Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> IT bezpečnostní řešení pro EDGE a cloudová datová centra
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

IT bezpečnostní řešení pro EDGE a cloudová datová centra

Společnosti Rittal a Innovo Cloud představují kompletní portfolio bezpečnostních IT řešení pro hardware, software a cloud. Innovo Cloud implementujte zabezpečené cloudové řešení s certifikací C5 a s datovými centry situovanými v Německu.

Rittal a Innovo Cloud představily svá řešení pro fyzické a kybernetické IT zabezpečení na specializovaném veletrhu IT-SA v Norimberku ve dnech 8. až 10. října 2019. Tato akce umožnila specialistům v soukromém i veřejném sektoru objevit účinné způsoby ochrany jejich datových center, výpočetních technologií a cloudových služeb.

Zabezpečená data zůstávají v Německu

Rittal a Innovo Cloud nabízejí portfolio end-to-end řešení. Zákazníci si tak mohou být jisti extrémně robustním zabezpečením svých IT technologií, cloudových služeb a aplikací. Oba partneři navíc poskytují flexibilní cloudové služby z německých datových center. V důsledku toho zůstávají data vždy v Německu, nezávisle na tom, kde jsou zpracovávána. Řešení IT a cloud security jsou v souladu s doporučeními Spolkového úřadu pro bezpečnost informací (BSI). Výsledkem je, že ti, kdo rozhodují o IT, si mohou být jisti bezpečností IT v Německu.

Edge Data Center řešení

Výstavní stánek nabídl návštěvníkům dostatek příležitostí k získání podrobných informací o bezpečnostních řešeních společnosti Rittal. Mezi vystavenými systémy je Micro Data Center (MDC) – modulární trezor pro výpočetní datová střediska, využitelný také jako EDGE s výkonem až 6 kW v náročných okolních podmínkách.


Rittal datový sejf


Rittal TS-IT rack

Společnost Rittal také zdůrazňuje své Edge Data Center řešení (EDC) pro výkon až 3 kW. EDC je ideální pro podniky, které chtějí rychle implementovat distribuovanou výpočetní infrastrukturu ve spojení s účinným chlazením na zabezpečených místech, jako jsou např. operátoři 5G sítí. Dalším exponátem bylo IEDC (Industrial Edge Data Center) – špičkové řešení ve spolupráci společností Atos, Rittal a Siemens pro nejmodernější průmyslová prostředí, které je vhodné i pro užití ve veřejném sektoru pro tzv. „inteligentní města“. IEDC je k dispozici v různých verzích, od nástěnných až po kontejnerové mobilní řešení, a je schopno zpracovávat IoT (internet věcí) data v reálném čase. Kromě toho společnost Rittal ilustruje pomocí tzv. bezpečnostní komory, jak rychle a efektivně zřídit datové centrum nezávislé na budově.

Software „Made in Germany“

Jakékoli komplexní bezpečnostní řešení vyžaduje monitorovací software. Společnost Rittal nyní získala od německého sdružení malých a středních podniků v oblasti IT (BitMi) pečeť kvality Software „Made in Germany“ za řešení CMC III a RiZone. Je to jasný signál pro širší svět, že tyto systémy zaručují nejvyšší úroveň ochrany a neustále se zlepšují. Ocenění se zaměřuje na služby, kvalitu a design s potenciálem do budoucnosti. Zákazníci využívají podporu a školení, software byl testován v německých laboratořích a průběžný vývoj řešení je smluvně dohodnut.

RiZone je DCIM systém (management infrastruktury datových center) pro monitorování složité infrastruktury. CMC III je systém pro monitorování a správu racků, serverů, IT racků a celých datových center. Tato řešení umožňují komplexní monitorování fyzické bezpečnosti a IT technologií.

Cloud „Made in Germany“

Innovo Cloud, sesterská společnost firmy Rittal, se zaměřuje na svá bezpečnostní cloudová řešení „Made in Germany“. Toto spojení předvede specialistům v soukromém i veřejném sektoru, jak provozovat zabezpečená EDGE řešení, včetně cloudové integrace – od tzv. „single rack“ řešení až po plně vybavená datová centra či kontejnery.

Data generovaná v místě instalace jsou zpracována pomocí EDGE řešení a odtud jsou přenášena do robustně stíněného cloudového úložiště. Díky tomu je firma Innovo Cloud v budoucnu schopna nabízet své cloudové služby kompletní a s certifikací C5.

Stávající standardy byly primárně vhodné pro vnitropodniková dopravní nebo outsourcingová partnerství, ale nebyly navrženy speciálně pro požadavky cloud computingu. Katalog C5 Německého federálního úřadu pro informační bezpečnost (BSI) popisuje mezinárodní standardy v oblasti bezpečnosti a certifikace.

Rittal Czech

revilakova.h@rittal.cz

www.rittal.cz
 

Další články

Průmysl 4.0
Informační technologie/E-business
Elektrotechnika a regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: