Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Kolaborativní uchopovač pomohl zvýšit kvalitu výroby
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Automatizace, regulace

Kolaborativní uchopovač pomohl zvýšit kvalitu výroby

Tomenson Machine je rodinný podnik vyrábějící nejrůznější součásti v segmentu přesné hydrauliky. V rámci kontinuálního inovování výroby začala společnost využívat technologie kolaborativní robotiky pro gravírovací aplikaci s cílem zvýšit ziskovost, zlepšit kvalitu a seberealizaci pracovníků. Kolaborativní uchopovač RG6 od OnRobot je nyní schopen manipulovat s desítkami součástí různé velikosti a díky rychlému přenastavení má potenciál zvládnout mnoho dalších zvažovaných aplikací.

Když společnost Tomenson Machine z Chicaga hledala vhodnou aplikaci pro automatizaci, obsluha gravírovacího stroje se přímo nabízela. Osm hodin strávených jednoduchými, opakovanými činnostmi bylo pro pracovníky velmi únavné a demotivující. Vzhledem k tomu, že se ve firmě gravírují stovky součástí různých velikostí, klíčovým požadavkem na technologii bylo, aby měl uchopovač značnou flexibilitu úchopu ke zvládnutí největšího i nejmenšího předmětu. Firma nakonec zvolila uchopovač OnRobot RG6, který je připevněn k robotickému ramenu UR3 od Universal Robots.


Uchopovač OnRobot RG6 při obsluze gravírovacího stroje pracuje s více než 30 různými součástmi. (Zdroj: OnRobot)

Jednoduché programování

Hlavní výzvou pro firmu byla nulová zkušenost personálu s robotickou technologií. Do té doby nikdo z pracovníků neměl možnost pracovat s kolaborativními roboty či automatizačními technologiemi. Většina z nich viděla robot s uchopovačem poprvé v životě. Přesto se obsluha naučila s celým systémem pracovat již po 30 minutách od zapojení.


Přenastavení na novou součást netrvá déle než 5–10 minut. (Zdroj: OnRobot)

Díky jednoduchému způsobu programování uchopovače mohla firma zahájit provoz s minimálními náklady na školení a významnými úsporami času při nasazení. Paradoxem bylo, že naprogramování uchopovače bylo mnohem jednodušší než naprogramování gravírovacího stroje. Aplikace gravírování nyní zahrnuje manipulaci s více než 30 různými součástmi a přenastavení na novou součást netrvá déle než 5–10 minut.

Ideální do stísněných prostor

Automatizace formou kolaborativní robotiky byla pro firmu Tomenson užitečná ještě z dalšího důvodu. Celé pracoviště je totiž umístěno ve stísněných prostorách, které neumožňují budovat ochranné bariéry k zajištění bezpečnosti pracovníků. Proto byl kladen důraz na řešení, které jednak svým půdorysem nebude zasahovat do stávajícího výrobního rozvržení, jednak umožní bezpečné fungování v bezprostřední blízkosti lidských pracovníků.

Snadné programování a rychlá implementace uchopovače umožňují rychle reagovat na zákaznické požadavky a tím zvyšovat flexibilitu a dodržovat náročné dodací termíny. Návratnost investice je velmi rychlá – pokud by byl uchopovač nasazen jen v jedné směně, investice se vrátí do 13 měsíců. Nasazení ve dvou směnách znamená návratnost během 6 až 7 měsíců.

Přínosy: redukce rutinních činností a vyšší kvalita

Před nasazením robotického řešení upnul lidský operátor součástku do gravírovacího stroje a pedálem aktivoval gravírovací proces – takto pracoval po celý den. Při nasazení robota s uchopovačem nyní stačí pouze každých 45 minut vyměňovat zásobník s materiálem, což zastane obsluha z jiného pracoviště. Původní operátor se nyní věnuje smysluplnějším úkolům v jiném oddělení, kde provádí finální inspekci hotových dílů před odesláním zákazníkovi.

Uchopovač RG6 se prokázal poměrně rychlými výsledky. „Největší rozdíl spočívá v dramatickém snížení chybovosti. Odhadujeme, že výskyt chybně zpracovaných dílů, jako například gravírovaných na špatné straně či s chybnou orientací, poklesl se zavedením nového systému až o 40 %,“ řekl Zach Roak, manažer kvality ve společnosti.

Zvýšila se rovněž profitabilita díky vyšší marži dosažené na menších dílech, které je nyní možné zpracovávat automatizovaně, zatímco kvalifikovaní pracovníci se mohou více věnovat zpracování větších a komplexnějších součástí s komplikovanějšími výrobními procesy. Úspěch prvního automatizačního projektu ve firmě podnítil nové návrhy na využití uchopovače OnRobot i k dalším úkolům – zvažuje se například jeho aplikace v balicích procesech či při obsluze CNC strojů.

OnRobot

jana@myr.cz

Videoreportáž z Tomenson Machine

Další články

Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: