Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Kde se svět točí kolem kotouče
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Kde se svět točí kolem kotouče

Moderní výrobní závody sázejí na stroje, které vyžadují minimální počet manuálních operací a nepříliš intenzivní personální dohled. Pojmem, který symbolizuje optimální propojení nejmodernější technologie s výkonností, je automatizace.

Díky inovativnímu řešení společnosti Emco mohla být automatizace výroby brusných kotoučů u firmy Tyrolit povýšena na technicky skutečně pozoruhodnou úroveň.
Tyrolit je jedním ze světových výrobců brusných a orovnávacích nástrojů a je systémovým dodavatel stavebního průmyslu. Rodinná firma se sídlem v rakouském Schwazu spojuje silné stránky dynamické skupiny Swarovski s více než 100 lety podnikatelských a technologických zkušeností.


Pro výrobu byl připraven stroj Hyperturn 45 s robotizací, integrovaným procesem měření a zvláštním konceptem ochrany proti prachu.

Efektivita znamená úsporu

Úkol zněl: zajištění plné automatizace zavedeného konceptu stroje Emco. Cílem bylo orovnávání nebo soustružení keramických brusných kotoučů, což znamenalo výzvu na více úrovních.

Nešlo totiž jen o bezproblémovou a efektivní výrobu. Požadována byla i inovativní automatizace a ochrana proti prachu, která je u tohoto výrobku obzvláště náročná. Navíc měla všechna zařízení navzájem komunikovat, aby byla zajištěna bezchybnost všech pracovních kroků v celém řetězci.

Rozsáhlé know-how společnosti Emco v oborech daného projektu vyšlo najevo už během prvních rozhovorů. Na základě toho vzešel od zákazníka impulz předat zodpovědnost za důležitý vývoj výrobních procesů do spolehlivých rukou. Rychlý způsob komunikace, rychlé a pragmatické návrhy řešení a celkově uspokojivý servis byly dodatečnými plusovými body, které hrály důležitou roli při rozhodnutí pro EMCO.

Propojení strojů jako faktor úspěchu

Pro výrobu byl po přesném a detailním plánování připraven stroj Hyperturn 45 s robotizací, integrovaným procesem měření a zvláštním konceptem ochrany proti prachu. Cíle bezobslužné výroby bylo nejen dosaženo, ale byl dokonce významně překročen. Kde byla dříve manuálně prováděna nakládka, měření, korekce, popis a vykládka, pracují dnes díky optimálnímu přizpůsobení vzájemně propojené stroje k plné spokojenosti zodpovědných zaměstnanců firmy Tyrolit.

„I tentokráte to bylo velmi náročné,“ říká Johannas Jäger, manažer oddělení údržby Tyrolit, „Ladění jednotlivých komponentů automatizace bylo pro nás totiž novinkou. Díky úzké spolupráci a rozsáhlému know-how vše opět dobře dopadlo. V konečném výsledku dokonce lépe, než jsme plánovali.“

Očekávání nebyla nijak skromná, ale výsledek, kterého se podařilo dosáhnout, je předčil – byl zaznamenán větší výstup, než se čekalo, což generuje nové možnosti v činnosti firmy.


Firma Tyrolit spoléhá již mnoho let na společnost Emco, svého partnera v oblasti výroby. Vynikající spolupráce a vzájemná důvěra byly i důležitým faktorem při rozhodování o dalším kroku směrem k modernizaci výroby.


Emco Intos

Zdenek.Pilecky@intos.cz 

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: