Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Filtry a filtrační zařízení pro průmysl
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Filtry a filtrační zařízení pro průmysl

Odštěpný závod Hydro-Tech společnosti Hennlich dodává několik typů filtrů, které se využívají jako vhodná filtrace v provozech různorodých průmyslových odvětví. Hlavním přínosem těchto filtrů může být snížení nákladů na provoz a údržbu.

Ve strojírenství se ve velké míře používá filtrace k dočištění různých kapalin či sloučenin. Odštěpný závod Hydro-Tech má ve svém portfoliu škálu produktů, které se hodí pro takové aplikace, kde jsou požadavky na čistý finální produkt a hlavně na kvalitu tohoto produktu. „Je prokázáno, že správně zvolená filtrace přináší významné úspory provozu průmyslových zařízení. Výběr správné filtrace záleží na konkrétním provozu. Je potřeba pečlivě zvážit, jaký typ filtrace je pro danou aplikaci nejvhodnější,“ říká Jakub Svatoš z odštěpného závod Hydro-Tech.
 


Filtrační systémy dodávané firmou Hennlich již vy¬zkoušelo mnoho zákazníků v Čes¬ku i na Slovensku.

 

Jednoduché výměnné filtry

Jednoduché výměnné filtry se používají zejména u menších chladicích okruhů, u nichž se klade velký důraz na nízké pořizovací náklady. Tento typ filtrace je velmi účinný a dokáže odfiltrovat většinu suspendovaných látek. Jak je však patrné z názvu, filtrační vložky se musejí po jejich zanesení vyměnit.

Automatické samočisticí filtry

Automatické samočisticí filtry se používají na velké projekty, kde je většinou velký průtok a kde není požadavek na co nejjemnější filtraci. Zde jde spíše o takzvanou „ochrannou filtraci“ než o odstranění většiny suspendovaných látek. Tato filtrace je – na rozdíl od jednoduchých filtrů – automatická, a tudíž i její provoz je bezúdržbový.

Speciální filtrační zařízení a sestavy

Filtrační zařízení či celé sestavy jsou speciální kapitolou v oblasti filtrace. Jedná se například o filtrační sestavy, které obsahu¬jí čerpadla, filtry, nádrž, arma¬tury apod. Celá zařízení mohou být v mobilním provedení pro převoz na různá místa a sestava může být navíc řízena pomocí rozvaděče pro práci v automatizovaném procesu.

Hennlich
Umístění na MSV: pavilon V, stánek 119

jonas@hennlich.cz

www.hennlich.cz/hydro-tech

Další články

Čerpadla/ armatury/ doprava tekutin

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: