Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> I jako čerstvý senior představil MSV řadu novinek
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

I jako čerstvý senior představil MSV řadu novinek

Účast na Mezinárodním strojírenském veletrhu, ať už v roli vystavovatele, nebo pouhého návštěvníka, je v našem oboru již tak trochu nepsaným pravidlem. Tato akce si ovšem i po 60 letech stále drží svou úroveň, a to v nadnárodním měřítku. Jako každý rok také letos zde byly představeny prověřené produkty i spousta novinek a užitečných technických informací.

 V pavilonu V má víceméně své stálé místo společnost tvořená spojením značek Elesa (Itálie) a Ganter (Německo), jejíž tradice sahá ještě o mnoho let dále (Otto Ganter založena 1894, Elesa 1941). V současnosti zaujímá vedoucí postavení ve vývoji normalizovaných součástí a zákazníkům po celém světě nabízí nejširší portfolio ve svém oboru. Dlouholetá zkušenost s trhem a jeho specifiky i silné technologické zázemí umožňují tomuto výrobci neustálé inovace a také specializaci na užší segmenty, jako jsou například provozy s vysokými hygienickými standardy, pro něž vyvinul hned několik speciálních řad prostupujících napříč celým jeho portfoliem.


Elektronické indikátory polohy DD52R-E-RF a řídicí jednotka UC-FR s dotykovým displejem pro zadávání údajů

Jednu z nejnovějších řad tvoří produkty s označením Elecolors, u nichž je v souladu s filozofií celé společnosti myšleno vedle funkce a špičkové kvality také na estetický vzhled. Tyto produkty jsou nabízeny v široké paletě barev, jejichž stálost je zajištěna unikátním technologickým postupem, takže je lze doplňovat a kombinovat se zárukou barevné shody s již dříve aplikovanými součástmi. V této řadě nechybí ani produkty v modré barvě, která je v poslední době velmi žádanou především pro potřeby potravinářského průmyslu – zde se totiž osvědčila jako nejlépe kontrastní vůči zpracovávaným polotovarům a z nich vznikajícím nečistotám.


Kovové panty GN 237.3


Plastové panty CFVTVelkému zájmu se těší i produkty doplněné o elektronické funkce, jako jsou například elektronické indikátory polohy DD52R-E-RF s řídicí jednotkou UC-FR a dotykovým displejem pro zadávání údajů. Celá soustava je navržena do náročných podmínek a je vyrobena z materiálů odolných vůči působení agresivních chemických látek.

Průřez všemi osmnácti produktovými kategoriemi byl dále prezentován například upínacími pákami GN 307, panty CFVT.53, resp. GN 237.3, otočnými rychloupínači GN 875, systémy valivých drah GLA a GCA nebo utahovacími růžicemi VB.839. A nebyla by to Elesa+Ganter, kdybychom u všech těchto produktů nenalezli zajímavé řešení, jež jim přidává na kvalitě. Velmi dobře se osvědčují například výrobky z technopolymeru, moderního inženýrského plastu na bázi PA vyztuženého skelnými vlákny, který zaručuje maximální odolnost vůči mechanické zátěži a působení chemických látek. Stejně tak v praxi funguje modularita sériově vyráběných součástí, jako jsou systémy valivých drah tohoto výrobce.


Upínací páka GN 307


Během letošního ročníku veletrhu měla Elesa+Ganter opravdu co ukázat, přesto to byl jen pouhý výběr. Kompletní portfolio lze dohledat na internetových stránkách výrobce, a to včetně 2D/3D modelů všech součástí pro přímé použití v projektu a důležitých technických informací.

 

Elesa+Ganter

Dagmar Krhůtková

o.radosta@elesa-ganter.cz

www.elesa-ganter.cz¨

Další články

Průmyslový design
Materiály konstrukční nekovové
Materiály konstrukční kovové
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: