Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Konstrukce bez omezení
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Konstrukce bez omezení

Rostoucí složitost součástí, která je způsobena především tendencí k lehkým konstrukcím, vyžaduje nové geometrie a tvary nástrojů, které již není možné realizovat klasickými konvenčními způsoby třískového obrábění, jako jsou například soustružení a frézování.

Ve srovnání s ocelí jsou hliníkové součásti při stejné pevností zhruba o polovinu lehčí. Proto se hliník a slitiny hliníku často používají všude tam, kde je důležitá nízká hmotnost. Zejména ve výrobě vozidel tak získává tento materiál po celém světě stále více na významu, protože snížení hmotnosti přispívá k nižší spotřebě paliva a nižším emisím. S tím spojená rostoucí složitost součástí však vyžaduje nové tvary a geometrie nástrojů. S pomocí bezbariérové konstrukce nezávislé na konvenčním soustružení a frézování je možné nastavit nové standardy pro geometrii nástrojů. Již v roce 2012 zahájila společnost Gühring aditivní výrobu nástrojových komponentů. Jako první standardní produkt byl pomocí laserového slinování vyroben zkosený prstenec pro modulární vrtací systém HT 800. Tím byla připravena cesta pro bezbariérové konstruování složitých částí nástrojů.

Rovinná rohová PKD fréza PF 3000 G vybavená aditivně vyrobeným krytem odvodu třísky Smart Cap. (Zdroj: Gühring)

Obrábění slitin hliníku pomocí PKD nástrojů

V automobilovém průmyslu jsou ve velké míře používány skříně ze slitin hliníku, které jsou stále častěji vybavovány vyztužovacími a chladicími žebry. Při obrábění pomocí PKD nástrojů (s polykrystalickým diamantem) mají třísky tendenci se během procesu frézování mezi těmito žebry vzpříčit a otevřenými prostory mohou vzniklé třísky nekontrolovaně vniknout do obrobku. Řešením mohou být dodatečně pájené nebo přišroubované elementy pro optimalizované vedení třísky. Tyto prvky definovaným způsobem třísku rolují a umožňují tak procesně bezpečný odvod třísek i u hlubokých děr nebo při velkém úběru materiálu, například při HPC frézování.

Nekonvenční nástrojová řešení

Aditivní výroba 3D tiskem je dnes pevnou součástí repertoáru v oblasti PKD nástrojů. Tam, kde konvenční obrábění naráží na své hranice, lze pomocí 3D tisku realizovat nástrojová řešení, která nelze vyrobit konvenčním způsobem. Zcela bezbariérová konstrukce otevírá kompletně nové možnosti, které se zvláště pozitivně projeví v procesně spolehlivém odvodu třísky. Rovněž trojrozměrné chladicí kanálky mohou být umístěny přesněji a flexibilněji.

Kombinaci obou technologií představuje PKD rovinná rohová fréza PF 3000 G. Tato fréza je vybavena aditivně vyrobeným krytem odvodu třísky Smart Cap a u této frézy umožňuje definovaný odvod třísky, optimalizovaný přívod chladicího média a ochranu proti opotřebení základního těla. Trojrozměrné prvky odvodu třísky odklánějí třísky od součásti. Rovinná fréza navíc nabízí snadnou manipulaci – po dosažení životnosti se Smart Cap jednoduše na místě u zákazníka vymění, čímž odpadá nákladné nastavení a zvyšuje se spolehlivost procesu.

Trojrozměrné vedení chladicího kanálku

Konstrukce bez bariér umožňuje trojrozměrné vedení chladicího kanálku. Tímto způsobem lze i při MMS obrábění zaručit optimalizovanou regulaci teploty PKD břitu a procesně spolehlivý odvod třísky. Použití pevných pájených PKD břitů v kombinaci s řešením Smart Cap navíc umožňuje uživateli snadnou manipulaci, protože Smart Cap lze po dosažení životnosti jednoduše vyměnit. Nastavování nástroje není nutné. Na rozdíl od tradičních rovinných PKD fréz se zde do obrobku nemohou dostat žádné třísky. 

Pevné pájené PKD břity v kombinaci s řešením Smart Cap a s vnitřními chladicími kanálky stoprocentně odvádějí třísky od součásti. (Zdroj: Gühring)

Aplikace v automobilovém průmyslu i pro elektromobily

Nástroje PKD společnosti Gühring, jako je rovinná fréza se Smart Cap, se používají hlavně v technologicky vyspělých průmyslových odvětvích, například v moderní automobilové výrobě. Typické obrobky, ke kterým patří elektromotory nebo hlavy válců, představují pro přesné nástroje velké výzvy, což se týká nejen odolnosti proti opotřebení a přesnosti, ale i nákladově efektivní výroby. Platí, že čím je obrábění čistější, tím levnější může být výroba. Díky řešení Smart Cap je uživatel schopen splnit požadavky na maximální spolehlivost procesu pomocí definovaného odvodu třísky. Rovinná fréza je prvním pájeným frézovacím PKD nástrojem s těmito vlastnostmi. Kromě toho tato fréza přesvědčí snadnou manipulací pro uživatele, protože odpadá jemné seřizování břitu, což dále zvyšuje spolehlivost procesu a přispívá k nákladově efektivní výrobě.

Monika Müllerová

Gühring

Další články

3D technologie
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: