Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> I ti nejlepší stále zlepšují
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

I ti nejlepší stále zlepšují

Každoročně ještě před začátkem vánočních svátků pohody a rodinných setkání se koná ještě jedno příjemné setkání v prostorách showroomu pražské společnosti Trumpf, která v prosinci pravidelně pořádá Dny otevřených dveří. I tentokrát byly dveře otevřené technické veřejnosti, zákazníkům a zájemcům o technologie zpracovávající plechy a profily po tři dny. Součástí programu byl také přednáškový blok, kde byly mj. představeny novinky Trumpf z loňského veletrhu Euroblech 2018 konaném v Hannoveru.

Přednáškový blok stejně jako i v jiných ročnících (celkem jich už bylo 15) zahájil jednatel společnosti Trumpf Praha Roman Haltuf a tradičně na začátku pohovořil o hospodářských výsledcích společnosti Trumpf v Čechách i ve světě za obchodní rok 2017/2018. „Byl to úspěšný rok,“ znělo z jeho úst. Výroční zpráva dokládá zvýšení tržeb společnosti o téměř 15 procent na necelých 3,6 miliardy eur. Podle filozofie nedávno zesnulého spolumajitele a největšího inovátora společnosti Trumpf Bertholda Leibingera († 16. října 2018), že pro neustálý růst společnosti je naprosto nezbytné vracet vydělané peníze zpět do firmy, investovala společnost Trumpf v loňském obchodním roce přes půl miliardy eur do vývoje a strojního zařízení.

Investice v takovém rozsahu se samozřejmě pozitivně odrazí v inovacích jednotlivých produktů, které byly prezentovány už v Hannoveru při příležitosti největší evropské přehlídky technologií zpracovávající plechy a profily Euroblech 2018. Pojďme se na některé nyní také podívat blíže.


U příležitosti akce Open house společnosti Trumpf si návštěvníci mohou některé technologie z portfolia společnosti doslova osahat.


Showroom v pražských Stodůlkách disponuje také 2D řezacím strojem TruLaser 3030 s 6kW laserem TruDisk.

Laserové řezání a svařování

Již před osmi lety přišli vývojoví inženýři Trumpf s myšlenkou koncepce strojů na modulární platformě, která se za ta léta opravdu osvědčila. Unifikace dílů a modulární koncepce strojů snižuje nejen výrobní náklady, ale i provozní a servisní náklady uživatele. Strojů s implementovaným laserem určených primárně pro řezání a svařování vyrobí dnes společnost Trumpf ročně stovky kusů. Jedná se o stroje s označením TruLaser 1000, TruLaser 3000 a TruLaser 5000.

První jmenované jsou zároveň nejmenší a vyrábějí se ve dvou variantách (TruLaser 1030 a TruLaser 1040) s lasery TruDisk od 2 kW do 4 kW. Výkon těchto laserů umožňuje řezat širokou paletu materiálů i tlouštěk. Stroj je standardně vybaven ochranou proti kolizi a na přání také automatickou výměnou trysek. Nově stroje řady TruLaser 1000 disponují 18,5" dotykovým panelem a díky vhodným rozhraním jsou také připraveny pro připojení na příslušnou automatizaci nebo do sítě s jinými stroji.

Následující řada TruLaser 3000 přináší další inovace u strojů s označením TruLaser 3030, TruLaser 3040 a TruLaser 3060. Tyto stroje s novými opcemi budou k dispozici od března letošního roku. Nově byl implementován 8kW laser, který dokáže řezat oceli tloušťky 12,7 mm, rychlostí až osm metrů za minutu a nerezové oceli až do tloušťky 25 mm pomocí stlačeného vzduchu. Integrovaná technologie Highspeed Eco šetří spotřebu dusíku.

Také u řady TruLaser 5000 byl navýšen výkon laseru, a to na 10 kW. Díky možnosti řezat vyššími rychlostmi bylo nutné také zvýšit rychlost a dynamiku stroje. Stroje této řady obsahují „chytrý“ výměník trysek, který vedle navýšení kapacity na 21 kusů se pyšní zejména funkcí kontroly opotřebení trysek pomocí 3D kamery. Sám stroj opotřebení trysky vyhodnotí a je-li potřeba, také vymění. Společnost Trumpf již léta vyvíjí opce, které dělají stroje stále více autonomní tak, aby byly schopny pracovat v bezobslužném procesu a v případě potřeby si samy uměly pomoci dříve, než dojde k zastavení výroby. Ke stejnému účelu byla vyvinuta další nová funkce ActiveSpeed Control, která v průběhu řezu pomocí senzoru kontroluje proces řezání a podle potřeby sama upraví jeho rychlost. V budoucnu by pak stroj měl být schopen na základě dalších sledovaných parametrů upravovat vedle rychlosti také další parametry stroje.

Poslední z novinek v oblasti 2D řezacích strojů byla již v Hannoveru předváděna v podobě instalace kompaktního řezacího systému TruLaser Center 7030 s kompletní automatizací, která řeší veškerou manipulaci s plechy i hotovými díly zcela autonomně. Zásadní výhodou těchto kompletně automatizovaných buněk je bezobslužný provoz a významné zkrácení přípravných časů. Maximální produktivitu centra pomáhají dosáhnout inteligentní funkce jako SmartGate, SmartLift nebo SortMaster Speed. TruLaser Center 7030 je nově také napojitelný na automatizované skladové systémy, které ještě zvyšují autonomnost této výrobní buňky. O automatizovaných skladových systémech Trumpf pojednává reportáž na straně XX.

V oblasti zpracování profilů a trubek dostál inovací stroj TruLaser Tube 7000, který se vyznačuje dobrou přístupností díky otevřenému konceptu stroje, procesně bezpečnou a vysoce přesnou upínací technikou nebo díky naklápěcí laserové hlavě možností provádět šikmé řezy. Stroj lze vybavit pevnovláknovým laserem o výkonu 3 kW nebo 4 kW, ale také CO2 laserem.

V sektoru svařování laserem se vývojáři zaměřili zejména na programování těchto procesů. Dříve bylo nutné svařovací robot buňky TruWeld 5000 nejdříve jednotlivé svařovací dráhy naučit. Tento proces byl prováděn vždy časově sériově k výrobě. Nyní nově, většinu těchto programovacích úkonů přebírá off-line programovací systém, který určí většinu svařovacích drah robota. Pomocí funkce Teachline si pak robot umí sám nalézt příslušné kontury a porovnat je s programem. Stroj je v průběhu off-line programování produktivní, v provozu.

Inovace u ohraňovacích lisů

Ani druhá významná část z portfolia Trumpfu – ohraňovací lisy – nezůstává s inovacemi pozadu. Pro ještě snazší a efektivnější výměnu nástrojů byla pro řadu ohraňovacích lisů s označením TruBend 5000 vyvinuta nová generace zásobníků nástrojů ToolMaster. Nově lze zásobník ovládat přímo přes ovládací panel ohraňovacího lisu. ToolMaster se skládá ze dvou oddělených sektorů – jeden slouží k ukládání jednotlivých nástrojů, přičemž inženýři významně zvýšili kapacitu zásobníku (60 horních a 48 spodních nástrojů). Druhý sektor pak chystá jednotlivé nástroje podle programu ohýbání do přípravné stanice. Manipulace s nástroji je prováděna pomocí zavážecích vozíků. Nechybí ani funkce kontrola úhlu pomocí senzorického nástroje ACB, případně laserového měření uhlu pomocí ACB Laser.
Ze série lisů TruBend 7000 určitě za zmínku stojí kompaktní ohraňovací lis TruBend 7036, který je prý nejprodávanějším strojem v historii Trumpf. Zájem uživatelů o tento stroj je dán jeho vysokou produktivitou. Při vylepšování tohoto stroje dbali inženýři zejména na ergonomii stroje. Pro bezchybné ohýbání také do tohoto modelu byl integrován ACB nástroj pro kontrolu úhlu. Zadní dorazy a dynamický koncept pohonu dělají z TruBend 7036 velmi efektivní ohýbací stroj určený převážně pro malé díly.


Na dotazy návštěvníků s ochotou odpovídali odborníci ze společnosti Trumpf. Na obrázku se skupince zájemců věnuje jednatel společnosti Roman Haltuf.


Nejprodávanější ohraňovací lis v historii společnosti Trumpf. Oblíbený je vedle vysoké produktivity při výrobě malých dílů zejména pro svou ergonomičnost.

Obě řady ohraňovacích lisů TruBend 5000 a TruBend 7000 jsou plně připraveny pro automatizaci. Společnost Trumpf nabízí také možnost začlenit lisy do plně automatizovaných celků TruBend Cell 5000 a TruBend Cell 7000, které obsahují celé příslušenství zabezpečující plynulé zakládání polotovaru, výměnu nástrojů a kontrolu ohýbaných dílů zpravidla pomocí šestiosého robota a sofistikovaného kamerového systému.

Portfolio ohraňovacích lisů série 5000 a 7000 rozšiřují ještě ohraňovací centra TruBend Center s číselným označením 5030 a 7030, která byla představena na Euroblechu 2018 jako novinky. Centra se oproti svým předchůdcům pyšní vyšší produktivitou i rychlejší výměnou nástrojů. TruBand Center 7030 navíc disponuje automatickým zakládáním polotovaru a odebíráním naohýbaných dílů z pracovní oblasti na dopravníkové systémy.

Sledování zakázky ve výrobě

Závěrem přednáškového bloku byl posluchačům ještě připomenut koncept TruConnect, který zahrnuje balíček opcí, funkcí, ale i hardwarových vybavení, která ještě více zvyšují efektivnost procesů zpracovávajících plechy a profily zejména digitálním propojováním jednotlivých úkonů přípravných fází, výrobních procesů i logistických úkonů. Poslední ze jmenovaných má nového pomocníka. Je jím Track&Trace systém, který pomocí speciálních senzorů ve tvaru disků zhruba o velikosti hokejového puku sleduje každou zakázku. Disk se jednoduše umístí např. na paletu s danou zakázkou a sledováním signálu, který vysílá, má výrobce okamžitě přehled, kde se konkrétní zakázka nachází. Funkce najde své opodstatnění zejména v případech, kdy nějaká zakázka, jak se říká, hoří.

Inovací je mnoho a rozsah tohoto článku neumožňuje se všem detailněji věnovat. Vyzdvihli jsme alespoň největší „highlighty“ z loňského roku a jestě i letos se můžeme těšit na další inovace. Budeme je samozřejmě přinášet i nadále na stránkách našeho časopisu.


Eva Buzková, Praha

eva.buzkova@mmspektrum.com

Další články

Inovace
Novinky z veletrhů a výstav
Automatizace, regulace
Nekonvenční technologie
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: