Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Hexagon představuje nový Leica Absolute Tracker ATS600 pro přímé skenování
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Hexagon představuje nový Leica Absolute Tracker ATS600 pro přímé skenování

Společnost Hexagon, přední světový výrobce a dodavatel 3D měřicích a výrobních řešení, uvedl na trh nový Leica Absolute Tracker ATS600, špičkový systém pro rychlou kontrolu velkých dílů a povrchů. Pro zprostředkování měření není nutné žádné příslušenství, jako jsou reflektory, ruční sondy nebo skenery. Je to vůbec první laser tracker na světě pro přímé skenování.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Systém Leica Absolute Tracker ATS600 nabízí průkopnickou podobu měření pomocí přímého skenování. To je založeno na Wave Form Digitisation (digitalizace pomocí tvaru vlny laserového paprsku), technologii, kterou využívají především geoprostorové měřicí přístroje. Až nyní se vůbec poprvé podařilo její přesnost vylepšit na metrologickou úroveň.


Díky kombinaci této převratné technologie s tradičním měřením pomocí reflektoru je možné dosáhnout výrazného snížení doby zpracování během inspekce. Otevírají se tak zcela nové možnosti uplatnění ve světě metrologické kontroly kvality v oblastech, které dříve nebyly proveditelné. Jedná se o sběr a analýzu dat ve vysoké přesnosti na zcela nové úrovni.

Výhody systému ATS600 v oblasti velkoobjemových aplikací

Rozsah ATS600 se zásadně liší od jakéhokoli srovnatelného metrologického systému. Přímé skenování je garantováno až do vzdálenosti 60 metrů s přesností až na 300 mikronů. To je dosud u tak velkoobjemového bezkontaktního měřicího systému mimořádná úroveň přesnosti. Díly, které je náročné nebo nepraktické digitalizovat pomocí tradičních skenovacích nástrojů, je tak nyní možné měřit velice snadno. Systém je navíc doplněn o schopnost selektivního skenování pouze příslušné cílové oblasti měření. Není tak nutné zpracovat kompletní sken a lze poskytnout pouze data týkající se měřeného objektu.

Samotné měření snadno zvládne jeden uživatel. Cíle se snadno identifikují, a to buď na trackeru nebo v softwaru, a výsledky se doručují a zpracovávají efektivně pomocí zavedených pracovních postupů. Všechna získaná data se odesílají do softwaru rychlostí až 1 000 Hz, díky čemuž se inspekce kvality může dostat do zcela nových částí světa výroby.

Absolute Tracker ATS600 je také vhodným systémem pro automatizované instalace. S minimálním zásahem ze strany uživatele jej lze nastavit tak, aby nezávisle prováděl mnoho opakovaných měření bez nutnosti přemístění.

Systém ATS600 dále nese všechny stávající funkce Leica laser trackerů od společnosti Hexagon

Integrovaná konstrukce typu vše v jednom

Do zařízení je integrováno vše potřebné. Od možnosti bezdrátového připojení, monitorování okolního prostředí a celodenního provozu na baterie, po přehledovou kameru a ergonomickou rukojeť.

Certifikace IP54

Uzavřená jednotka s certifikací IEC zaručuje odolnost vůči vniknutí prachu a dalších kontaminantů. Systém tak lze použít při měření i v těch nejnáročnějších prostředích.

PowerLock

Automaticky bez zásahu uživatele obnoví přerušený laserový paprsek v širokém zorném poli trackeru.

MeteoStation

Integrovaná jednotka pro detekci okolního prostředí monitoruje podmínky včetně teploty, tlaku a vlhkosti. Změny kompenzuje a zajišťuje tak přesné měření bez ohledu na vnější vlivy.

Napájení na baterie

Nezávislý akumulátor, který je možné připojit za provozu, poskytuje rychlé a snadné nastavení bez použití kabelů a celodenní bezdrátový provoz.

Přenosnost

Jako u každého Absolute Trackeru je přenosnost naprosto klíčová. ATS600 váží necelých 15 kg a lze ho přemisťovat v jedné snadno přenosné přepravní schránky.

Měřicí dosah

Velký měřicí objem 360° o dosahu až 160 metrů (ø) s reflektorem nebo až 120 metrů (ø) s přímým skenováním.

Chytré připojení

Integrovaná funkce WiFi umožňuje jednomu uživateli ovládat přístroj pomocí jednoduchého nastavení v počítači a dále možnosti dálkového ovládání prostřednictvím přenosných počítačů, tabletů nebo chytrých telefonů.

Další články

Měření ve strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: