Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Kompaktní horizontální seřizovací přístroj pro Průmysl 4.0
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Kompaktní horizontální seřizovací přístroj pro Průmysl 4.0

Systémový dodavatel Kelch představil na veletrhu EMO v Hannoveru inovativní výsledky vývoje pro optimalizaci procesů, mezi nimi poprvé nově koncipovanou konstrukční řadu H3 z úspěšné série seřizovacích přístrojů Kenova set line.

Tato konstrukční řada je koncipována především pro podniky, které se seřizováním nástrojů začínají. Seřizovací přístroje spojují maximální flexibilitu v osazování adaptéry s vysokou stabilitou i v drsných provozních podmínkách. Jak je u řady Kenova set line obvyklé, také konstrukční řada H3 podporuje Průmysl 4.0 a díky volitelným možnostem, jako jsou technologie RFID, QR kódy, rozhraní pro správu nástrojů, CAM aj., se bez problémů začleňuje do systému Smart Factory. Model Kenova set line H343 je již nyní v prodeji.


Konstrukční řada Kenova set line H3 je koncipována jako základní model, který však přináší atraktivní nabídku volitelných opcí.

Široké možnosti individuálního přizpůsobení

Na veletrhu EMO jsme představili mimo jiné efektivní automatizovaná řešení pro seřizování nástrojů, která mohou podniky přímo spojovat s našimi úspěšnými produkty, jako Safecontrol 4.0, přesnými nástroji a seřizovacími přístroji. Jedním z nich je Kenova set line H3. Je sice koncipovano jako základní model, nicméně přesto zaujme atraktivní nabídkou volitelných možností, zejména při osazování upínacími adaptéry. Celkově lze systém perfektně přizpůsobit podle požadavků podniku,“ vysvětluje B. Eng. Viktor Grauer, člen představenstva a vedoucí managementu inovací ve společnosti Kelch. Osami lze pohybovat manuálně nebo u verze s kompletním CNC řízením plně automaticky. Při osazování adaptérů je možné přístroje řady H3 vybavit pevným můstkem, na nějž lze upevnit až tři držáky pro soustružnické nástroje. Alternativně si lze zvolit otočný stůl, který uživatelé mohou osadit zcela podle vlastních potřeb. Otočný stůl navíc poskytuje místo pro vřeteno, které lze řídit manuálně nebo v CNC provozu.

Robustní konstrukce a vysoká přesnost

Zcela nově koncipovaná řada vychází stejně jako úspěšná řada Kenova set line V3 z principu platformových konstrukčních řad. Společnost Kelch však vyvinula jednodušší pevnou základní konstrukci z kvalitní tvárné litiny s mimořádnou stabilitou. Společně s kvalitními součástmi tvoří přístroje H3 vysoce přesné, tepelně stabilní přístroje pro seřizování nástrojů pro použití ve výrobě. S měřicí dráhou v ose X až 420 milimetrů a v ose Z až 350 milimetrů umožňuje Kenova set line H3 flexibilní seřizování nástrojových sestav.

Software synchronizuje datové soubory

Software pro konstrukční řadu H3 se vyznačuje jednoduchým ovládáním a snadno se ho naučí i noví uživatelé, což zaručuje rychlé zapracování do systému. Volitelně lze používat také software Kelch Easy, který společnost Kelch nabízí stávajícím zákazníkům, a dále software kOne. Mimořádnou funkci přitom nabízí software Kelch Easy: při využití opce ToolExchange je možné přístroj spojit s jiným přístrojem, který má podnik ve svém vybavení, takže se soubory dat obou přístrojů během okamžiku synchronizují a jsou k dispozici na obou přístrojích. Odpadá tak časově náročné zadávání do nového přístroje.

Další prezentace na stánku Kelch byly zaměřeny na oblast Smart Measuring, jejímž cílem je optimalizace a integrace kontroly kvality v celém procesním řetězci.BTS technik 

Ing. Oldřich Bosman 

oldrich.bosman@btstechnik.cz

www.btstechnik.cz

www.kelch.de

 

Další články

Měření ve strojírenství
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: