Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Kovosviťáci vstávají z popela
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura:

Kovosviťáci vstávají z popela

S velkým očekáváním přijížděli v polovině dubna návštěvníci tradičních Zákaznických dnů do společnosti Kovosvit MAS. Firma si v minulosti prošla nesystematickým náročným obdobím, během kterého ztratila konkurenceschopnou strategii, trhy a zákazníky, koncepci, a především postupně odcházeli klíčoví odborníci. Jen ti nejvěrnější zůstali.

Se vstupem nového investora v září 2016 je patrné, že se firma pod vedením generálního ředitele Libora Kuchaře s následky postupně vyrovnává, restrukturalizuje a postupně se stabilizuje, reaguje na nové výzvy a připravuje inovativní konkurenceschopné produkty a technologická řešení. Ty v kontextu nadějné budoucnosti ukázala více než šesti stovkám návštěvníků, kteří během dvou dní prošli registrací.

V showroomu společnost prezentovala novinku loňského roku uvedenou na MSV v Brně, a to soustruh KL 285 nově ve variantě Quick s řídicími systémy jak od společnosti Siemens, tak i Fanuc. Nově představená varianta soustruhu je celá postavená na litinovém loži místo polymerního betonu. Také nástrojová hlava od společnosti Sauter je ve variantě Quick ze standardní řady tohoto výrobce, nikoli zpřesněná, kterou Kovosvit MAS využívá u varianty Super Precision. „Cílem techniků firmy Kovosvit bylo splnit u stroje KL285 bez jakýkoliv kompromisů veškeré tradiční hodnoty vyžadované od obráběcího stroje, jako je přesnost, výkon, rychlost obrábění, spolehlivost. Ty dnes doplňují i další parametry, a to snadná ovladatelnost, ergonomie, nízká hlučnost, snadná servisovatelnost a v neposlední řadě i design,“ řekl technicko-výrobní ředitel Petr Heinrich.

Návštěvníci Zákaznických dnů měli dále na showroomu možnost zhlédnout pětiosá vertikální obráběcí centra MCU450, MCV1000 5AX a MCU700V-5X. Divize MAS Automation, jež dodává zákazníkům automatizované a robotizované linky na klíč, prezentovala oblíbené tříosé vertikální obráběcí centrum MCV800 Quick s robotizací.
S komoditou pětiosých obráběcích center se Kovosvitu daří. Zájem o hi-tech obráběcí centra prý tak vyrovnává zatím nižší poptávku po běžných obráběcích strojích, kterou v posledních měsících zaznamenal. Předseda představenstva a generální ředitel Libor Kuchař k tomu uvedl: „S našimi pětiosými centry se prosazujeme kromě Indie též na náročných trzích Evropské unie, kde se nám v minulosti tolik nedařilo. Po francouzské firmě Safran, které jsme dodali obráběcí stroje v minulém roce, dodáme letos pětiosé centrum německé společnosti Kessler.“

Taktéž tříosá centra sklízejí své vavříny. Největší úspěch má mezi zákazníky inovované tříosé vertikální obráběcí centrum MCV 800. Inovace spočívala v kompaktnosti stroje s menší zástavbovou plochou, v moderním designu a lepších parametrech vřetene. Za druhou polovinu roku 2018 se prodalo na 50 kusů, což činí z centra MCV 800 nejúspěšnější novinku za poslední desetiletí.

Pozitivně do hospodaření firmy se dle slov managementu projevily také loňské zásahy do provozu slévárny, které přispěly k zefektivnění produkce a letos již generuje zisk při rekordních měsíčních tržbách přes 40 milionů Kč. Do provozu slévárny, respektive do jeho ekologizace, v minulém roce Kovosvit MAS investoval desítky milionů korun.
 
Tradiční Zákaznické dny v Kovosvitu MAS se nesly v duchu oslav 80 let od založení společnosti v roce 1939 Janem Antonínem Baťou. Věřme, že tento historický milník je i milníkem pro start nové prosperující etapy společnosti.


Letošní Zákaznické dny v Kovosvitu MAS vzbudily zájem více než šesti stovek návštěvníků. Vedle prezentace technologických řešení a partnerských organizací taktéž proběhla tradiční prohlídka výrobních a montážních pracovišť, a samozřejmě slévárny. Úvodem přítomné přivítal předseda představenstva a generální ředitel Ing. Libor Kuchař se svým týmem.

Roman Dvořák, Sezimovo Ústí

Foto: Jiří Linhart

roman.dvorak@mmspektrum.com
 

Další články

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: