Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Jaký typ průmyslových vrat se hodí právě pro váš provoz?
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Jaký typ průmyslových vrat se hodí právě pro váš provoz?

Průmyslová vrata jsou hlavním vstupem do výrobních hal, skladů nebo továren. Pendlováním lidí a nákladních aut sem a tam po celý den jsou vystavena velkému náporu.

Ukážeme vám, jaká vrata se nejlépe hodí do vašeho provozu.

Začněme hned zostra. V prvé řadě byste si měli před pořízením průmyslových vrat položit několik základních otázek.

●    Jakých rozměrů budou vrata dosahovat?

Ne každý výrobce vrat může zaručit jakoukoliv velikost vrat. Zároveň je stěžejní mít jasno v tom, jestli v okolí vrat nejsou jakékoliv překážky, které by komplikovaly jejich instalaci a provoz.

●    Jakému typu provozu budou čelit?

Preferujete automatické, poloautomatické nebo manuální ovládání? Rozhodujte se s ohledem na frekvenci jejich otevírání. Myslete i na to, zdali s nimi přijdou do kontaktu běžní lidé, nebo vyškolený personál.

●    Kde budou umístěna?

Je velký rozdíl, jestli chcete vrata umístit do interiéru, nebo budou čelit všem možným povětrnostními vlivům. Například výrobce průmyslových vrat Minirol nabízí lamelová i fóliová vrata, která si poradí i s nástrahami exteriéru.

●    Měla by splňovat nějaké speciální požadavky?

Vrata odolná vůči požáru, neprůstřelná, zateplená, vhodná do mrazírenských provozů či se zvýšenými požadavky na hygienu – i toto před pořízením vrat vezměte v potaz. 

Sekční, lamelová nebo fóliová?

Sekční průmyslová vrata

Nestárnoucí klasikou jsou sekční průmyslová vrata ze sendvičových panelů. Ty se skládají z hliněných či pozinkovaných plechů s výztuhou a jsou vyplněna PU pěnou. Sekční vrata jsou oblíbená zejména pro své perfektní izolační vlastnosti.

Rolovací lamelová vrata

Sekční vrata jsou dnes v provozech už stále častěji nahrazována vraty lamelovými. Lamely mohou být pozinkované, z hliníku či přírodního materiálu. Na výběr máte mezi jednostěnnými a dvoustěnnými vraty, přičemž součástí nabídky jsou i typy zateplených, rychloběžných nebo protipožárních vrat.

Fóliová vrata

Extrémní frekvence provozu a vysoká odolnost vůči poškození – to jsou dvě základní charakteristiky fóliových rychloběžných vrat. Ta od výrobce Minirol jsou navíc vyrobena z flexibilní konstrukce bez pevných částí. Chybí jim tedy jakékoliv mechanicky trvale poškoditelné části. Budou vám tak věrně sloužit po mnoho let.

Pokud si stále nejste jisti, který typ vrat bude nejvhodnější do vašeho provozu, navštivte stránky minirol.cz a zjistěte více.  

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Další články

Stavebnictví & Strojírenství
Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: