Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Jaké bude auto budoucnosti?
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Jaké bude auto budoucnosti?

Zatímco dříve se hledáním odpovědi na otázku v titulku zabývali futurologové a spisovatelé literatury sci-fi, dnes se o rozlousknutí tohoto tvrdého oříšku snaží vědci v renomovaných laboratořích a konstruktéři v automobilkách. A překvapují nás prvními výsledky.

Bez volantu a bez pedálů

Už několik let vyvíjí Google víceméně utajeně auto, o němž tvrdí, že mu patří budoucnost. Dosud k tomu využíval hybridní SUV Lexus RX. Nyní představil veřejnosti svůj vlastní první funkční vzorek. Naznačuje tak, že šanci mají i jiné automobilky. Jak je z fotografie patrné, na silnici auto nemůže a automobiloví designéři si jistě rvou hrůzou vlasy. Ale nejde o vzhled, nýbrž o software.

Vozítko pro dva lidi nemá volant ani pedály či brzdu a na přístrojové desce je pouze tlačítko. Po jeho stisknutí se prototyp rozjede a může dosáhnout rychlosti až 40 km/h. Musí se mu však zadat cíl cesty. Soustavně vysílá kolem sebe signály, jež mapují okolí a v případě nebezpečí se zastaví. Do podzimu chce vyrobit prvních sto zkušebních prototypů.

Google tak potvrdil, že je světovým králem inovací. Není divu, že sesadil Apple a stal se nejhodnotnější značkou světa v žebříčku BrazdZ Top 100 nejhodnotnějších světových značek pro rok 2014 s hodnotou 159 miliard dolarů. To představuje meziroční nárůst o 40 %. Po třech letech na vrcholu sestupuje Apple na druhou příčku a jeho hodnota značky klesá o 20 %, na 148 miliard dolarů. Přestože Apple zůstává značkou s vrcholovým výkonem, klesá její kredit coby značky udávající trendy v technologiích, hlavně kvůli absenci převratných novinek.

Elektrický, nebo hybridní?

Zdá se, že o způsobu pohonu je pro nejbližší roky rozhodnuto. Automobilky investovaly do vývoje elektrických aut roky práce a miliardy dolarů či eur. Sice letos na podzim se má objevit na trhu vůz s vodíkovým motorem, ale po letech přešlapování už svítí zelená elektropohonům, eventuálně s hybridním řešením, čili menším benzinovým motorem jako doplňkem.


Několik let vyvíjel Google utajeně auto bez volantu a pedálů.

Navíc jsou elektroauta například v Německu podporována z nejvyšších míst v souladu s ekologickou politikou. Ovšem zatím je v této automobilové velmoci jen asi 10 tisíc vozů jezdících na baterie a do konce roku 2020 jich nemá být ani půl milionu.

Designové řešení e-aut se líbí. Ani technické parametry nejsou špatné. Například BMW i3 má elektromotor 25 kW a benzinový motor 25 kW a ujede až 190 km. Problémem je prý nedostatečná síť dobíjecích stanice. To se netýká jen Německa, ale i ostatních evropských zemí, včetně naší republiky.

V Norsku podporují rozvoj silniční elektrodopravy štědře. Například v hlavním městě Oslu existuje mnoho parkovacích míst vyhrazených pro elektromobily. A co je hlavní – proud do dobíjecích stanic je zdarma.

Továrna na výrobu elektroaut

Nejprogresivnější výrobce elektroaut americká firma Tesla oznámila, že chce postavit novou výrobní továrnu a převrátit tak trh s elektromobily. Nejdražší částí aut Tesla jsou baterie, proto chce vedení společnosti náklady na jejich výrobu podstatně snížit. Měly by klesnout pod 200 dolarů na kWh a potom prý budou elektroauta srovnatelná s běžnými vozy. Dnes se pohybuje cena baterie Tesla kolem 300 dolarů za kWh. U jiných výrobců je to dvojnásobek. Přitom vozy Tesla mají kapacitu 85 kWh.


Elektromobily potřebují síť dobíjecích stanic.

Nová továrna by měla začít dodávat vozy v roce 2017. Ještě letos by mělo padnout rozhodnutí, zda to bude v Texasu, Novém Mexiku či na jiném místě v USA.

Ovládání aut smartphonem

Elektrická auta vybavená bohatým softwarem je sice možné řídit volantem, ale také joystickem. A protože se od začátku roku stále častěji a hlasitěji hovoří o propojení chytrých telefonů s autem, vyvstává logicky otázka: proč instalovat další tlačítka a knoflíky v autě, pokud nyní téměř každý má u sebe v tašce „surf"? Stále více a více automobilových vývojářů považuje mobilní zařízení svých zákazníků za samozřejmost. Tak je možné si zvyšovat komfort jízdy, jako je ovládání klimatizace, navigace nebo hudebního systému. Když můžeme pomocí smartphonu nebo tabletu ovládat tyto úkony, tak proč ne i řízení auta?

Už je to tady. Například Bentley nabízí dálkové ovládání cestujícím na zadních místech prostřednictvím smartphonu. Dotykový displej velikosti krabičky od cigaret je umístěn ve středovém tunelu vozu.

Obdobně postupují i další výrobci a nabízejí stále bohatší paletu možností. Cestující tak může při jízdě surfovat po internetu nebo komunikovat s informačním systémem vozu.

Společnost Land Rover představila před pár týdny na autosalonu v New Yorku nový terénní vůz. Řidič z něj může vystoupit a řídit jej z chodníku prostřednictvím tabletu.

Bezpečný „Highway Pilot“

Pionýrem v tomto smyslu je automobilka Daimler Trucks, která minulý měsíc prezentovala novinářům své nákladní auto budoucnosti. Program navigace nazvala „Mercedes-Benz Future Truck 2025“ a široké veřejnosti jej představí v září na veletrhu nákladních vozů v Hannoveru.

Do roku 2025 by se v Evropské unii měla asi o 20 procent zvýšit přeprava zboží. Asi jedna čtvrtina se bude přepravovat po silnicích a dálnicích. Právě jako reakci na tuto prognózu vyvinula automobilka svůj první samostatně jedoucí náklaďák.

Je vybaven inteligentním systémem pomoci „Highway Pilot“, a tak může řídit nezávisle na řidiči vůz na silnicích až do rychlosti 85 km za hodinu. Výrobce demonstroval tuto techniku na jednom úseku dálnice A14 v blízkosti Magdeburgu. Truck budoucnosti byl napojen nejen do sítě dalších řidičů firmy a operátorů ústředí, ale také komunikoval s ostatními účastníky silničního provozu.


Systém přináší výhody nejen dopravním společnostem, ale i životnímu prostředí. Sám automaticky totiž optimalizuje akceleraci a brzdnou fázi, čímž snižuje spotřebu paliva a množství škodlivých emisí. V neposlední řadě výrazně přispívá k plynulosti silniční dopravy. Daimler spatřuje další výhody systému „Highway Pilot“ v možnosti snižovat nedostatek profesionálních řidičů. Navíc by řidičům kamionů odpadla monotónní činnost a získali by více času na jiné úkoly.
Daimler Truck prohlašuje, že do deseti let nasadí tento systém do sériové výroby. Prvním krokem je však potřeba vytvořit právní rámec pro autonomní řízení aut.

Řídit pouze myšlenkou

Výzkumníci na Svobodné univerzitě v Berlíně zkoumají už několik let v rámci projektu Autonomie ještě jiný způsob ovládání vozidla. A to nikoliv jen impulzy nebo slovními příkazy, ale pouze myšlenkami.

Používají přestavěné vozy Chrysler Voyager a VW Passat. Podařilo se jim opakovaně prokázat, že auto bez řidiče za volantem může najít svůj cíl bezpečně podle pravidel silničního provozu. Pokusná osoba sedí na zadním sedadle a má na hlavě speciální čepici. Místo očí používá asi tucet radarů a laserových senzorů. Mozek auta čili počítač řízení je umístěn v kufru a s volantem a pedály je spojen elektronicky. Teď jde o to, spojit mozek člověka s mozkem vozu.

Do čepice umístili výzkumníci 16 čidel na měření mozkových vln. Od nich odvodí palubní počítač určité myšlenkové vzory. Nejedná se o nějaké telepatické schopnosti počítače ani o čtení myšlenek. Řidič prostě musí určitou dobu trénovat své myšlenkové pochody, musí intenzivně myslet na čtyři základní povely vždy, když chce dát pokyn ke změně směru jízdy. V duchu si říká „rychleji, pomaleji, vlevo nebo vpravo“, což je vše, co zajímá počítač. Přístroj zaznamená změny v mozkových vlnách a posoudí je podle dodaného vzoru. Tak rozpozná, zda má vůz jet rychleji, či pomaleji, anebo zahnout tam, či onam.

Ovšem než budeme řídit pouze myšlenkami, uplyne ještě dlouhá doba.

Během tohoto času se může stát, že se změní sociální a psychické povědomí natolik, že taková auta nebudeme potřebovat. Přesněji žádná auta! To přeháním, tak střízlivěji: mnohem méně aut než dosud.

Sdílení aut

Už letos v létě se nechal vysoce postavený manažer jedné německé automobilky slyšet, že do popředí zájmu se dostává „carsharing“, tzn. sdílení aut. To zní překvapivě od někoho, kdo prodává auta lidem v zemi, kde je osobní automobil nejen miláčkem rodiny či jednotlivce, ale přímo fetišem.

„Carsharing“ jako metoda je znám už řadu let a s větším či menším úspěchem se využívá ve Spojených státech, ale i v některých evropských zemích. V posledních měsících na něho vsadili například ve Vídni, ve snaze rapidně snížit počet vozidel v přeplněných ulicích.

Princip je jednoduchý. Zájemce se registruje u magistrátu nebo společnosti vlastnící jistý počet aut. V případě, že potřebuje někam autem dojet, dostaví se na předem určené místo, svou osobní kartou nebo aplikací v chytrém telefonu si vůz otevře, nejlépe elektromobil, a odjede, kam potřebuje. Tam auto zanechá a společnost si za tuto službu vyinkasuje ze zákaznické karty určitý malý obnos. Postup se začíná v mnoha městech těšit stále větší oblibě, zvláště u mladých lidí se silným ekologickým cítěním.


Mercedes-Benz Future Truck 2025 jezdí sám...


... a řidič pracuje s tabletem.

Mezi přednosti patří fakt, že odpadají velké vstupní pořizovací náklady a také odpadají starosti s parkováním, takže člověk šetří čas i nervy.

V minulých dnech se objevila další novinka. Smartphonová aplikace, s jejíž pomocí člověk snadno navážete spojení s jiným člověkem, který jede autem podobným směrem a sveze zájemce za malý příspěvek na provoz. Systém má ještě řadu „much“, jež je třeba vychytat, například odpovědnost za poškození zdraví při havárii nebo způsob zdanění těchto příjmů. Ale budoucnost tato novinka má, což dokazují obavy taxikářů o obživu. Ten strach je natolik velký, že letos v létě vyvolal několik stávek v několika evropských městech.

Auto nám pak možná bude sloužit jen jako prostředek relaxace, když pojedeme s rodinkou na výlet či k babičce a dědečkovi.

Karel Sedláček

Sedlacek.Kar@seznam.cz

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Automobilový průmysl

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: