Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Konference uživatelů SolidCAM
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: CAD/CAM/CAE/CIM

Konference uživatelů SolidCAM

Společnost SolidCAM CZ uspořádala v hotelu Černigov v Hradci Králové dvoudenní konferenci uživatelů softwaru SolidCAM, na níž bylo připomenuto i 15. výročí prodeje SolidCAMu v České republice.

První den byl zaměřen na SolidCAM a letošní novinky v tomto softwaru, pozornost byla věnována například novým funkcím pro obrábění šroubových ploch nebo modulu Měřicí sonda pro kontrolu kvality obráběných dílů a kontrolu nástroje. Zmíněny byly i vlastnosti a tipy pro technologii iMachining, která přináší výrazné zkrácení výrobních časů díky aplikaci prakticky konstantních řezných podmínek pro nástroj. V odpolední části byly představeny zákaznické aplikace či možnosti technické podpory. Druhý den byl věnován CAD programu Solidworks, do něhož je SolidCAM plně integrován. Pozornost byla věnována především funkcím a vlastnostem užitečným pro technology. Mimo jiné byl také představen nástroj Geomagic pro zpracování naskenovaných dat.

Konference uživatelů SolidCAM v hotelu Černigov v Hradci Králov

15 let v ČR

V čele společnosti SolidCAM CZ již od počátku stojí Ing. Ivan Cimr, jemuž jsme při příležitosti zmíněného výročí položili několik otázek.


Ing. Ivan Cimr, ředitel společnosti SolidCAM CZ

MM: Pane řediteli, jak se během uplynulých 15 let software SolidCAM změnil?

Ing. Cimr: Za tuto dobu úroveň SolidCAMu značně pokročila. Začínali jsme s tříosým obráběním, nyní je k dispozici souvislé pětiosé obrábění, možnost programování složitých soustružnicko-frézovacích center a další technologie. Odpovídá to rostoucím požadavkům firem, jejichž vybavení se během této doby také hodně změnilo. Zatímco před 15 lety většinou vystačily s tříosými stroji, nyní se hodně zaměřují na sofistikovanou zakázkovou výrobu, neboť musejí obstát v konkurenci s asijskými výrobci. Z toho vyplývají požadavky na strojní i softwarové vybavení.

MM: Co patnácté výročí znamená pro vás osobně?

Ing. Cimr: Pro mne jde o nejlepší léta mého profesního života – založení firmy, uvedení nového produktu na trh, se kterým dnes pracuje spousta firem, vybudování týmu, který je naprosto skvělý... Rád chodím do práce a těším se na svůj tým.

MM: Čeho si přitom nejvíce ceníte?

Ing. Cimr: Nejvíce si cením lidí okolo sebe, kteří výborně odvádějí svou práci a je radost s nimi spolupracovat. A také partnerů ze SolidVision – za těch 15 let jsme spolu neměli žádný konflikt, což je na tak dlouhou dobu při tak těsné spolupráci unikátní.

MM: Děkuji za rozhovor.

Pavel Marek

pavel.marek@mmspektrum.com

www.solidcam.com/cs/

Další články

CAD/CAM/CAE/CIM

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: