Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Hexagon: Leica laser trackery, rychlé a přesné měření
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Hexagon: Leica laser trackery, rychlé a přesné měření

Laserové měřicí systémy Leica Absolute Tracker AT960 a Leica Absolute Tracker AT403 jsou určené pro ultrapřesné měření velkých objemů. Díky své pevné konstrukci, jednoduchému provozu a mnoha funkcím představují nejvyšší standard technologií pro zajištění průmyslové kvality. Zajišťují mimořádně rychlý proces měření.

KOMERČNÍ ČLÁNEK


Leica Absolute Tracker AT403

Laser trackery Leica fungují jako kompaktní jednotky odolné proti prachu a dalším kontaminantům. Nespornou výhodou je také jejich přenosnost, kdy jsou systémy kompaktně uloženy v jednom lehkém kufříku a připraveny k provozu ihned po vybalení. Jsou schopné celodenního provozu na baterie.

Systémy vybudované na platformě moderních technologií zahrnují řadu nových i zavedených funkcí.

Hlavní funkce těchto systémů

Certifikace IP54: certifikace zaručuje odolnost proti vniknutí prachu a dalším kontaminantům do zařízení.
PowerLock: automaticky bez zásahu uživatele obnoví přerušený laserový paprsek v širokém zorném poli trackeru.
Real-Time Feature Pack: Zdokonaluje tracker AT960 o pořizování dat se sedmi stupni volnosti, čímž umožňuje navádění stroje v reálném čase.
MeteoStation: funkce pro monitorování okolního prostředí, která detekuje a kompenzuje vlivy vnějšího prostředí (teplotu, tlak a vlhkost).
Chytré připojení: systémy mají integrovanou wi-fi a díky bezdrátovému připojení je lze ovládat pomocí jednoduchého nastavení v počítači nebo dálkovým ovládáním.

Leica laser trackery lze doplnit o celou řadu příslušenství, sondy a skenery

Sonda Leica B-Probe

Příruční sonda B-Probe je určená pro Leica Absolute Tracker AT403. Dokáže měřit v místech, kam se nedostanou 3D laserová zařízení, ani tradiční optické sondy. Shromažďuje data ze skrytých 3D bodů a celý systém tak umožňuje měření tvarově složitých ploch. Funguje bez kabelů s napájením na baterie.


Leica B-Probe

Sonda T-Probe

Sonda T-Probe je určená pro Leica Absolute Tracker AT960, se kterým tvoří flexibilní bezdrátové řešení se špičkovým výkonem. Je uživatelsky komfortní sondou určenou pro měření skrytých a obtížně dostupných bodů při jediném průchodu s minimálními dobami nastavení.


Leica T-Probe

Leica Absolute Scanner LAS

Laserový skener Leica Absolute Scanner LAS je navržený pro komplexní použití v náročném dílenském prostředí. Na základě koncepce skenování „flying-dot“ podává vynikající výkon při kontrole jakýchkoliv povrchů s různými materiály. Skener automaticky přizpůsobuje intenzitu laseru typu povrchu.


Leica Absolute Scanner LAS

Leica Absolute Scanner LAS-XL

Laserový skener Leica Absolute Scanner LAS-XL nabízí snadnější digitalizaci hlubokých dutin a současně zlepšuje přístup k obtížně dostupným měřeným povrchům aniž by bylo nutné měnit pozici laser trackeru. Skener má zavedené funkce známé z řady Leica Absolute Scanner od revoluční koncepce skenování „flying-dot“ a automatického řízení expozice po automatické rozpoznání skeneru.


Leica Absolute Scanner LAS-XL


Pozvánka na webinář LEICA LASER TRACKER - RYCHLÉ A PŘESNÉ MĚŘENÍ

Registrujte se na náš webinář o Leica Laser Trackerech, který se koná 13. března ve 14:00 hodin. Seznámíme vás s hlavními výhodami těchto měřicích zařízení, ukážeme veškeré příslušenství a provedeme několik ukázkových měření se systémy AT403 a AT960.

Registrovat na webinář se můžetezde.  

Další články

Měření ve strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: