Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Kompaktní řešení Zapoj a spusť
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Kompaktní řešení Zapoj a spusť

Surffinisher je inovační metoda inline omílání vysoce kvalitních, geometricky složitých součástí během výrobního cyklu , která otevírá nové možnosti pro automatizované, vysoce přesné obrábění definovaných ploch jednotlivých součástí. Kompaktní omílací systém Zapoj a spusť lze snadno integrovat do výrobních linek.

Obráběcí stroje, součásti motorů, převodovek a turbín a implantáty jsou jen některé z vysoce kvalitních komponent, při jejichž automatizovaném zpracování je překážkou úprava povrchu. Vzhledem k tomu, že se požadované odjehlení, zaoblení hran, hlazení, broušení nebo leštění zatím obvykle inline způsobem neprovádí, je tudíž neekonomické.

Metodou inline k definovaným povrchům

S inovačním surffinisherem lze nyní provádět tyto procesy velmi přesně, reprodukovatelně a účinně jako suché nebo mokré inline zpracování během výrobního cyklu. A to bez ohledu na to, zda jde o celý povrch geometricky složitých obrobků nebo jen o jeho určité oblasti.

Robot pevně vestavěný do surffinisheru ponoří obrobek do pracovního kontejneru naplněného pro proces určeným omílacím médiem a vede jej, respektive pohybuje jím v médiu podle zvoleného programu. Tak mohou být cíleně vysoce přesně obráběny povrchy obrobků s různou geometrií a obrysy i jejich určité oblasti. Během obrábění rotuje pracovní kontejner podle systému zařízení rychlostí až 300 otáček za minutu. Rotací vzniká vysoký omílací tlak, který způsobuje značné zkrácení doby obrábění. Na konci procesu proběhne hrubé čištění v integrované čisticí stanici, po němž robot definitivně odloží obrobek.
U mokrých procesů lze intenzitu obrábění řídit kromě rotace i hladinou vody v pracovním kontejneru.

Kompaktní, plně vybavený a přímo vestavitelný

Nové omílací systémy Zapoj a spusť surffinisher 700 a surffinisher 800 F jsou určeny pro obrobky o délce do 150 mm. Pracovní kontejner, šestiosý kloubový robot, řízení, skříňový rozvaděč, dávkování, čisticí stanice a přečerpávací stanice pro procesní vodu, která je připojitelná na úpravnu vody, jsou vestavěny do systému o velikosti pouze 2 700 x 1 600 x 2 750 mm (d x š x v), takže zbývá jen připojit napájení proudem, stlačeným vzduchem a případně vodou. To umožňuje umístit systém například přímo vedle obráběcího CNC centra.

Kompaktní surffinisher 700 lze díky konceptu Zapoj a spusť rychle začlenit do stávající plně automatické výroby.

Robot lze jednoduše zaučit

U surffinisheru umožňuje přehledný ovládací panel o velikosti 19" nejen intuitivní řízení procesu, nýbrž i jednoduché a rychlé zaučení robota bez speciálních předchozích znalostí a bez dodatkového hardwaru a softwaru. Kolizím je spolehlivě zabráněno integrovaným bezpečnostním programem. Individuální obráběcí programy lze tak rychle měnit a vytvářet nové.

Robot přejímá u surffinisheru nejen manipulaci, nýbrž též vede obrobek během procesu. To umožňuje, aby byl povrch geometricky složitých obrobků zcela nebo selektivně upraven v některých oblastech.

Úspora času při zaoblování ostrých hran

Paralelně k systémům surffinish vyvíjí firma Rösler nové médium pro suché omílání. Ve srovnání s konvenčními řešeními s přídavkem diamantového prášku se dosahuje požadované kvality povrchu nejen značně rychleji, nýbrž i s podstatně nižšími náklady.

Rösler Oberflächentechnik GmbH

Gabi Lodes

g.lodes@rosler.com

 

www.rosler.com

Další články

Technologie pro povrchové úpravy
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: