Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Když čistí profesionálové
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Renovace a údržba

Když čistí profesionálové

Čisté prostředí není důležité jen doma či ve venkovním světě kolem nás. Stejně podstatné je i tam, kde pracujeme. Nástroje a řešení pro nejrůznější typy úklidu a čištění přináší do našich životů společnost Kärcher. Není však pouze dodavatelem produktů pro domácnost, jak se možná laická veřejnost domnívá, ale nabízí i širokou paletu produktů a řešení pro profesionální, zejména průmyslový sektor. Na podrobnosti jsme se zeptali Michala Kettnera, Head of Dealers channel and ES department.

MM: Které z vašich produktů jsou tedy určeny výrobním firmám a čím se liší od ostatních vašich produktů?

M. Kettner: Kromě mycích automatů a průmyslových zametačů se v případě průmyslového sektoru jedná zejména o čištění suchým ledem, včetně vlastních peletizérů, UHP (UIltra High Pressure) stroje značky WOMA s tlakem až 3 000 bar, které se používají pro tryskání betonových konstrukcí, renovaci mostů, odstraňování laků, čištění tepelných výměníků, autoklávů, kanalizací, řezání a pro mnoho jiných aplikací. Další zajímavou skupinou jsou průmyslové vysavače a stacionární odsávací a odprašovací systémy. Ty naleznou uplatnění ve výrobních provozech např. u obráběcích strojů při kontinuálním odsávání prachu, špon, tekutin. Všem zájemcům o průmyslová řešení bych doporučil naše internetové stránky, kde pod odkazem Professional naleznou podrobnější informace, včetně kontaktů na naše specialisty pro jednotlivé oblasti.


Podlahový mycí stroj Kärcher B 250 R I pro silně znečištěné podlahy v průmyslové výrobě

MM: Jaké máte aktuálně novinky? Existuje některý produkt či služba, které jsou na našem trhu výjimečné?

M. Kettner: Společnost Kärcher investuje nemalé částky do vyvíjení nových strojů, takže novinek je spousta. Nicméně nerad bych hovořil stále o strojích. Neprodáváme totiž pouze stroje, ale především nabízíme řešení. A tím myslím řešení problémů, se kterými se naši zákazníci, nejen z průmyslového sektoru, potýkají.


Tryskání povrchu vysokotlakým vodním paprskem (WOMA)

MM: Kdo patří mezi vaše nejvýznamnější zákazníky?

M. Kettner: Asi nemá smysl jmenovat jednotlivé firmy. Spíš bych rád řekl, že naše zařízení nacházejí své uplatnění v různých podskupinách celého průmyslového sektoru. Ať už se jedná o strojírenství, chemický průmysl, automobilový průmysl, potravinářství a další.„Nerad bych hovořil stále o strojích. Neprodáváme totiž pouze stroje, ale především nabízíme řešení,“ říká Michal Kettner.

 

Hana Janišová

hana.janisova@mmspektrum.com

Další články

Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: