Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Letem technickým světem Elektronická show v Las Vegas
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Letem technickým světem Elektronická show v Las Vegas

Letošního, 50. ročníku této show spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) se zúčastnilo 3 800 vystavovatelů, kteří předvedli atraktivní novinky z oblasti elektronického a softwarového průmyslu a především z uplatnění elektroniky v automobilech, v informační a zábavní elektronice, ve zdravotnictví i v módě.

Elektronická show v Las Vegas

Technický základ

Pozornost odborníků si získal se svým klíčovým vystoupením Steve Mollenkopf, šéf společnosti Qualcomm. Založili ji v roce 1985 studenti z Cornellovy univerzity, Kalifornské univerzity a MIT. Sídlí v San Diegu v Kalifornii a zaměřuje se na bezdrátová telekomunikační zařízení a služby založené na jí vyvinuté CDMA a jiných technologiích. Měla významný podíl na vývoji 3G/UMTS. Po odkoupení části společnosti AMD též produkuje grafické čipy užívané v čipsetech pro mobilní zařízení. Má 224 poboček po celém světě. Hodnota společnosti v minulosti kolísala mezi desítkami milionů až po 2,5 miliardy amerických dolarů (údaj z října 2014).

V Las Vegas hovořil Steve Mollenkopf o budoucnosti sítí 5G s nebývalým rozsahem, rychlosti a složitostí. „5G bude bodem obratu v dalším vývoji. Síť staví na LTE a konečně umožňuje skutečný rozvoj internetu věci (IoT)," řekl Mollenkopf. Během své přednášky představil Snapdragon 835, první 10nanometrový mobilní procesor, který prodlužuje životnost baterie a umožňuje samoučení stroje. Má osm jader Kryo 280 o taktu až 2,45 GHz.

Snapdragon 835 se vyznačuje menšími rozměry než předchozí Snapdragon 820, nižší spotřebou a vyšším výkonem. Šéf společnosti uvedl, že novinka má až o 50 % úspornější provoz než starší Snapdragon 801. Podporuje nyní 10bitové barvy v 4K rozlišení a 60 snímcích za sekundu. Microsoft už dříve oznámil nativní Windows 10 na platformě ARM a nový Snapdragon 835 s tím už počítá.

Novinka je díky technologii Quick Charge 4.0 o 20 % rychlejší než předchozí verze –prý za pět minut dodá tolik energie, aby se zařízení mohlo používat pět hodin. Podporuje také nejnovější bezdrátové technologie Bluetooth 5 – to znamená až 4x větší dosah a až dvakrát větší přenosovou rychlost, což je důležité pro IoT.

Z automobilů se stávají osobní asistenti

Na veletrhu předváděli nejen výrobci, ale také dodavatelé elektroniky pro automobily, jak se bude jezdit v příštích letech. V tomto ohledu zaujala například firma Bosch, jež ukázala, jak propojená řešení již změnila představy v realitu. „Personalizace je rostoucím trendem v oblasti konektivity, a my jsme tím, kdo tento trend posunuje kupředu,“ uvedl v Las Vegas na setkání s novináři Werner Struth, člen představenstva společnosti.

Bosch disponuje svým vlastním IoT cloudem. To z něj dělá komplexního dodavatele internetu věcí. Navíc si Bosch stanovil za cíl stoprocentní propojenost svých elektronických přístrojů.


Firma Bosch představila koncepční vozidlo, které je jako vůbec první ovládáno pomocí gest a haptickým displejem.

 

Odhaduje se, že do roku 2022 poroste globální trh propojené mobility každoročně o 25 %. Již za pár let se automobily stanou aktivní součástí IoT a budou schopny komunikovat s ostatními druhy dopravy stejně jako s chytrou domácností.


Obr. 2. Z automobilů se stávají osobní asistenti.

 

Na veletrhu CES 2017 se proto s velkým zájmem setkalo nové koncepční vozidlo Bosch, na kterém firma demonstruje, jak budou v budoucnu vzájemně propojeny různé oblasti našich životů. Dojde k rozšíření personalizované komunikace mezi automobilem a řidičem: nové funkce propojují vozidlo s jeho okolím, chytrou domácností i servisem. Tyto funkce umožní rovněž vysoce automatizované řízení. Propojení automobilu s chytrou domácností nebo chytrým městem prostřednictvím cloudu přinese značné výhody. Konektivita dělá z automobilů osobní asistenty na čtyřech kolech. A co víc – koncepční vozidlo Bosch zahrnuje širokou škálu inovativních technologií: v okamžiku, kdy řidič usedne za volant, technologie rozpoznávající obličej upraví nastavení volantu, zrcátek, vnitřní teploty a rozhlasovou stanici podle jeho osobních preferencí. Systém je řízen haptickým dotykovým displejem a inovativním systémem ovládání pomocí gest, přičemž oba tyto systémy poskytují při jejich používání hmatatelnou zpětnou vazbu. V případě vysoce automatizovaného vozidla umožňují cloudové služby videokonference nebo umožňují řidiči i pasažérům plánování víkendových nákupů či sledování nejnovějších videí.

Skřítek v kuchyni

Systém Smart home pro chytrou domácnost od firmy Bosch umožňuje ovládání propojených zařízení v domácnosti prostřednictvím jediné aplikace. Na veletrhu CES Bosch předvedl, jakým způsobem vylepšil systém o další technologie, jako jsou detektory kouře a pohybu, které zvládnou i další funkce včetně manažera typických situací (scenario manager). Díky tomu je propojená domácnost ještě intuitivnější a každodenní život je tak jednodušší. Člověk už například při odchodu z domu nemusí kontrolovat, jestli jsou topení, elektronické přístroje nebo světla vypnuté. Scenario manager zvládne běžné každodenní úkoly a lze ho snadno aktivovat pouhým dotykem prstu.

„Můj kuchyňský skřítek“ – zkráceně Mykie (My kitchen elf) – je koncept osobního asistenta, který slouží jako chytrý společník v kuchyni. Ovládá se hlasem. Odpovídá na otázky a pomáhá s každodenními domácími pracemi. Tak například přesně ví, jak dlouho by se měl koláč v troubě ještě péct, co je v lednici nebo jestli bude odpoledne svítit slunce. Díky Mykiemu mohou uživatelé ovládat celou řadu propojených domácích spotřebičů.


Můj kuchyňský skřítek – zkráceně Mykie (My kitchen elf).

Největší zvedací most v Německu…

… je také ten nejchytřejší. Nachází se v hamburském přístavu a spojuje Moorburg s poloostrovem Kattwyk, po němž dostal jméno. Kattwykbrücke, po kterém jezdí auta i vlaky, byl slavnostně otevřen 21. března 1973 a je vysoký 70 metrů. Jeho pozoruhodnost spočívá v tom, že se jeho střední část zvedá, aby pod ním mohly proplout lodě. Výška zdvihu 46 metrů, světelná výška 53 a průchozí šířka 96 metrů.

Svou délkou 290 m a rozpětím 100 metrů patří k nejdelším v Evropě.

Nyní na sebe upoutal pozornost svou modernizací – byl vybaven nejmodernějšími senzory, které rádiově posílají informace do řídicího centra přístavu. Ve spolupráci s firmou Cisco a dalšími se most stal součástí automatického systému, který sbírá informace v reálném čase a na jejich základě ovládá provoz celé infrastrukturní sítě přístavu. Senzory jsou vybaveny relativně malými bateriemi, jež zajišťují jejich dlouhý provoz dobíjení.

Most detekuje blížící se velkou loď, zastaví silniční i železniční provoz a uvede v činnost hydrauliku, jež zvedne jeho střední část tak, aby plavidlo mohlo bez problémů proplout.


Největší zvedací most v Německu je také nejchytřejší.

Úspěšný let e-letadla

V Německu se uskutečnil první úspěšný start letadla s elektrickým motorem o výkonu 260 kW, což je v této kategorii světový rekord. O pohon letadla se postaral speciálně vyvinutý elektromotor Siemens s mimořádným poměrem hmotnost/výkon.

Rekordní let nevýkonnějšího elektrického letadla trval 10 minut a uskutečnil se na letišti poblíž města Hünxe, severně od Duisburgu. Dvoumístný akrobatický letoun EXTRA 330 LE měl povolení od německého Federálního leteckého úřadu (LBA) a splňoval všechny podmínky Evropské agentury pro bezpečnost letectví.


První let s elektromotorem se uskutečnil v akrobatickém letadle.

Elektromotor byl navržen speciálně pro použití v letadlech a při váze pouhých 50 kg dává výkon přibližně 260 kW – tedy pětkrát větší než jiné hmotnostně podobné motory. Pro srovnání, poměr u motorů, které jsou používány v elektromobilech, se pohybuje okolo 2 kW na kilogram. O pohon elektrického letadla EADS E-Fan, které 10. června 2015 překonalo kanál La Manche, se pro změnu postaraly dva elektromotory o celkovém výkonu 60 kW.

Při vývoji motoru byla klíčová důkladná analýza všech komponentů předchozích typů motorů a jejich optimalizace až na maximum jejich technických limitů. S pomocí simulačních technik a inovované lehké konstrukce se podařilo dosáhnout vynikajícího poměru výkonu a hmotnosti pěti kilowatt na jeden kilogram, což umožňuje reálně využít elektropohon u letadel se vzletovou hmotností až 2 000 kg.

 

Karel Sedláček

sedlacek.kar@seznam.cz

Další články

Inovace
Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: