezentací patřil zástupci společnosti Lubstar, který se věnoval tématu kvality hydraulických olejů pro vstřikovací stroje.


Hosty přivítal Petr Stibor, prezident společnosti pro východní Evropu.

Praktické workshopy

Odpolední část programu patřila třem workshopům, během nichž lektoři zodpověděli i řadu dotazů vyplývajících z každodenní praxe. Jejich témata zahrnovala například řešení iQ flow control a iQ weight control, která byla představena u vstřikovacího lisu e-victory 50 v přízemí budovy. Další dva workshopy proběhly v nových školicích prostorách ve 3. patře firemní budovy, kde se rovněž konal i dopolední program. První z nich byl zaměřen na automatizaci a proběhl u buněk s roboty easix a viper. Druhý představil MES systém authentig a portál e-connect.


Průběh workshopu u robotu viper

Celá akce přinesla řadu inspirativních poznatků pro praxi a probíhala v mile přátelské atmosféře. Další fotografie z jejího průběhu si můžete prohlédnout v článku „Engel CZ fórum představilo chytrá řešení pro lisovny“ .

Novým školicím prostorám vévodí buňka s robotem easix.

Workshop o inteligentních řešeních pro vstřikovací lisy.

Pavel Marek, Praha

pavel.marek@mmspektrum.com

www.engelglobal.com

Další články

Technologie zpracování pryže/ plastů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: