Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Estetika průmyslových součástí
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Estetika průmyslových součástí

Průmyslový design se vyvíjí ruku v ruce s novými technologiemi, materiály a výrobkovými kategoriemi, přičemž není již pochyb o tom, že je v tomto směru vedle funkce a kvality provedení stále více hleděno také na estetiku. Výrobci tak mohou zákazníkovi nabídnout další přidanou hodnotu, a to i v nejmenším detailu, jako jsou například ruční kolečka nebo průmyslová madla od Elesa+Ganter, jež byla nedávno oceněna v prestižní soutěži IF Design award 2019.

Madlo s ovládacími tlačítky GN 422 letos zaujalo mezinárodní porotu soutěže nejvíce a stalo se tak dalším vítězným produktem z portfolia Elesa+Ganter. Výrobek spojuje kompaktní design s užitnou hodnotou, která je univerzální, a díky tomu je možné madlo užít pro širokou škálu aplikací. Vyvíjející se segment madel s elektrickým spínačem je vhodný pro bezpočet využití a zjednodušuje technické řešení pro bezpečnostní aplikace. Ovládací tlačítko madla GN 422 je navíc osvětleno LED diodami, které svítí zeleně nebo červeně v závislosti na polaritě, čímž poskytuje optickou kontrolu i za horší viditelnosti. K dostání je i verze se dvěma tlačítky. Madlo s ovládacími tlačítky GN 422 spojuje kompaktní design s užitnou hodnotou.

Cenu v této soutěži získala Elesa+Ganter také za utahovací kolečka, resp. růžice VB.839. Jejich důmyslný geometrický tvar je tvořen splynutím tří trojúhelníků zkosených pod úhlem 8°, což umožňuje operátorovi snadněji aplikovat moment síly, a to při maximálním komfortu a bezpečném úchopu. V tomto případě se navíc jedná o výrobek z řady Elecolors, která zahrnuje v současnosti paletu šesti barev: oranžovou, šedivou, modrou, červenou, zelenou a žlutou. Sofistikovaný proces výroby zajišťuje stálobarevnost a opakovatelnost shodných odstínů u dalších prvků, což zákazníkovi umožňuje barevně sjednotit nové komponenty s těmi již dříve aplikovanými.

Utahovací kolečka, resp. růžice VB.839 umožňuje snadněji aplikovat moment síly, a to při maximálním komfortu a bezpečném úchopu.

Elesa+Ganter v současnosti nabízí nejširší portfolio normalizovaných součástí na světě, přesto vedle kvality produktů neustále posouvá také laťku estetického vzhledu svých produktů – obhajuje tak nejen svou pozici světové výrobní společnosti, ale také značky, jež ve svém oboru udává trendy průmyslového designu.
Tyto a další produkty společnosti Elesa+Ganter včetně technických informací a 2D/3D modelů jsou k dispozici na internetových stránkách výrobce.


Elesa+Ganter

Dagmar Krhůtková

dagmar.krhutkova@trueblue.cz

www.elesa-ganter.cz

Další články

Průmyslový design
Materiály konstrukční nekovové

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: