Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Jak přispívají opakovaně použitelné čisticí utěrky k ochraně životního prostředí
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Jak přispívají opakovaně použitelné čisticí utěrky k ochraně životního prostředí

Dne 5. června 1972, v den zahájení první světové konference o ochraně životního prostředí ve Stockholmu, inicioval program ochrany životního prostředí Spojených národů (United Nations Environment Programme, UNEP) oficiální světový den životního prostředí. Od té doby se každo-ročně 5. červen slaví jako mezinárodní den životního prostředí. Opakovaně použitelný systém čisticích utěrek MEWA k tomu každý den v dílnách a výrobních halách přispívá: Čistí stroje a zařízení a podporuje ochranu zdrojů.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Doma si to ani neumíme jinak představit: Sklo, PET nebo hliníkové plechovky již neputují do odpadu, ale předávají se na sběrná místa k recyklaci. I papír a karton se pravidelně svazuje do balíčků a odkládá na kraj silnice. Výhoda: Úspora nákladů za poplatky na likvidaci a dobrý pocit, co se týká ochrany životního prostředí.

Optimalizovat procesy - zvyšovat produktivitu - minimalizovat náklady

Každý vedoucí výroby se zde právem zeptá, zda pro zpracovatelský průmysl existuje podobné, pro spotřebitele pohodlné a ekologické spotřební zboží a služby, které fungují na stejném principu? A skutečně existuje! Společnost MEWA již více než sto let nabízí průmyslovou víceúčelovou čisticí utěrku, která funguje v koloběhu od dodání, vyzvednutí, praní a opětovného doručení. Rozsáhlá nabídka produktů a služeb je přesvědčivým důvodem pro přechod z jednorázového papíru na textilní opakovaně použitelné čisticí utěrky. Systém čisticích utěrek MEWA se vyznačuje relevantní, na zákazníkovy potřeby orientovanou přidanou hodnotou.


Utěrky MEWA: Znečištěné čisticí utěrky se ekologicky vyperou a znovu zapojí do koloběhu. Vyprané znečišťující látky se tepelně zhodnotí nebo odborně zlikvidují.

Výkonné utěrky. Zajišťují efektivní, příjemnou práci a velkou čistotu. Robustní čisticí utěrka Mewatex má enormní savost, protože čím více dokáže čisticí utěrka pojmout, tím lépe. Při vlastní hmotnosti pouhých cca 40 gramů dokáže pojmout až 90 ml tekutiny. Vlhká je čisticí utěrka MEWA odolná proti roztrhnutí a robustní, na rozdíl od papírových utěrek nebo čisticího hadříků.

Široké spektrum použití. Čisticí utěrky MEWA spojují v praxi požadované kvality, jako je pev-nost, savost a životnost, aby vyhověly požadavkům průmyslu. Sortiment čisticích utěrek nastavený pro různá použití nabízí široké spektrum použití v průmyslu, autodílnách a řemeslných provozech. Kromě klasické čisticí utěrky Mewatex nabízíme i další druhy utěrek. Všechny jsou určeny k čištění strojů a zařízení a součástí promyšleného systému opakovaně použitelných produktů od firmy MEWA.

Spolehlivá logistika

Od oleje ušpiněné, ředidly nasáklé utěrky jsou při transportu nebezpečný náklad a musí se s nimi nakládat podle norem. K tomu vyvinutý bezpečnostní kontejner zajišťuje bezpečné skladovaná kontaminovaných utěrek. MEWA v turnusech dodává čerstvé čisticí utěrky a vyzvedává si znečištěné textilie. Jako zákazník si už nemusíte lámat hlavu s tím, jak se mají likvidovat znečištěné čisticí materiály.

Ekologická bilance

Jednorázová utěrka je minulostí - dnes se ze znečištěných látek vyrábí cenná energie. Znečištěné čisticí utěrky se ekologicky vyperou a znovu zapojí do koloběhu. Vyprané znečišťující látky se tepelně zhodnotí nebo odborně zlikvidují. MEWA vlastní certifikaci podle DIN EN ISO 9001 a 14001.

Více o servisu čisticích utěrek MEWA: https://www.mewa.cz/vyrobky/cistici-utěrky/cistici-utěrky/

MEWA Textil-Service s.r.o.

www.mewa.cz

Více o společnosti MEWA naleznete na https://www.mewa.cz/newsroom/vsechna-videa/
Sledujte společnost MEWA na Twitteru: twitter.com/mewa_cz

Další články

Všeobecné strojírenství
Informační technologie/E-business
Výzkum/ vývoj
Ekologie
CAD/CAM/CAE/CIM
Automatizace, regulace
Převody/pohony/ložiska/spojky
Elektrotechnika a regulace
Nekonvenční technologie
Obráběcí stroje a technologie
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: