Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Komplexní strojní výroba má budoucnost
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Komplexní strojní výroba má budoucnost

Obchodní oddělení chrlí jeden dodací termín za druhým, ale zakázky není na čem dělat a kooperace je přeplněná… V takové situaci zbývá jediné řešení – najít dodavatele, který disponuje širokou škálou technologií.

Výroba komplexních výrobků klade nároky na dostupnost nejrůznějších technologií. Ne všechny se však vyplatí mít pod vlastní střechou, jindy mohou být výrobní kapacity naplněny a termíny by se tak neúnosně prodlužovaly, anebo prostě chybí dostatek zaměstnanců. V takových případech je třeba se poohlédnout po kooperaci. Není však jedno, který subdodavatel ani kolik jich bude pro firmu pracovat. Proč? Z důvodu velké vázanosti nákladů na logistiku a lidský čas i nemožnosti dohledat případnou odpovědnost za nekvalitu v celém dodavatelském řetězci.

Je třeba započítat všechny náklady

Logistika a čekání mezi jednotlivými dodavateli jsou v dnešním rychlém světě bez možnosti nalezení dalších zaměstnanců velmi nákladnou záležitostí, která vytváří úzké místo v celém dodavatelském procesu. Cestou je nalezení dodavatele s co nejširším rozsahem technologií. Ne každý může svědomitě nabídnout šíři technologií, kterou potřebuje konkrétní zákazník, ale lze konstatovat, že takoví dodavatelé na trhu existují. Jejich konkrétní technologické zaměření nabývá na důležitosti v případě, že zákazník požaduje vyšší složitost výroby a montáže. Mohlo by se zdát, že takový komplexní dodavatel bude dražší, protože musí mít vysoké fixní náklady, ale opak je pravdou. Je třeba počítat správně všechny náklady, nejen za výrobu, ale i za dopravu, časové prodlevy při čekání a řešení případných kvalitativních neshod. Logistický a tím pádem i finanční dopad ukazuje jednoduché schéma na této straně. Zákazník však těží i z jednoznačnosti kontaktních osob, kdy není třeba být v neustálém střehu, kde se jeho výrobek právě nachází a komu má volat.


Pohled do obrobny


Pracoviště povrchových úprav

Dostupné technologie

Jednou z firem, která umí nabídnout komplexní řešení od klasického a CNC obrábění přes broušení, pájení, elektronové svařování, laserové popisování, žíhání, montáž a povrchové úpravy, je společnost DI industrial, spol. s r. o. Jedná se o „old fashion company“, která může nabídnout velmi širokou škálu technologií a která vychází z historických tradic firmy Tesla Brno. Společnost se mimo jiné zabývá kusovou a malosériovou výrobou pro zákazníky patřící ke světové špičce v oblasti mikroskopie a kryogenních aplikací.Příklady zakázkových výrobků

 


Co říci závěrem? Komplexnost výroby pod jednou střechou umožňuje dosáhnout kratšího termínu dodání, nižší ceny a jasné odpovědnosti za případnou nekvalitu.


DI industrial

pavel.sedlacek@diindustrial.com

www.diindustrial.com

Další články

Všeobecné strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: