Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Jak chladicí jednotky připravit na internet věcí
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Jak chladicí jednotky připravit na internet věcí

Aby firma mohla implementovat Průmysl 4.0, musí být její stroje a zařízení schopny komunikovat mezi sebou a sítí. Rittal nabízí speciální adaptér, který rozšiřuje komunikační schopnosti chladicích jednotek Blue e tak, aby je bylo možno integrovat do nadřazených monitorovacích a IoT systémů.

Digitalizace je v popředí zájmu většiny průmyslových společností – ale co dělat, když jejich strojům a vybavením chybí odpovídající komunikační rozhraní? Ideálním řešením může být digitální retrofit, tj. vybavení stávajících strojů a zařízení vhodnou komunikační technologií. To je důvod, proč společnost Rittal uvedla na trh adaptér pro své chladicí jednotky Blue e, který po instalaci umožňuje připojení jednotek ke smart monitoringu a IoT systémům.

Větší systémová dostupnost

Nový adaptér lze použít k monitorování stavu a parametrizaci až pro 10 chladicích jednotek v uspořádání master/slave. To znamená, že lze nejen zaznamenávat data, ale také provádět analýzy účinnosti chlazení. Monitorovací systém, který generuje automatická oznámení, je možné také nastavit tak, aby včas detekoval poruchy a zkracoval tak odstávky zařízení, čímž pomáhá zvýšit dostupnost a zabraňuje drahým prostojům stroje.


Nový IoT adaptér umožňuje integraci chladicích jednotek Blue e do aplikací Průmyslu 4.0. (Zdroj: Rittal)

Nový adaptér je kompatibilní se všemi jednotkami Blue e, které používají regulátor e-Comfort. Střešní i nástěnné chladicí jednotky tak mohou být přizpůsobeny pro aplikace Průmyslu 4.0. To platí jak pro standardní jednotky, tak i pro verze z nerezové oceli. Podobně je možné začlenit do IoT aplikací chladicí jednotky Rittal s klasifikací NEMA 3R/4 nebo NEMA 4X, které jsou často používány ve venkovním prostředí. Typické příklady venkovních aplikací pro tyto jednotky zahrnují obnovitelné zdroje energie, jako solární a větrné elektrárny. Protože se tyto elektrárny obvykle nacházejí v izolovaných oblastech, je nezbytné, aby umožňovaly dálkový monitoring kompletní aplikace včetně chlazení rozváděčů.


Chladicí jednotky Blue e jsou integrovány do nadřazených systémů pomocí stejného IoT rozhraní jako jednotky novější generace Blue e+. (Zdroj: Rittal)

Snadné a rychlé uvedení do provozu

Chladicí jednotky Blue e jsou integrovány do nadřazených systémů pomocí stejného IoT rozhraní, jaká společnost Rittal dodává pro jednotky novější generace Blue e+. Společnost Rittal vyvinula nový IoT adaptér, protože starší jednotky Blue e nemohou s IoT rozhraním přímo komunikovat. Celý systém lze konfigurovat a uvést do provozu prostřednictvím webového serveru integrovaného do IoT rozhraní, a to rychle, pohodlně a bez nutnosti programování.

revilakova.h@rittal.cz

www.rittal.cz

Další články

Průmysl 4.0
Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: