Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Inovativní řešení z Blechexpo
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Inovativní řešení z Blechexpo

V listopadu na 14. mezinárodním veletrhu zpracování plechu Blechexpo ve Stuttgartu prezentovala italská společnost Prima Power špičková řešení zahrnující všechny fáze zpracování plechu. Slogan „Prima is here“ symbolizuje přístup společnosti k zákazníkům nejen v průběhu veletrhu, ale při jakémkoli kontaktu s nimi. Je vždy na jejich straně, nabízí podporu, odborné znalosti a vyspělé technologie, skutečně naslouchá potřebám uživatelů a poskytuje moderní a uživatelsky přívětivá řešení jejich požadavků.

Světovou premiéru na veletrhu Blechexpo mělo nové ohýbací řešení Prima Power eP Genius 1030, které integruje servoelektrický ohraňovací lis eP-1030 se zásobníkem pro automatickou výměnou nástrojů. Tato velice dynamická, přesná a spolehlivá servoelektrická technologie zajišťuje konstantní výkon v čase díky absenci hydraulického oleje v kombinaci s výhodami rychlého a dynamického systému automatické výměny nástrojů. Výsledkem je všestrannější, rychlejší a spolehlivější ohýbací systém, který eliminuje ruční nastavení stroje a umožňuje obsluze věnovat svůj čas a dovednosti přípravě výrobních dávek. Toto řešení je zvláště vhodné pro minimální dávky, kde je možné spolehlivě odhadnout nastavení stroje, a krátké doby cyklu se stávají nezbytnými pro získání vyšší konkurenceschopnosti na trhu.


Světovou premiéru na veletrhu Blechexpo mělo nové ohýbací řešení Prima Power eP Genius 1030, které integruje servoelektrický ohraňovací lis eP-1030 se zásobníkem pro automatickou výměnou nástrojů. (Zdroj: Prima Power)

Ohraňovací centrum eP Genius má 15 os a maximální kapacitu nástroje až 32 metrů. Samotný lis je nejvšestrannějším strojem v servoelektrické řadě eP, perfektní kombinací tonáže a pracovní kapacity (105 tun s ohybovou délkou 3 060 mm), s automatickým CNC bombírováním, pětiosým zpětným dorazem, systémem řízení úhlu Iris Plus a s CNC řízeným ramenem. Úložiště nástrojů, které je hlavní inovací tohoto produktu, může pojmout celkem 32 metrů nástrojů, které se dají umístit do osmi držáků nástrojů, jež se pohybují po třech osách. Umožňuje upínání nástrojů (systém Wila) od minimální délky 20 mm až do 515 mm. Zařízení má uživatelské rozhraní nové generace umožňující jednoduché a intuitivní programování.

Vysoce výkonný vláknový Laser Genius 1530

Ve Stuttgartu představila Prima Power ještě vysoce výkonný vláknový Laser Genius 1530 s laserovým zdrojem o výkonu 10 kW, který má nejkratší dobu propalu ve své třídě (kratší než 1 s) a nové řezací trysky, které snižují spotřebu plynu. Tyto výhody činí stroj vysoce produktivním a přesným. Laser Genius 1530 se může pochlubit také lineárními motory, příčníkem z uhlíkových vláken a inteligentními procesními senzory. S 10kW zdrojem je ideálním řešením pro všechna průmyslová odvětví od subdodávek přes zemědělské a stavební stroje až po průmyslová vozidla.

Vysoce výkonný Prima Power vláknový Laser Genius 1530 s laserovým zdrojem o výkonu 10 kW vybavený flexibilním úložným systémem Prima Power, který integruje zakládací a vykládací prvky Combo Tower Laser s velkou úložnou plochou pro materiál, hotové dílce a zbytkový materiál. (Zdroj: Prima Power)

Stroj je vybaven flexibilním úložným systémem, který integruje zakládací a vykládací prvky Combo Tower Laser, což je optimální pro plně automatizovanou výrobu. Má velkou úložnou kapacitu pro materiál i pro hotové dílce a zbytkový materiál. Laser Genius roste s potřebami zákazníka a lze k němu v pozdějších fázích integrovat další moduly, např. automatický třídicí systém LST pro zvýšení úrovně automatizace výrobního toku v továrně.

Nový Combi Genius 1530

Prima Power oslavila 30 let integrované technologie laserového řezání a děrování. Na Blechexpo byl také představen výsledek 30letého vývoje v této oblasti: Combi Genius 1530 s novou ochranou očí namontovanou kolem řezací hlavy. Díky ní není potřeba používat ochranné stěny kolem stroje, což zlepšuje přístupnost stroje, viditelnost a zjednodušuje instalaci.

Combi Genius je k dispozici ve dvou různých výkonnostních kategoriích: Pure pro efektivní výrobu s nižší investicí a Dynamic pro maximální produktivitu a efektivitu. Revolverovou hlavu Combi Genius lze přizpůsobit a optimalizovat pro jakýkoli požadavek. Současně lze do revolveru vložit rekordní počet 384 nástrojů. Combi Genius je vybaven inteligentním beranem, který zkracuje dobu výměny nástroje a zvyšuje počet nástrojů v revolverové hlavě, zejména indexových nástrojů, a může být vybaven stanicemi Multi-Tool pro další zvýšení počtu nástrojů. Pro beran lze zvolit až 300kN servoelektrickou děrovací sílu. Stroj je vybaven vláknovým laserem řady CF s výkonem 4 kW, vyvinutým a vyrobeným ve společnosti Prima Power a robotem LSR pro nakládání a stohování, který zajistí automatické vkládání materiálu, manipulaci s materiálem a stohování dílců na palety.
 


Konzola operátora – příjemné uživatelské rozhraní pro snadné programování. (Zdroj: Prima Power)

Inovované ohýbací centrum BCe Smart

Další inovací představenou na podzimním veletrhu je známé servoelektrické ohýbací centrum BCe Smart vybavené novými technologiemi. Tento servoelektrický poloautomatický stroj je ideální pro kusovou výrobu, sady komponentů, perforovaný materiál, plechy s velkými otvory a reliéfy. Jeho kompaktní uspořádání a kombinovaná nakládací a vykládací sekvence zaručují vysokou produktivitu. Stroj je navržen pro uživatele hledající flexibilní a poloautomatickou ohýbačku panelů s konceptem „integrované bezpečnosti“, který umožňuje obsluze soustředit se pouze na operace s přidanou hodnotou za pomoci vizuálních zařízení a zvukových signálů. BCe Smart je vybaven dvěma zbrusu novými technologiemi – jednou je API (Advanced Profile Inspection), která sestává z kamerového zařízení používaného k opravám ohybu za účelem dosažení cílového úhlu v požadované toleranci, a druhou je revoluční technologie DABA (Dynamic Adjustment of the Bending Angle), díky které jsou navrženy takové opravné parametry ve vztahu k materiálovým proměnným, které umožňují značné zkrácení času potřebného k vytvoření nového dílce.

Software

Software hraje zásadní roli v sortimentu produktů Prima Power, protože umožňuje konektivitu a výměnu dat, které jsou základem digitální transformace výroby a účinně řídí všechny kombinace mezi různými technologiemi. V části věnované softwaru mohli návštěvníci veletrhu sledovat ukázky nových parametrických funkcí MasterBend, nového uživatelského rozhraní pro reportování výkonnosti Tulus a nové cloudové aplikace Tulus Analytics, která nabízí řadu analýz odvozených ze strojních dat.

Martin Volný

www.primapower.com

Další články

Inovace
Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Automatizace, regulace
Technologie spojování/ dělení materiálů
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: