Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Inovované poloautomatické ohýbací centrum
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Inovované poloautomatické ohýbací centrum

Již před třemi lety uvedla společnost Prima Power na trh nové poloautomatické servo-elektrické ohýbací centrum BCe Smart 2220. Tlak na výrobce strojů je jednoznačný - stroje dnes musejí být stále inteligentnější a produktivnější. Je kladen důraz na ergonomii a flexibilitu i jednoduché ovládání stroje. Aktivní bezpečnost a spolehlivost představují klíčové požadavky na řešení nových úkolů. Společnost Prima Power požadavkům trhu naslouchá a v letošním roce uvádí na trh inovovanou verzi celé řady panelbenderů, včetně právě BCe Smart 2200.

Ohýbací centrum BCe Smart 2220 disponuje jednoduchými, ale inovativními a inteligentními řešeními, která dokonale splňují vysoké nároky zákazníků. Právě proto se jmenuje Smart – chytrý. Poloautomatické proto, že představuje přestupní variantu mezi plně automatickým ohýbacím centrem, ale zároveň má rotátor, který zajišťuje plynulé a rychlé otáčení dílu při ohýbání.

Dispozice centra

Velký pracovní stůl, který umožňuje nakládání a vykládání dílů v jediné posloupnosti, zvyšuje produktivitu. Stroj je snadno použitelný a nevyžaduje kvalifikované operátory. Díky čtečce čárových kódů a systému ATC (automatická výměna nástrojů) je jeho nastavení automatické, provádí se v krátkém čase a stroj je díky tomu schopen dynamicky reagovat na změny, přičemž dávka zpracovávaného dílu může být i pouze jeden kus. Vysoká úroveň ergonomie a bezpečnosti je dosažena díky řadě vlastností, jako jsou absence fyzických bariér pro ruční vkládání, použití výstražných světel a akustických signálů k synchronizaci nakládání a vykládání, programovatelné světelné reference pro jednoduché polohování ohýbaných kusů a druhý interaktivní displej, který navádí operátora v jednotlivých pracovních fázích, např. jak orientovat kus apod. Boční části pracovního stolu mohou být rovněž lehce spouštěny dolů tak, aby umožňovaly obsluze přiblížit se při nakládání nebo vykládání středně velkých kusů.


Ohýbací centrum BCe Smart 2220 disponuje jednoduchými, ale inovativními a inteligentními řešeními, která dokonale splňují vysoké nároky zákazníků.

Stroj je velmi flexibilní, lze na něm proto vyrábět malé dávky, série komponentů nebo i jednotlivé díly. To vše s vysokou kvalitou ohýbání a vysokou opakovatelností. Kompaktní uspořádání, nízká údržba a rychlá a snadná instalace z něj činí skutečně unikátní zařízení. Servomotorové pohony umožňují výrazně snížit spotřebu energie a náklady na údržbu.

Podpora řízení

S BCe Smart je řízení celého výrobního procesu snadné a efektivní díky řídicímu systému Open Control od společnosti Prima Electro, rozhraní pro operátora Tulus a programovacímu systému Master Bend Cam. Stroj je také připraven pro integraci robotů pro automatické nakládání a vykládání. Dále je vybaven řadou opcí přizpůsobených pro konkrétní aplikace, jako je například automatická výměna nástroje, přídavné krátké nože pro symetrické nebo asymetrické pozicování a ohyby. Pomocí nestandardního držáku UBC lze také uchopit velmi úzké profily nebo centrovat plech, který má asymetrické zářezy. K dispozici je i obrazovka pro režim samostatného učení (self-learning). Maximální délka ohybu BCe Smart je 2 250 mm a velikost ohýbaného dílu se může pohybovat mezi 180 x 360 a 1 500 x 2 850 mm. Ohybová síla je 32 tun. Inovované servoelektrické pohony mají nižší spotřebu elektrické energie než předchozí řada a pohybují se na méně než polovině spotřeby srovnatelného hydraulického ohýbacího centra.

Prima Power

Martin Volný

martin.volny@primapower.com

Další články

Automatizace, regulace
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: