Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Fórum výrobních manažerů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Fórum výrobních manažerů

Jaká preventivní opatření jste zavedli, aby kvůli šíření epidemii koronaviru nedošlo ve vaší firmě k omezení nebo zastavení výroby? Jak se situace, např. způsobená odlivem agenturních pracovníků, podepisuje na vaší aktuální potřebě pracovníků?


Monika Šimánková, statutární ředitelka, Hestego

Okamžitě po vypuknutí pandemie covid-19, jsme zavedli řadu opatření na ochranu našich zaměstnanců. V prvním kroku jsme firmu zcela uzavřeli a omezili jsme kontakty s vnějším prostředím na minimum. Všichni zaměstnanci obdrželi několik kusů látkových roušek, důsledně dbáme na pravidelné dezinfikování rukou a všech prostor. Vyrábíme dezinfekční stojany a máme je opravdu všude. Denně měříme teplotu všem zaměstnancům. Mezi směnami je půlhodinová pauza, aby se lidé nepotkávali v šatnách. Obědy nám dodávají balené. Rozesadili jsme zaměstnance do volných kanceláří tak, aby v jedné kanceláři byli maximálně tři lidé, řada zaměstnanců pracuje z domova. Díky tomu nedochází ke komunitnímu přenosu ve firmě. Přesto se potýkáme zejména ve výrobě s větší nemocností, kterou nejčastěji řešíme zápůjčkou zaměstnanců z firem, kde mají méně práce.


Pavel Cesnek, generální ředitel Žďas

Charakter výrobních prostor je u nás jiný než v pásové výrobě, naši zaměstnanci nejsou v tak těsném kontaktu. Samozřejmě jsme všechny prostory ve firmě vybavili dezinfekcí, zintenzivnili jsme pravidelný úklid, v celém areálu firmy je povinnost nosit roušky. Snížili jsme kapacity společných jídelen a vybavili je bariérami. V kancelářích limitujeme počet lidí střídáním směn a využitím home office. V první vlně nám část agenturních pracovníků zůstala za hranicemi bez možnosti přicestování, prodloužili jsme tedy turnus těm, kteří zde zůstali. Teď už jsme připraveni. Agenturní pracovníci, kteří jedou domů, počítají s tím, že musí mít před návratem do práce negativní test. Ten hradíme, je to tedy další náklad na pracovní sílu navíc, ale jinak s odlivem agenturních pracovníků zásadní problém nemáme.


Jiří Rosenfeld, předsedav představenstva, Slovácké strojírny

Provedli jsme klasická opatření, která byla pro tuto situaci doporučována výrobním firmám našeho charakteru. Nic zvláštního, s čím bychom se mohli pochlubit, resp. doporučit ostatním, jsme neaplikovali. Prostě jsme použili selský rozum. Spíše než aktuální potřeba pracovníků nám působí problém jejich struktura ve vazbě na současné a výhledové využití při plnění zakázek, kterých ubývá. To se samozřejmě promítá i do potřeby agenturních pracovníků. Řešíme obtížný úkol optimalizace a restrukturalizace potřeby všech výrobních dělníků z hlediska jejich kvalifikace ve vazbě na zakázkovou náplň. Současně musíme snižovat počty pracovníků „ve službách“ pro zajištění chodu firmy tak, abychom zajistili včasné a kvalitní plnění zakázek. Budoucí situace bude podstatně obtížnější než dnes.


Ivan Slimák šéf závodu, Škoda Auto ve Vrchlabí

Společnost Škoda Auto sleduje a respektuje všechna aktuální platná vládní nařízení. Již po první vlně pandemie jsme přijali důkladná hygienická a bezpečnostní opatření. Platí povinnost nošení ochrany dýchacích cest ve vnitřních i venkovních prostorách při odstupu menším než dva metry, absolutní zákaz kouření v celém areálu závodu, včetně kuřáckých koutů bez výjimky, zaměstnancům je na branách závodu namátkově měřena tělesná teplota a je doporučeno vykonávat práci z domova, pokud je to možné. Začátkem listopadu byl navíc zaveden nový evidenční systém, aplikace, která nám pomůže udržovat jasný a aktuální přehled o stavu nákazy ve firmě. Po personální stránce jsou potřeby závodu ve Vrchlabí aktuálně plně pokryty.


Vojtěch Toul, generální ředitel, Toshulin

Ve firmě postupujeme dle běžných doporučení. To znamená především nošení roušek, používání dezinfekce a omezení návštěv. Tam kde to jde, pracují lidé na home office. Kvůli rozsahu práce z domova jsme museli navýšit datový tok z a do firmy. Práci na montáži ani ve výrobě jsme zatím nemuseli nijak výrazněji omezovat. Větší ohnisko nákazy se u nás naštěstí nevyskytlo. Pozitivem současného stavu je snad pouze to, že jsme se naučili ve větší míře pracovat přes vzdálený přístup a jednat s dodavateli i zákazníky přes videokonference. Osobní kontakt však v našem segmentu výroby opravdu nahradit nelze.

Roman Dvořák

Další články

Průmysl 4.0
Inovace
Management a řízení
Legislativa, nařízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: