Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Japonské stroje v Evropě
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Japonské stroje v Evropě

Společnost Makino koncem června na tiskové konferenci, kterou uspořádala ve svém technologickém centru v Kirchheimu unter Teck nedaleko Stuttgartu, informovala o některých novinkách, které představí na zářijovém veletrhu EMO v Hannoveru. Současně oznámila své hospodářské výsledky za uplynulý účetní rok, který skončil 31. března 2017.

Na tiskové konferenci oznámil Dr. P. Andres Ingemarsson, prezident a ředitel společnosti Makino Europe, že japonský výrobce obráběcích strojů Makino Milling Machine Co., Ltd., vykázal v uplynulém rozpočtovém roce stabilní celosvětový obrat s výrazným růstem vývozu, jímž kompenzoval oslabení poptávky na domácím trhu. Navzdory obrovské politické nejistotě na celém světě bylo v Evropě a Asii dosaženo rekordně vysoké úrovně obratu. Objem objednávek v Evropě vykázal nárůst o více než 70 % díky velkým kontraktům z leteckého průmyslu a díky významnému zlepšení v oblasti výroby průmyslových komponent. Zvláště pozitivní vývoj byl zaznamenán ve Francii, Itálii, Španělsku a Polsku.

Makino je významným dodavatelem technologie pro letecký průmysl.

Nová technologická centra v Japonsku a Mexiku

Společnost Makino si v letošním roce připomíná osmdesáté výročí svého založení. Firma nadále rozšiřuje své aktivity v oblasti lokální technické podpory a v lednu proto otevřela nové technologické centrum v Nagoji. Také společnost Makino Inc. USA otevřela počátkem tohoto roku nové technologické centrum v mexickém Monterrey a později oznámila své spojení s firmou Global EDM Supplies, která dodává spotřební materiál pro elektroerozivní stroje. Spojení přispěje k rozšíření aktivit divize SST Consumables firmy Makino, posílí geografický dosah, poskytne zákazníkům větší rozmanitost produktů a zaručí větší dostupnost zkušených pracovníků servisu a podpory.


Na showroomu bylo k vidění obráběcí centrum D200Z.

 

Novinky pro EMO

Evropským tématem číslo 1 je nyní účast na veletrhu EMO, kde Makino představí několik novinek. „V září na veletrhu EMO předvedeme zcela nové, flexibilní a přitom mechanicky tuhé pětiosé horizontální obráběcí centrum pro výrobu průmyslových komponent, vysoce dynamická vertikální pětiosá centra pro výrobu rotorů čerpadel, nová vertikální pětiosá centra pro vysokorychlostní výrobu forem pro díly používané v automobilovém průmyslu nebo novou generaci drátových řezaček,“ uvedl na tiskové konferenci Dr. P. Andres Ingemarsson. Všechny nové stroje jsou připraveny pro automatizaci v duchu Industry 4.0.


Ukázka obrábění na stroji D200Z


Prezentace horizontálního obráběcího centra a500Z

 

K  novinkám patří horizontální obráběcí centrum a500z, které se vyznačuje vysokou tuhostí díky symetrické struktuře rozvodu sil, vysokou efektivitou a přesností. V Hannoveru bude představeno také pětiosé obráběcí centrum L2 určené pro velkosériovou výrobu malých dílů. Dodáváno bude ve dvou variantách – buď pro plynulé obrábění, nebo pro indexované pro ty zákazníky, kteří možnost plynulého obrábění v pěti osách nevyužijí. Oba stroje zaujmou velmi kompaktním půdorysem a širokými možnostmi automatizace. Jejich bližší popis najdete v článku na straně XX. Vystavováno bude také pětiosé obráběcí centrum V80S určené zejména pro obrábění velkých forem pro automobilový průmysl. Jeho budoucí uživatelé se mohou těšit na zkrácení času cyklů při maximální kvalitě povrchu.

Další novinky jsou přichystány v oblasti elektroerozivního obrábění. Především je to zcela nová drátová řezačka UP6 vhodná pro nejpřesnější díly. K dispozici bude také vylepšený CAM software EDCAM 2017 pro drátové řezačky nebo omlazená řada hloubiček EDAF vybavená novým generátorem a H.E.A.T. technologií (high energy applied technology), která byla k dispozici dosud jen pro drátové řezačky.


Dr. P. Andres Ingemarsson představil aktivity společnosti Makino.
Jelikož společnost Makino bude vystavovat také na MSV, budou některé z novinek představeny i na brněnském výstavišti.

Pavel Marek, Kirchheim unter Teck

pavel.marek@mmspektrum.com

www.makino.eu

 

Další články

Nekonvenční technologie
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: