Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Inspirace a výzvy v rozvoji zaměstnanců 8. díl: Energie společnosti = Energie každého jednotlivého zaměstnance
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Inspirace a výzvy v rozvoji zaměstnanců 8. díl: Energie společnosti = Energie každého jednotlivého zaměstnance

Vysoký výkon společnosti je úměrný tomu, kolik mají její zaměstnanci energie. Chodí alespoň někteří do práce s nadšením? Pouští se do nových věcí? Nebo si odevzdaně odsedí svých 8,5 hodiny? Dobrý energy management zaručí zaměstnance, kteří se soustředí, odolávají stresu a pracují s větší vášní po delší dobu. Jak pomoci jednotlivcům i týmům pracovat s energií jsme se zeptali zakladatelek společnosti Wellbeing - Umění žít Stanky Hederové a Jarmily Brixové.


Abychom nestrádali v žádné důležité oblasti života, potřebujeme si nastavit rituály pro obnovu energie. V oblasti zdraví to může být pravidelná doba spánku. (Zdroj: Wellbeing – Umění žít)

V čem je váš přístup k energy managementu výjimečný?

Vycházíme z konceptu wellbeingu (celostní pohled na to, jak spokojeně žít a přinést více smysluplnosti a harmonie do důležitých oblastí našeho života). Loni v květnu jsme s agenturou MEDIÁN realizovali první průzkum wellbeingu v Čechách a zjistili jsme, že 50 % lidí má příliš mnoho stresu a 48 % pociťuje nedostatek energie každý den.

Prostřednictvím diagnostického nástroje „Můj osobní wellbeing“ měříme úroveň pěti pilířů wellbeingu a pomocí Energy Management Indexu zjistíme, zda netrpíte chronickou únavou a nehrozí vám syndrom vyhoření. Na základě výsledků následně pomáháme jednotlivcům a týmům uvědomit si, kde jsou jejich kritická místa, kudy jim energie uniká a jakým způsobem ji mohou dočerpat.

Co nám tedy pomáhá dočerpávat energii?

V oblasti zdraví získáváme energii z kvalitního a dostatečného spánku, vyvážené stravy, pravidelného pohybu a práce s našimi emocemi. Výborným dobíječem energie jsou inspirativní vztahy v našem nejbližším okolí. Klíčové je také nalezení smyslu v tom, co děláme, a využívání vlastních silných stránek. V oblasti financí je důležitý optimistický náhled na život, víra v budoucnost a celková spokojenost s tím, co máme. Přínosem rozhodně je i aktivní zapojení se do komunity tím, že pomáháme jiným.

Máte nějaké konkrétní rady?

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že jako lidé pulzujeme v přirozených rytmech a měli bychom umět rozpoznat, kdy potřebujeme přestávku. Naše tělo nám to dává najevo různými signály (špatná soustředěnost, zívání, klížení očí, chyby v triviálních úkolech). Většinou stačí 20–30 minut odpočinku, abychom se dobili a vrhli se znovu do dalších úkolů. Když si dopřejeme po každých 90–100 minutách práce přestávku, naše soustředěnost se zvýší až o 28 % a kreativita vzroste o 40 %.

Ovšem není odpočinek jako odpočinek! Pokud jej trávíme čtením e-mailů nebo sjížděním sociálních sítí, neodpočíváme, jen prokrastinujeme. Lépe zafunguje krátké protažení, procházka v parku či inspirativní popovídání s kolegou. Tento druh přestávek nás navíc chrání před únavou na konci dne.

Jak dlouhodobě nastavit dobrý energy management?

Abychom nestrádali v žádné důležité oblasti života, potřebujeme si nastavit rituály pro obnovu energie. V oblasti zdraví to může být pravidelná doba spánku a s tím související odložení digitální techniky dvě hodiny před usnutím. Dále třeba pravidelné ranní protažení, běh v čase obědové přestávky či krátké fitness po návratu domů. Ve vztazích může být dobíjejícím rituálem telefonát s kamarádkou, společná procházka s dětmi po návratu z práce nebo ranní káva s partnerem. V oblasti smysluplnosti je klíčové naladění se na své hodnoty. Pokud je pro nás např. ohleduplnost důležitou hodnotou, ale na schůzky přicházíme neustále pozdě, tak novým rituálem bude ukončování schůzek, které vedeme, o 5 minut dříve než obvykle, abychom mohli ty následující schůzky začít včas.

Jak konkrétně pracujete se svými klienty?

Ideální je kombinace úvodního semináře a navazující pravidelné konzultace. Individuální Energy Management Index zaměstnanců odhalí, kde jsou jejich mezery a z výsledků následně vytvoříme individuální akční plán na 6 měsíců. Někomu se to může zdát jako dlouhá doba, ale jde především o podporu při postupném zařazování rituálů do každodenního programu.

Kromě práce na lepším řízení energie na úrovni jednotlivce připravujeme i semináře pro zvýšení energie celého týmu. Velká část manažerů má představu, že zvyšovat energii svého týmu znamená lidi bavit v roli tzv. „roztleskavačů“. Větší nadšení a energii však přinesou do týmu tím, že vytvoří pracovní prostředí, kde si každý může udržovat a dobíjet své zásoby energie v průběhu dne. Další možností je vytvoření společné týmové výzvy, které se účastní všichni, vzájemně se motivují a podporují k dosažení co nejlepšího výsledku. Velmi silným „energizérem“ může být i aktivita vzájemného oceňování. Do týmu vnáší pozitivní atmosféru založenou na důvěře.


Něco navíc…
Na téma „Energy management“ naleznete další informace zde

Magdaléna Prunerová

MgC Group

Další články

Management a řízení
Vzdělávání a školství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: