Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Jak chytré stroje ovlivňují byznys
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Jak chytré stroje ovlivňují byznys

Autonomně řízená auta nebo donáškové drony začínají být nebo již jsou běžnou realitou. Digitální revoluce je všudypřítomná. Ovlivňuje nejen naše každodenní životy, ale i výrobní podniky a jejich obchodní strategie. „Chytré“ stroje nám pomáhají využívat informace, které lidské oko může přehlédnout. Optimalizovat tak můžeme prostředí kanceláře i veřejnou dopravu ve městě, výrobu nadnárodní společnosti i svoz odpadu.

Na samotnou výrobu mají moderní technologie vliv již řadu let. Digitalizaci ale využívají společnosti také k tomu, aby maximálně využily svých konkurenčních výhod. Technologie tak pronikají i tam, kde bychom je možná nečekali. Třeba na trupy lodí. Společnost Jotun je světoznámým výrobcem nátěrových hmot. Pro lodní průmysl se však rozhodla dodávat i senzory, které jsou instalovány na trupech lodí pod čárou ponoru. Ty automaticky odesílají do systému informace, kdy je třeba obnovit nátěr.

Roboty Fanuc vystavené na letošním Hannoverském veletrhu. Vyrobeny byly v Japonsku svými staršími sourozenci – roboty Fanuc. (Ilustrační foto: Pavel Marek)

Naprogramovat, nebo naučit?

Vývoj jde neustále dopředu. Představa strojů schopných samoučení a kognitivního vývoje se tak stává čím dál více představitelnou. V japonské firmě Fanuc je již dnes práce svěřována téměř výhradně do rukou robotů. Vyrábějí další roboty závratnou rychlostí až 50 kusů za den. Nikdo je nemusí kontrolovat třeba i celý měsíc.

Součástí této technické evoluce jsou i IT společnosti, které s vývojem drží krok. Podnikové systémy propojuje s chytrými stroji například společnost InfoConsulting Czech, dodavatel ERP systému IFS Applications. To podnikovým systémům umožňuje urychlit komunikaci uvnitř podniků, dodávat hlášení nebo také plánovat a řídit výrobu.

Systémy jsou schopné se učit a přizpůsobit konkrétnímu podniku. Technologie tak neovlivňují pouze výrobní procesy, ale vyhoví i potřebám vedoucích pracovníků. Ti potřebují kontrolovat a organizovat výrobu a vše skloubit s obchodní strategií. „Pro podniky je důležité především kvalitní rozhodování a k tomu vede rychlejší zpracování dat. S využitím digitálních technologií může hodnocení výkonnosti podniku probíhat v reálném čase a v kontextu toho, jak tato výkonnost ovlivňuje klíčové podnikové procesy a cíle,“ vysvětluje obchodní ředitel společnosti InfoConsulting Czech Milan Tesař.

IFS Applications

Aby bylo podnikání úspěšné, je třeba neustále se přizpůsobovat a pružně reagovat na rychle se měnící podmínky trhu. ERP software IFS Applications kombinuje přední technologii s detailními znalostmi různých průmyslových odvětví a tím firmám pomáhá držet krok s trendy, jako je internet věcí (IoT), digitální transformace, servitizace a individualizace. Nabízí komplexní funkce k optimalizaci firemních operací a také výjimečné uživatelské rozhraní, díky němuž budou zaměstnanci systém rádi používat.

Komplexní dodávky švédského ERP systému IFS Applications, od implementace systému přes podporu až po kontinuální rozvoj podle potřeb zákazníka, poskytuje společnost InfoConsulting Czech. Díky kombinaci špičkového produktu, týmu zkušených konzultantů a certifikovaných vývojářů pomáhá firmám snížit výdaje a zajistit vyšší produktivitu i zisk.

InfoConsulting

Dana Kovacovicova

dana.kovacovicova@infoconsulting.eu

https://infoconsulting.eu/cs/

 

Další články

Informační technologie/E-business

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: