Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Inovovaná fiber laserová centra
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Inovovaná fiber laserová centra

Dnešní výrobci plechových dílů vyžadují vysoce flexibilní, efektivní a inteligentní řešení. Nové inovace ve výrobě vláknového laseru Prima Power byly navrženy a vyvinuty tak, aby splňovaly tato očekávání. Platino Fiber Evo je nejnovější verzí platformy Platino s více než 2 000 instalací po celém světě, vylepšenou o důležité technologické inovace.

Stroj je nyní vybaven novou fiber řezací hlavou s adaptivním kolimátorem navrženým a vyrobeným firmou Prima Power. Dále disponuje adaptivní optikou pro automatické řízení polohy a poloměru zaostření (fokusu). Zajišťuje významné výhody pro uživatele, pokud jde o spolehlivost stroje, zvýšený výkon pro snížené doby propalu a zvýšené řezné rychlosti (zejména při vysoké tloušťce). Stroj je vybaven vláknovými laserovými zdroji (s výkonem 2, 3, 4 a 6 kW), které poskytují vysoký výkon a zároveň vysokou spolehlivost. Kabiny Platino Fiber Evo zvyšují přístupnost do pracovního prostoru stroje, snižují jeho celkové rozměry a snadno se instalují. Stroj má také nejnovější generaci řídicího systému Open control, kterou vyrábí společnost Prima Electro a která umožňuje snadné a úplné řízení pracovního programu a parametrů stroje.


Laser Next 2141 je vybaven vláknovým laserovým zdrojem Prima Power o výkonu 3 kW nebo 4 kW.

Balíčky opcí pro různé výrobní potřeby

V souladu s tradicí byla vyvinuta platforma Platino Fiber Evo, která maximalizuje konkurenceschopnost uživatelů podle jejich použití v daném odvětví. Ve skutečnosti je stroj vybaven různými balíčky opcí, které jsou určeny pro různé výrobní potřeby: Smart Cut pro rychlé zpracování tenkého plechu (do tloušťky 6 mm) s drastickým snížením doby cyklu až o 30 %; Max Cut pro vyšší produktivitu na součástech vyrobených z plechů střední a vysoké tloušťky (6 až 25 mm) s redukcí doby cyklu o 40 % a překvapivým 90% zkrácením doby propalu a funkce Night Cut pro vyšší spolehlivost nepřetržité výroby a lepší sledování procesu.

Jako všechny modely vyráběné firmou Prima Power je Platino Fiber Evo konformní s Industry 4.0. Díky rozsáhlé analýze dat, plánování výrobního procesu a monitorování v reálném čase je možné dosáhnout optimalizace komplexních procesů a inteligentního řízení výrobního cyklu s výraznými úsporami času a nákladů.


Platino Fiber Evo je nejnovější verzí platformy Platino vylepšenou o důležité technologické inovace.

Nový model řezacího a svařovacího laserového stroje

Nejžhavější novinkou ve 3D fiber řezání a svařování je Laser Next 2141. Jedná se o nové laserové centrum pro výrobce lisovaných plechových dílů v nejrůznějších průmyslových odvětvích, jako je zakázková výroba či lisovny, a dále v leteckém a kosmickém průmyslu, zemědělství a automobilovém průmyslu. Laser Next 2141 jim poskytuje jedinečnou flexibilitu, co se týče procesů, velikostí dílců a konfigurací v kombinaci s nejmodernějším výkonem, kvalitou a přesností.

Prima Power je divize strojní výroby skupiny Prima Industrie, která dosahuje tržeb ve výši 467 mil. eur a má více než 1 800 zaměstnanců a přes 13 000 strojů instalovaných po celém světě. Historie, tradice a zkušenosti v oblasti 3D laserů jsou v tomto odvětví jedinečné a sahají až k roku 1978, kdy byl vyvinut první pětiosý laserový robot. Dnes je jeho 3D laserová řada strojů jednou z nejširších na trhu.

Laser Next 2141 je nejnovějším přírůstkem do řady Laser Next. Všechny vítězné vlastnosti systémů Laser Next 1530 a 2130, které jsou vysoce specializované na zpracování komponentů pro automobilový průmysl, jsou k dispozici také v tomto novém produktu, navrženém tak, aby byl co nejvíce univerzální a víceúčelový. Pracovní prostor tohoto stroje je největší na trhu (4 140 x 2 100 x 1 020 mm) s velmi kompaktním půdorysem a je vhodný prakticky pro všechny velikosti 3D lisovaných a plochých plechových dílů. Jeho technologické vlastnosti umožňují zpracovávat jak trojrozměrné, tak i dvojrozměrné díly a snadno přepínat z řezání na svařovací aplikace.


Pracovní prostor stroje Laser Next 2141 je největší na trhu (4 140 x 2 100 x 1 020 mm) s velmi kompaktním půdorysem a je vhodný prakticky pro všechny velikosti 3D lisovaných a plochých plechových dílů.

Laser Next 2141 je dokonalým vyvážením rychlosti, přesnosti a spolehlivosti. Lineární motory na hlavních osách, přímý pohon na polohovací ose řezné hlavy a pokročilé řídicí systémy poskytují nejvyšší dynamiku ve svém segmentu trhu, s rychlostí posuvu 120 m.min-1 a trajektorií rychlostí 208 m.min-1. Posuv je kombinován s maximální přesností (Pa a Ps = 0,03 mm) ve velmi velkém pracovním prostoru a s nejlepší celkovou účinností zařízení (OEE). Laser Next 2141 je vybaven vláknovým laserovým zdrojem Prima Power o výkonu 3 kW nebo 4 kW. Stroj je k dispozici v různých konfiguracích, aby lépe vyhovoval každé výrobě:
standardní verze s pevnými stoly, rozdělenou kabinou pro výměnu v překrytém čase, otočným stolem pro sériovou výrobu a posuvnými stoly pro nakládání/vykládání a seřizování mimo pracovní prostor.

Prima Power

Martin Volný

https://www.primapower.com/cs/

Další články

Technologie spojování/ dělení materiálů
Obráběcí stroje a technologie
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: