Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Inovovaný přístroj pro seřizování nástrojů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Inovovaný přístroj pro seřizování nástrojů

Společnost Kelch GmbH představí na veletrhu Intec 2019, který se koná od 5. do 8. února 2019 v Lipsku, inovovaný stolní přístroj Kenova set line V3 pro seřizování nástrojů s možností rozšíření pro Smart Factory.

S řadou V3 doplňuje Kelch rodinu seřizovacích přístrojů Kenova set line o stolní přístroj, který představuje ideální start do profesionálního seřizování nástrojů a zároveň nabízí velké množství dodatečných možností rozšíření. Celá konstrukce přístroje vychází z požadavků Průmyslu 4.0 a perfektně zapadá do moderních provozů „chytrých továren“. Přístroj bude k vidění v hale 3 na stánku A46. Kenova set line V3 je nový kompaktní seřizovací přístroj Kelch pro průmysl

Stabilní provedení – jednoduchá obsluha

Kompletně nově koncipovaná řada Kenova set line V3 vychází ze zjednodušeného základního tělesa se zvýšenou stabilitou. Díky použití nejkvalitnějších komponentů přináší Kelch extrémně přesný, tepelně stabilní seřizovací přístroj pro použití v provozech i za ztížených podmínek. Přístroj je vyroben z tvárné litiny a byl navržen s využitím metody konečných prvků. Jeho software se vyznačuje intuitivním rozhraním a jednoduchou obsluhou nevyžadující žádné předchozí zkušenosti a znalosti. Měřicím rozsahem až 600 mm v ose X a až 800 mm v ose Z poskytuje Kenova set line V3 vysokou míru flexibility pro měření nejrůznějších nástrojových sestav. Vřetena pocházejí z vlastní výroby firmy Kelch, čímž je zajištěna konstantní vysoká kvalita klíčových komponentů. Základní vřeteno velikosti SK 50 může bez problémů upnout nástroje až do hmotnosti 50 kg.


V Kenova set line V3 jsou použity vysoce kvalitní komponenty, například přesné vřeteno a CMOS kamera s přesnou optikou a nasvětlením.

„Všeuměl“ v nástupním segmentu

Vedle základních funkcí jsou přístroje Kenova set line V3 kompatibilní pro případné doplnění o další prvky, které mohou v případě potřeby rozšířit spektrum možného využití. Seřizovací přístroj Kenova set line V3 je možné pořídit jako kompletně manuální přístroj, dále ve verzi Autofokus s poháněnou rotační osou pro automatické zaostření měřeného nástroje, nebo v plně automatické CNC verzi umožňující měření a seřizování nástrojů kompletně nezávislé na obsluze. Mimoto je možné standardní upínací vřeteno SK 50 doplnit mechanickým upínacím systémem, který zajistí nejvyšší opakovatelnou přesnost upínání měřených nástrojů. Nová řada Kenova set line V3 je navíc kompletně připravena pro standardy Průmyslu 4.0 a nabízí široké spektrum možností pro integraci do smart factory, například díky manuálním nebo automatickým technologiím pro RFID čipy, QR kódům, rozhraním pro systémy tool managementu, CAx a mnoha dalším externím systémům.

Software Easy

Seřizovací přístroje série Kenova set line V3 jsou volitelně vybaveny buď osvědčeným softwarem Easy, nebo alternativně nově vyvinutým softwarem kOne. Pokud si stávající zákazníci zvolí software Easy, mohou začít nový přístroj okamžitě používat. Díky softwarové opci ToolExchange je dokonce možné přístroj propojit se stávajícími seřizovacími přístroji a spolehlivě synchronizovat veškerá data. Tak má nový přístroj okamžitě k dispozici veškerá data nástrojů a odpadá jejich zdlouhavé manuální zadávání.


Software kOne umožňuje rychlé a přesné měření nástrojů a uživatelé jsou při měření srozumitelně prováděni všemi funkcemi.

BTS Technik

Oldřich Bosman

oldrich.bosman@btstechnik.cz

www.btstechnik.cz

www.kelch.de

Další články

Měření ve strojírenství
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: