Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Fórum výrobních průmyslníků
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Fórum výrobních průmyslníků

V médiích obecně, a odborná nevyjímaje, se dává ve většině případů prostor ke sdělení názoru zástupcům nevýrobních organizací a institucí. Ti, kdo vytvářejí hodnoty pro stát, jeho ekonomiku a budoucnost, jsou bohužel často opomíjeni. Přitom na jejich názoru záleží zásadním způsobem a měl by být vnímán, respektován a být inspirací a impulzem k vytváření relevantních nástrojů zasahujících do podnikatelského prostředí – od odborné výchovy mladé generace přes tvorbu legislativy až po nastavování dotačních pravidel. MM Průmyslové spektrum vždy tlumočilo názory napříč celým spektrem zástupců škol, výzkumných organizací, obchodních a výrobních firem či profesních svazů a asociací. Toto fórum však má za cíl jediné: bedlivě naslouchat těm, kteří jsou pro budoucnost České republiky a její konkurenceschopnost klíčoví. Přijměte prosím pozvání do názorového Hyde Parku našich průmyslníků.

V jaké profesní náladě přijíždíte na letošní MSV do Brna a jaká témata byste zde chtěli se svým týmem v rámci setkání jak s obchodními partnery, tak i příp. s představiteli státu, diskutovat?


Monika Šimánková, statutární ředitelka, Hestego

Naše společnost prošla letos velkými změnami, které nám umožní opět zkvalitnit služby pro naše zákazníky. Velkou pozornost jsme věnovali automatizaci a robotizaci části výroby, změnili jsme systém zpracování výkresové dokumentace a implementovali jsme nový ERP systém. Portfolio produktů jsme rozšířili o vlastní výrobu měchů a v oblasti služeb se můžeme chlubit novinkou „Fast truck“ pro servis krytů. Chceme své zákazníky na veletržním stánku o všech novinkách informovat a pozvat je na návštěvu firmy, kde si vše budou moci prohlédnout. Můžeme jim nabídnout mnoho nových možností spolupráce a těšíme se na to.Petr Novák, generální ředitel, Koyo Bearings Česká republika
Průmysl 4.0, kterému je věnován letošní MSV, je žhavým tématem každé výrobní společnosti. Zaměření se na digitalizaci, automatizaci a robotizaci je jedinou možnou cestou, jak zůstat konkurenceschopný a pozitivně vybalancovat neustálé tlaky na navyšování cen, včetně mezd. Účast na MSV bude velmi inspirativní pro mnoho firem, které s aplikací Průmyslu 4.0 teprve začínají, ale také pro firmy, kde je automatizace, robotizace a digitalizace již v pokročilém stavu. Je to skvělá příležitost k předání či výměně zkušeností.
Jiří Rosenfeld, předsedav představenstva, Slovácké strojírny

Od veletrhu očekávám možnost srovnání českých výrobních technologií a perspektivních vývojových trendů v oblasti kusové strojírenské výroby. Bude mě zajímat, zda se technickou vybaveností přibližujeme, či vzdalujeme světovým trendům. V neposlední řadě mě bude zajímat možnost automatizace a robotizace našich vybraných pracovišť. Rovněž bych chtěl posoudit, zda vystavovatelé prezentují svou techniku na stejné úrovni jako na výstavách v zahraničí.
Pavel Sobotka, generální ředitel, Frentech Aerospace

Každý veletrh přináší novinky a v posledních letech se toto tempo zvyšuje. Rozhodně bude velmi zajímavý vývoj v oblasti automatizace výrobních procesů. Toto téma musí zajímat každou strojírenskou firmu, protože se jedná a udržení konkurenceschopnosti. Také téma nedostatku pracovních sil a nedostatku profesně zdatných lidí schopných spolehlivě podávat odpovídající pracovní výkon v požadované kvalitě nás strojaře nutí k zamyšlení, jak tuto problematiku řešit. Snad na MSV nalezneme několik odpovědí na tyto otázky. Osobně se těším na to, že bude možné uvidět další posun ve strojírenských technologiích, včetně hodně diskutovaného 3D tisku.


 
Vojtěch Toul, generální ředitel, TOS Kuřim-OS, ČKD Blansko-OS

Na MSV do Brna letos přijedou zástupci firmy TOS Kuřim-OS a ČKD Blansko-OS pouze jako návštěvníci. Prioritu dostal veletrh EMO konaný v Hannoveru. Nebudeme tedy vystavovat na obou významných akcích, jako tomu bylo v minulosti. I jako návštěvníci však chceme a budeme diskutovat se svými partnery především témata, jako je přímá či nepřímá podpora státu pro strojírenské firmy našeho zaměření, podpora našich zahraničních aktivit, ať již spojená s dceřinými společnostmi, nebo i cílená na vyhledávání nových zákazníků. V rámci jednání s našimi zástupci pak dále analyzovat, v čem můžeme být konkurenceschopnější, kam směřuje další vývoj obráběcích strojů a technologií s tím spojených.
 


Roman Dvořák

roman.dvorak@mmspektrum.com
 

Další články

Inovace
Management a řízení
Novinky z veletrhů a výstav
Exportní příležitosti
Financování stroj. výroby/Podniková ekonomika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: