Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Fréza pro vysokovýkonné obrábění hliníku
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Fréza pro vysokovýkonné obrábění hliníku

Společnost Hoffmann Group rozšiřuje svou produktovou řadu Garant Master o frézu Garant Master Alu určenou pro vysoce výkonné obrábění hliníku.

Garant Master Alu, to je zcela nová řada celokarbidových fréz pro vysokovýkonné obrábění hliníku od společnosti Hoffmann Group. Tyto nové specializované nástroje z produktové řady Garant Master přinášejí mimořádný výkon, procesní spolehlivost a efektivitu. Řada Garant Master byla představena v roce 2015 uvedením frézy Garant Master Steel a zahrnuje vysokovýkonné frézy pro obrábění oceli, nerezu, titanu a hliníku, jakož i různé vysokovýkonné vrtáky.

Hoffmann Group rozšířila produktovou řadu Garant Master pro vysokovýkonné obrábění o tvrdokovové frézy Garant Master Alu pro obrábění hliníkových materiálů.

Provedení fréz Garant Master Alu

Nová řada celokarbidových fréz Garant Master Alu byla navržena s ohledem na nejvyšší přesnost a požadavky na vysoký výkon obrábění a nabízí nástroje pro každou aplikaci. Jsou dodávány v provedení jako vyvážená jednobřitá fréza, dokončovací fréza, vroubkovaná hrubovací drážkovací fréza a fréza pro frézování dutin, která je rovněž k dispozici jako torusová fréza.

Nová metoda vyvažování poprvé umožňuje dosáhnout jakosti vyvážení G 1,8 mm.s-1.

Jednobřitá stopková fréza Garant Master Alu je přesně vyvážená pomocí nově vyvinuté metody pro optimalizaci odvodu třísek a klidný chod. Díky jakosti vyvážení G 1,8 mm.s-1 dosahuje nejlepšího výkonu při vysokých otáčkách. Naproti tomu fréza na dutiny Garant Master Alu PickPocket a speciální vroubkovaná hrubovací fréza na frézování drážek Garant Master Alu SlotMachine dosahují maximálních posuvů. Většinou je vyžadováno obrábění s použitím řezné kapaliny, nástroje jsou proto k dispozici také s vnitřním chlazením. Díky patentované geometrii čela lze s frézami na dutiny a hrubovacími frézami realizovat nejen šikmé zanořování (ramping) a frézování po spirále, ale i zanořování do materiálu (zavrtávání).

Povlak

Pro zvýšení procesní stability jsou nástroje nové řady Garant Master Alu opatřeny vysoce kvalitním povlakem DLC nejnovější generace, podle kódu ISO v zelené. Jednobřitá stopková fréza a fréza na dutiny PickPocket jsou k dispozici také bez povlaku.

Jednobřitá stopková fréza (vlevo) a fréza na dutiny PickPocket (vpravo) jsou k dispozici v provedení s povlakem nebo bez něj.


Všechny nové tvrdokovové HPC frézy Garant Master Alu lze již objednat v eShopu Hoffmann Group a z katalogu 2019/2020.

Hoffmann Group

D.Sieberova@hoffmann-group.com

www.hoffmann-group.com

 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: