Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Keramická těsnění ze Šumperka
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Keramická těsnění ze Šumperka

Společnost CeramTec otevřela 6. dubna 2001 v Šumperku novou výrobní halu, čímž prakticky zdvojnásobila svou výrobní plochu v České republice.

Mateřská společnost CeramTec AG působí v rámci koncernu Dynamit Nobel a má sídlo v Plochingenu nedaleko Stuttgartu. Společnost má dceřiné podniky v Evropě, v USA a Asii. V České republice byla dceřiná společnost CeramTec Czech Republic, s. r. o., založena v roce 1995 v Šumperku.
CeramTec se zabývá především výrobou vysoce výkonné keramiky na bázi karbidu křemíku, která je dodávána ve dvou variantách pod obchodním názvem Rocar. Tyto materiály se vyznačují značnou tvrdostí (tvrdší je prakticky již jen diamant), vynikající otěruvzdorností a teplotní odolností. Používají se pro výrobu těsnicích a regulačních kroužků, ve strojírenství pro výrobu otěruvzdorných dílů, při stavbě chemických zařízení, pro výrobu dílů pro expandéry a extrudéry, trysek pro tepelnou techniku apod.
Šumperský závod se věnuje obrábění těsnicích destiček. Koncem roku 1999 bylo rozhodnuto o projektu na sdružení konečného obrábění komponentů pro sanitární armatury v Šumperku. Výroba zahrnuje broušení a leštění těsnicích a regulačních destiček. 14. června 2000 byl položen základní kámen nové haly a již 6. dubna, po necelých 10 měsících, zde byl slavnostně zahájen provoz. V hale, která má plochu 4500 m2, vzniklo 220 pracovních míst, přičemž se denně pracuje na dvě směny včetně sobot a nedělí. Investice si vyžádala v přepočtu cca 90 mil. Kč.
Provoz byl po nezbytných projevech symbolicky zahájen zvoněním keramických zvonců, jichž se ujali představitelé CeramTecu a čestní hosté. A jak to při podobných příležitostech bývá, následovala zábava a také stoly se jen prohýbaly. A protože mezi pozvanými novináři nechyběla ani naše redakce, zveme vás prostřednictvím fotografií na prohlídku výrobní haly. Na závěr nezbývá než popřát firmě do všedních dnů mnoho pracovních a obchodních úspěchů.

Další články

Automatizace, regulace
Obráběcí stroje a technologie
Materiály konstrukční nekovové
Čerpadla/ armatury/ doprava tekutin

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: