Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Flexibilní upínací technika
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Flexibilní upínací technika

K posledním novinkám v oblasti upínací techniky, které představí společnost Röhm na EMO v Hannoveru, patří 3/2čelistní sklíčidlo umožňující upínání kulatých i pravoúhlých dílů, kleštinové trny MZE vhodné pro malé upínací průměry a nízké profily nebo montážní pomůcka pro výměnu HSK kleštin.

Specialisté na upínací a automatizační techniku od firmy Röhm tak přinášejí řešení pro různé úkoly obrábění, jejichž cílem je poskytnout větší flexibilitu upínání či rychlou a snadnou výměnu upínacích prvků.

3/2čelistní sklíčidlo pracuje flexibilně a šetří čas

Takzvané 3/2čelistní sklíčidlo kombinuje vlastnosti tří- a dvoučelistních sklíčidel, čímž pokrývá rozdílné zákaznické požadavky. Díky 3/2principu mohou být bezpečně upnuty a obrobeny jak kulaté, tak i čtvercové nebo pravoúhlé obrobky. Stefan Linder, vedoucí konstrukce závodu Dillingen, k tomu říká: „Ze dvou sklíčidel jsme vlastně udělali jedno. Díky systému klínových segmentů, který se osvědčuje již po mnoho desetiletí, je možné bez problémů dosáhnout vysokých upínacích sil a přesnosti obvodového házení a tím i spolehlivé a trvale opakovatelné přesnosti.“

Čelisti je možné díky systému rychlé výměny čelistí Röhm během několika málo sekund rychle a jednoduše nasadit, vyměnit nebo přemístit v celém rozsahu upínání. Systém klínových segmentů přesvědčuje svými vysokými upínacími silami a přesností, kterých je dosaženo díky velkým a přímým plochám pro přenos sil mezi klínovým segmentem a ozubením čelisti. Zabudované části jsou kalené, čímž je postaráno o vysokou přesnost i při extrémním zatížení. 3/2čelistní sklíčidlo mimo jiné úspěšně využívá významná společnost v oblasti medicínské techniky, například pro obrábění dílů pro náhrady kolenního a kyčelního kloubu.

 


Prostřednictvím 3/2čelistního sklíčida mohou být bezpečně upnuty a obrobeny jak kulaté, tak i čtvercové nebo pravoúhlé obrobky.

 

Kleštinové trny MZE

Pro lehké soustružení, broušení nebo měření jsou kleštinové trny MZE první volbou. Jejich přednosti se nejlépe projeví při práci s obrobky s malým upínacím průměrem a nízkým profilem. Upínací trny MZE nabízejí výjimečně vysokou přesnost a opakovatelnost obvodového házení do 0,01 mm, čehož je dosaženo oboustranně broušenými kleštinami.

O rychlé přestavení se stará rychlá výměna kleštiny bez použití nářadí. S upínacím rozsahem od 8 do 230 mm se systém hodí pro obrobky jak s malou, tak velkou upínací délkou. K dalším výhodám patří nízká hmotnost a snížený profil. Pro potřeby různých úkolů obrábění je k dispozici sada v dřevěné kazetě, díky níž mohou být opracovány různé průměry obrobků.
 


Pro potřeby různých úkolů obrábění je k dispozici sada trnů MZE v dřevěné kazetě.

 

Jednoduchá, rychlá a bezpečná výměna HSK kleštin

Jednoduché zacházení, rychlá obsluha a spolehlivá funkce – to jsou vlastnosti, které si údržbáři strojů při své každodenní práci přejí. Firma Röhm se zaměřila právě na tyto požadavky a vyvinula montážní pomůcku pro HSK kleštiny, s jejíž pomocí lze segmentové kleštiny Röhm smontovat několika pohyby rukou během pár sekund.
 


S montážní pomůckou pro HSK upínací sady lze segmentové kleštiny instalovat do vřetena snadno a rychle v několika jednoduchých krocích.

Doposud bylo třeba segmentové kleštiny HSK upínačů montovat do vřeten ručně. Toto však bylo zejména u špatně přístupných vřeten dosti pracné a časově náročné. Proto firma Röhm přišla s jednoduchou, ale šikovnou pomůckou pro montáž HSK upínačů, díky níž lze segmentové kleštiny snadno a velmi rychle instalovat do vřetena v několika jednoduchých krocích. Další výhodou montážní pomůcky Röhm je, že zabraňuje poškození při montáži. Jednoduše řečeno to znamená žádné škrábance na upínací sadě a vřetenu. Montážní pomůcka od společnosti Röhm se vyplatí i z hlediska nákladů – díky úspoře času během montáže a atraktivní pořizovací ceně se nářadí rychle zaplatí. K dispozici jsou montážní pomůcky pro všechny upínací sady Röhm velikostí HSK 25 až 125 a jsou skladem.


Něco navíc...

Produktové video aplikace montážní pomůcky pro HSK upínací sady si můžete prohlédnout  zde:

 


Röhm Slovakia
umístění na EMO Hannover: hala 3, stánek B72
umístění na MSV: pavilon F, stánek 48

peter.trnka@sk.roehm.biz

www.roehm.biz
 

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: