Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Kontrola rotačních součástek v sériové výrobě
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Kontrola rotačních součástek v sériové výrobě

Hřídelové a kotoučové součástky patří k nejrozšířenějším ve strojírenství. S nástupem elektromobility jejich podíl zřejmě ještě poroste. Sériová výroba běžně pracuje v sekundovém taktu, a stejně tak rychlá musí být nově i kontrolní technika. Stoprocentní kontrola se již stává samozřejmostí.

Vývojem a výrobou rychlé – automatizované měřicí techniky se dlouhodobě zabývá brněnská firma Mesing, specializovaná hlavně na zakázková měřicí a automatizační zařízení. Uvádíme některé příklady řešení.

Parametry, přesnost, rozlišení

Parametry, které se kontrolují nejčastěji, jsou délkové míry v osovém a radiálním směru, dále úchylky polohy – souosost, radiální a čelní házení, nerovnoběžnost a také kuželovitost. Velmi důležitá je také kontrola úchylek kruhovitosti, drsnosti a povrchových defektů. A v neposlední řadě samozřejmě i rovinnosti čelních ploch.

Měřicí metody a koncepce stanic vychází z požadavků odběratele. Nejrozšířenější jsou zatím u délkových měr a úchylek polohy kontaktní měřicí metody, které jsou nejdéle propracované, garantují potřebnou přesnost a jsou cenově výhodné. Na vysoké úrovni je i servis. Tato pozice je garantována vývojem nových, účelově řešených indukčnostních snímačů s pneumaticky ovládanými doteky, vyhodnocovacích jednotek a měřicího SW. Dnes se běžně pracuje při měření délkových měr s rozlišením 0,1 µm, výjimečně i 0,01 µm. Úchylky geometrického tvaru a drsnosti jsou kontrolovány bezkontaktně (hlavně disperzními metodami) při rozlišení 0,001 µm.


Obr. 1. Měřidlo UD 150 pro kontrolu součástek o ØD max 150 mm. Měřidla UD jsou vyráběna v různých velikostech a modifikacích. (Zdroj: Mesing)

U zakázkové měřicí techniky stanovuje většinou konečný uživatel přesnostní údaje, které bývají v rozporu s běžnými zvyklostmi a standardy.

Příklady

Ukázky této sofistikované techniky najdete na obr. 2. Na obr. 1 prezentujeme navíc ruční měřidlo UD, používané ve výrobě kotoučových součástek přímo u obráběcích strojů, které se díky univerzálnosti a schopnosti měřit celou řadu parametrů (rozměry, úchylky tvaru a polohy) stalo celosvětově nejpoužívanějším v ložiskovém průmyslu (provedení s planžetovým přímovodem). Je škoda, že zatím nenalezlo takové uplatnění i v jiných odvětvích strojírenství. Velké ložiskové firmy vlastní i několik tisíc těchto měřidel.


Obr. 2. Měřicí místo stanice na dynamickou kontrolu hřídelových součástek
(Zdroj:
 Mesing)

Na obr. 2 je současně příklad měřicího místa víceparametrických mnohasnímačových linkových stanic, vybavených indukčnostními snímači.

Realizace

Cyklový čas těchto provozních zařízení je jen několik sekund, a to při přesnostních parametrech dosahovaných donedávna jen laboratorní technikou. Většina stanic je koncipována účelově pro daný typ součástky a požadovanou skupinu parametrů. Řešení vyžaduje úzkou součinnost dodavatele a odběratele.

Ing. Jan Kůr

Mesing

jan.kur@mesing.cz

 

Další články

Měření ve strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: