Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Katalog čs. obráběcích a tvářecích strojů 1960 - 1990
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Katalog čs. obráběcích a tvářecích strojů 1960 - 1990

Hledáte informace o obráběcích a tvářecích strojích starší československé produkce do roku 1990? Jaké technické parametry nabízely tyto stroje v době uvedení na trh? Kdo stroje vyráběl a jak se dnes jmenuje? Kdo stroje dnes prodává a kupuje v České republice a v zahraničí?

Na všechny tyto otázky a mnohé další odpovídá Katalog obráběcích a tvářecích strojů vyráběných v Československu v letech 1960 - 1990, vydaný společností DCS consulting Praha.
Katalog na CD-ROM obsahuje informace o 2063 typech obráběcích strojů 15 skupin a tvářecích strojů 10 skupin a zařízení, vyráběných v Československu do roku 1990. Informace uvádí pro každý typ stroje dostupný obrázek podle původních podkladů, popis včetně charakteristiky použití, technické parametry a aktivní odkaz na výrobce a jeho právního nástupce včetně jeho současného jména, ochranné známky, adresy, telefonu, faxu, e-mailové adresy a příp. internetové stránky.
Do katalogu je zařazen i adresář a spojení na více než 36 prodejců a obchodníků s použitými stroji se sídlem v České republice, 11 prodejců ve Slovenské republice a více než 450 adres a spojení na zahraniční prodejce použitých čs. obráběcích a tvářecích strojů z 15 zemí světa, mj. i ze SRN, Švýcarska a USA. Kontakt na výrobce a prodejce slouží i k získání informací o strojích vyráběných po roce 1990, v katalogu neuvedených.
Mimořádně cennou součástí je aktivní třístranný slovník technické terminologie z oboru obráběcích a tvářecích strojů, komponent strojů, příslušenství a operací česko-anglicko-německý, anglicko-německo-český a německo-anglicko-český, užitečný nejen pro techniky, ale i pro marketingové pracovníky a pro překladatele, připravený ve spolupráci s odborníky s dlouholetými zkušenostmi v prodeji strojů v zahraničí. Slovník parametrů je možno aktivovat u každého typu stroje. Jeho kvalitě neubírají ani drobné chyby vzniklé při zpracování.
Předložený katalog je i cenným informačním pramenem pro historii vývoje strojírenské techniky v Československu, kde zejména obráběcí stroje, především po mechanické stránce a úrovní přesnosti, patřily k užší světové špičce do doby, než zaostáváním elektroniky a automatizace svou pozici ztratily.
Katalog vznikl v prostředí hypertextového programu Zoner Context a jeho požadavky na minimální konfiguraci jsou PC 386, 4 MB RAM, Windows 3.1 CZ, SVGA a 256 barev; doporučená konfigurace je Pentium 90, 16 MB RAM, rozlišení 1024 x 768, Windows 95/98. Program nevyžaduje zvláštní instalaci; v prostředí Windows 95 a 98 se spouští automaticky. Každou část katalogu lze vytisknout; uživatel si tak může připravit např. tištěný příruční česko-anglicko-německý slovník odborné terminologie, aniž by byl nucen pracovat s CD-ROM.
Publikaci Katalog obráběcích strojů vyráběných v Československu v letech 1960 - 1990, vydala na CD-ROM firma DCS consulting Praha pod č. DCS 001 - 2, vydání 1999 (dotisk 2000), cena neuvedena.

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: