Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Komplexní servis nástrojů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Komplexní servis nástrojů

V oboru péče o nástroje - tool managementu - zúročila firma Gühring již 17 let svých zkušeností. Nové výdejní systémy TM byly opatřeny novým funkčním inovativním designem i se stavovou LED signalizací jednotlivých zásuvek. Komplexní paket služeb Gühring Tool Management Service (GTMS) může díky své jednoduché modulové hierarchii sloužit u každého zákazníka.

Optimalizaci hospodaření s nástroji ve výrobě připravuje pro zákazníky celý tým zkušených odborníků. Na základě důsledných analýz je nejdříve proveden rozbor stávajícího stavu. Celý systém se převede na zcela transparentní platformu a provede se jeho optimalizace. Výsledky jsou pro zákazníka vždy pozitivním překvapením. Dochází k markantní redukci nákladů na nástroje, jsou také sníženy prostoje výrobních strojů a zvětšuje se podíl přeostřovaných nástrojů. Tato služba představuje obrovský potenciál k úsporám ve výrobě. Software systému GTMS je připraven pro snadnou implementaci do Průmyslu 4.0 a uživatelské přístupy na obrazovce byly vylepšeny za účelem zjednodušení a vysokého komfortu ovládání.

Díky inteligentnímu a uživatelsky příjemnému TM Gühring softwaru GTMS jsou výdejní systémy obsluhovány jednoduše, rychle a intuitivně pomocí dotykové obrazovky a čtečky čárových kódů. Aplikace je rovněž dostupná pro chytré telefony a tablety.

Přímé a nepřímé náklady v souvislosti s nástroji

Zatímco přímé náklady na nástroje jsou často známé jako cíl optimalizace, v organizačním procesu jejich správy a logistiky jsou skryty nepřímé náklady. Proto jsou méně viditelné a těžce kvantifikovatelné. Jedná se například o náklady vzniklé procesem nákupu, skladování apod., ale také o náklady vzniklé v důsledku deficitu procesu správy a logistiky. Patří k nim mimo jiné:

  • přerušení výrobních zakázek z důvodu nedostatku nástrojů;
  • nedostatečná transparentnost skladových zásob;
  • zvýšená časová náročnost při hledání konkrétních nástrojů;
  • snížení využití stroje v důsledku nedostatku nástrojů;
  • nadměrné nebo nedostatečné zásoby nástrojů ve skladu;
  • přílišná roztříštěnost skladového sortimentu pro jednotlivé operace.

Výdejní systémy snižují náklady. Nekompromisně zaznamenávají pohyby nástrojů, a operátora, který pohyb realizuje, a zamezují případným ztrátám nástrojů.

Řešením je tool management

Činnosti zaměřené na optimalizaci postupů, sledování nákladů a logistiku musejí být obvykle prováděny odpovědnými pracovníky nad rámec jejich běžné každodenní práce, a proto často zůstávají nevyřešeny kvůli nedostatku času. Zde začíná společnost Guhring se svým konceptem modulárního tool managementu. Guhring má k dispozici všechny potřebné komponenty z vlastního zdroje:

  • částečnou nebo úplnou správu nástrojů;
  • vlastní software pro správu nástrojů GTMS;
  • automatizované výdejní skříně TM 326, TM 426 a TM 526;
  • upínací a seřizovací zařízení GSS.

Pět skupin tool managementu

Guhring Tool Management Service obsahuje pět modulů s různými nabídkami služeb, které si zákazník může sestavit a kombinovat flexibilně, individuálně a podle potřeby. Díky tomu si může vybrat stavební bloky potřebné pro svou výrobu a spojit je do svého individuálního balíčku. Dvěma typickými modely projektů jsou logistický a technologický tool management.


Výdejní systémy lze modulárně rozšiřovat s možností volby různých velikostí zásuvek včetně jejich vnitřního uspořádání.

Větší část zákazníků využívá službu logistického tool managementu, kdy Gühring je centrálním dodavatelem všech zákazníkem definovaných nástrojů, měřidel, brusiva, ochranných pracovních pomůcek atd. V rámci logistického tool managementu provádí tool manager pravidelné racionalizační porady se zákazníkem, které jsou zaměřeny na nejdražší nebo nejproblematičtější položky v obráběcím procesu, s cílem jejich optimalizace a dosažení úspor nákladů na nástroje.
Správu a logistiku v rámci obou forem tool managementu zajišťuje Gühring pomocí vlastního oddělení s pick-up servisem, techniky a technology, kteří pracují na optimalizaci stávajících procesů. Tím je firma Gühring unikátní, neboť pracovníci zmíněného oddělení se plně věnují pouze zákaznickým projektům tool managementu.


julie.uhlikova@guehring.de

www.guehring.cz
 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: