Témata
Reklama

Letem technickým světem IV

Každý den nás překvapuje zprávami z vědecko-technické sféry, která je nám sice ve své podstatě blízká, ale přesto někdy v detailech vzdálená, protože stačíme sledovat pouze svůj obor. V tomto letošním seriálu stíráme hranice úzkého zaměřeni a zlehka se dotkneme překvapivých novinek odjinud. Kdo chce vědět víc, snadno si podrobnosti najde.

PILOT ZŮSTÁVÁ NA ZEMI

Drony už vyletěly z ticha laboratoří a testovacích hal a stále rozhodněji si získávají pozice ve všech průmyslových oblastech.

Letos poprvé se v Hannoveru při příležitosti veletrhu CeBIT dokonce uskutečnil summit výrobců dronů čili dálkově řízených letadel, který byl spojen se soutěží. Ukázalo se, že mnohé dosahují rychlosti 180 km.h-1, ale v hale se smělo létat pouze maximálně 80 km.h-1. Závodů se zúčastnilo 30 týmů a na celé čáře vyhrálo družstvo Robodrone z Brna.

Jedinečnou show uspořádala na veletrhu firma Intel, jež předvedla spektrum nasazení dronů v nejrůznějších oborech. Ve spolupráci s veletržní správou zinscenovala atraktivní ukázku toho, co nás čeká. Ve speciální expozici tak byly postaveny těžební mořské plošiny v měřítku 1 : 15 a na volném prostranství pak solární kolektory, nad nimiž létala bezpilotní letadélka a přenášela do centrály informace o stavu zařízení. V kontrolní stanici se pak získaná data automaticky analyzovala a vizualizovala.

Reklama
Reklama
Jedinečnou show uspořádala firma Intel, jež předvedla široké spektrum nasazení dronů v nejrůznějších oborech.

Společnost Gartner zabývající se analýzami trhu během veletrhu uveřejnila studii, z níž vyplývá, že loni se zvýšil obrat světového trhu s drony o 35,5 % a stejný vývoj očekávají prognostici i v letošním roce.

Společnost Tractica, jež se rovněž zabývá průzkumem trhu a vývojovými trendy, odhaduje, že v roce 2021 dosáhne trh s drony pro koncové uživatele celkového objemu asi 5 miliard dolarů. V té době by se mohla cena průměrného dronu s profikamerou a zabudovaným navigačním systémem pohybovat na americkém trhu kolem 500 dolarů.

Bezpilotní letadla hrají už dnes zásadní roli v topografii, při kontrole a monitoringu velkých prostranství nebo při průzkumu vzdálených teritorií. Na veletrhu se prezentovala i možnost nasazení dronů v agrárním sektoru pod heslem Precision Farming. Senzory integrované do dronů informují farmáře o stavu porostu nebo o postupu zemědělských prací. Unikátní aplikaci představila jedna rakouská firma, která už loni na podzim vyzkoušela dron, jenž ochraňuje dozrávající hrozny před nálety ptáků. Dron připomíná sokola, a dokonce prý vydává stejné zvuky, jimiž odrazuje ptačí zlodějíčky.

Dronů létalo na veletrhu bezpočet. Zaujal například exponát Německého centra pro letectví a kosmonautiku (DLR), jež vystavilo dron s robotickou rukou. Uplatňuje se při provozních kontrolách dálkovodů, ale i při policejních a záchranářských akcích.

Objednávky na antidronové pušky se vystavovateli prý doslova hrnuly.

Drony s kamerami střeží velké objekty i trasy produktovodů, což by bylo jinak obtížné a nákladné. Ale drony mohou být také zneužity kriminálními živly. Proto se na veletrhu objevila celá plejáda antidronové ochrany.

Středem pozornosti byla australská společnost DroneShield, jež představila široký repertoár produktů ochrany před útokem ze vzduchu, o které mají zájem nejen armádní jednotky, policie a tajné služby, ale rovněž soukromé podniky. Podle neoficiálních informací se prý objednávky na antidronové pušky vystavovateli doslova hrnuly.

Evropská komise dokonce připravuje zřízení speciálního fondu na podporu vývoje a výroby obranné techniky s důrazem na elektroniku a robotiku. Do této kategorie spadají i drony. Už v letošním rozpočtu by mělo být na fond vyčleněno 25 milionů eur. Tato suma by se měla do roku 2020 zvýšit na 90 milionů eur. V dalších letech by se roční rozpočet fondu měl pohybovat kolem 500 milionů.

Hovoří se o tom, že by Evropa chtěla do roku 2020 vyvinout „eurobojový dron“, na jehož výrobě by se podílely Airbus Defence and Space, Aviation a Alenia Aermacchi.

VE VÝŠCE DVA KILOMETRY

Drony jsou už běžně využívány ve válečných konfliktech a s úspěchem jsou nasazovány například v bojích s islámskými teroristy. Ovšem k bojovým dronům se dostávají i zločinné živly, a tak se proti nim hledá účinná protizbraň.

Efektivní ochranné zbraně před útoky dronů mají operační rádius do výšky až dva kilometry. Jinak není jejich obranná aktivita dostatečná. Na volném trhu nejsou dosud takové prostředky dosažitelné. V USA je však má vláda a další odpovědné orgány k dispozici.

Jsou určeny především pro vojenské účely a pod označením Phaser je vyrábí zbrojařský koncern Raytheon. Pracují na elektromagnetické bázi a montují se na dopravní prostředek, který je dopraví na místo nasazení. Celá technika se vejde do skříňového kontejneru, velikostí odpovídajícího nákladnímu autu.

Účinné drony vyrábí například Northrop Grumman...
... a účinné antidrony zase Raytheon.

Díky cílenému silnému impulzu, který naviguje parabolová anténa o průměru 1,2 m, se zničí elektronika dronu nebo celý letoun. Základem úspěchu jsou dostatečně výkonné svazky mikrovln, které zasáhnout i dron letící rychlostí větší než 110 km.h-1.
Navíc – impulz lze současně zaměřit i na několik letících objektů a pilot není ohrožen. Tedy pokud se na něho nešťastnou náhodou nezřítí zbytky dronu.

Firma Raytheon svůj systém Phaser stále zdokonaluje. První pokusy se odehrály téměř před čtyřmi roky na jedné základně amerického letectva a inovace jsou hlášeny každým rokem. Ovšem kolik Phaser stojí, zůstává zahaleno obchodním tajemstvím.

START Z ELEKTROVOZÍKU

Automobilka Ford představila na výstavě doprovázející kongres Mobile World Congress v Barceloně atraktivní koncept nazvaný Autolivery. Jeho princip spočívá v nápadu montovat letadla bez pilota na střechu elektrických vozíků bez řidiče. Euishik Bang, James Kuo a Chelsia Lau, zaměstnanci Fordovy konstrukční kanceláře v Šanghaji, vyhráli interní soutěž automobilky nazvanou Last Mile Mobility Challenge. Jejím cílem bylo najít řešení pro dopravu zboží na tzv. poslední míli ve městech. Ford totiž díky zvyšujícím se objednávkám na online dodávky náhradních dílů počítá s velkým nárůstem přepravních služeb.

Myšlenka dodávkového auta s dronem není zcela nová. Dopravní firma UPS objednala už koncem letošního února prototyp malého nákladního vozu s pohyblivou střechou. V něm je ukryt dron jako v bezpečném hangáru. Prostor slouží zároveň jako sklad balíků s objednaným zbožím. Na elektronický signál se otevře střecha, dron si vyzvedne balík a odletí s ním na patřičnou adresu. Odevzdá jej příjemci a vrátí se do vozu. A operace se opakuje.

Automobilka Ford vyvinula koncept nazvaný Autolivery

Při testech byl jako pomoc při eventuální nepředvídané situaci přítomen ještě řidič firmy UPS, ale předpokládá se, že při nasazení v běžném provozu nebude lidská kontrola zapotřebí.

Nyní Ford vyvíjí novou verzi plně autonomního vozidla, jež by mělo být uvedeno do sériové výroby už v roce 2021. Bude odpovídat automatizační úrovni 4 na pětistupňové škále Society of Automotive Engineers (SAE) a nebude mít ani volant, ani pedály. Vozidlo bude mít jistě mnohostranné využití, především v samoobslužných autopůjčovnách anebo jako robotický taxík.

ELEKTRONICKÝ KAPITÁN

V době bezpilotních letadel a aut nemohly zůstat stranou zájmu ani lodě. Pracovníci vývojového týmu Blue Ocean, který spadá do koncernu Rolls-Royce, se zaměřili na lodě nejen bez kapitána, ale i bez námořníků. První prototypy se už testují.

Dronové nákladní lodě by měly být bezpečnější, levnější a ekologičtější než ty stávající, jež obstarávají 90 procent světového obchodu. Předpokládá se, že největšího rozmachu doznají v Baltickém moři už v této dekádě.

Operátoři budou sledovat plavbu takové lodi v kontrolní místnosti na pobřeží a na obrazovkách uvidí nejen okolí lodi, ale i její vnitřek. Senzory budou předávat informace o stavu zboží i o činnosti motorů a všech dalších důležitých systémů.

Jeden kapitán tak bude moci ovládat možná i sto plavidel.

Lodě bez námořníků zatím podle fantazie výtvarníka.

Dosud většina stavitelů lodí, rejdařů, pojišťoven i odborů pochybovala o tom, že bezpilotní lodě mohou být bezpečné a v dohledné době nákladově efektivní. Evropská unie si dokonce objednala studii (v hodnotě téměř 5 milionů dolarů) nazvanou Maritime Unmanned Navigation.

I když myšlenka automatických lodí se poprvé objevila před desítkami let, Rolls-Royce ji začal konkrétně rozvíjet teprve v loňském roce. Jeho divize námořních lodí představuje 16 procent příjmů společnosti (podle údajů shromážděných agenturou Bloomberg) a nyní chce své aktivity rozšířit. Současný stav techniky prý umožňuje zacílit na lodě bez posádky, jež budou o 5 % lehčí a jejichž spotřeba energie bude nižší o 12 až 15 procent.

Další úspory se očekávají na mzdových nákladech. Dnes totiž činí výdaje na posádku 44 % procent operativních nákladů na velkou kontejnerovou loď.

Karel Sedláček

Sedlacek.Kar@seznam.cz

Reklama
Vydání #5
Kód článku: 170522
Datum: 10. 05. 2017
Rubrika: Servis / Zajímavosti
Autor:
Firmy
Související články
Fanfáry pro inovátory

Soutěž o Zlaté medaile brněnského Mezinárodního strojírenského veletrhu se datuje již k roku 1964. Za tu dobu byly oceněny stovky vystavovaných exponátů, některé z nich jako světové unikáty. Za ta léta jsme se ale však setkali i s balastem, který technické veřejnosti předstíral, jaké výborné věci vznikají v hlavách československých socialistických konstruktérů. Soutěž v porevoluční době postupně ztrácela na třpytu, exponenciálně rostly počty udíělených medailí a naopak klesal respekt technické veřejnosti k soutěži.

Atraktivní projekty: Chytře na energetiku

Stále častěji se hovoří o chytrých sítích v energetice (smart grids), ale cesta k nim je ještě daleká. Zatím je nutné se držet spíš při zemi a myslet na inteligentní energetické řešení budov. Těch nových, ale i těch stávajících.

Stále aktuální odkazy Autodesk University

Počátkem letošního roku byly v MM Průmyslovém spektru zveřejněny články o největší CAD softwarové konferenci na světě - Autodesk University. Příští ročník je ještě několik týdnů před námi a ten loňský je již historií. Přesto i po desíti měsících od jejího skončení má stále co říci nejen uživatelům CAD programů.

Související články
Atraktivní projekty: Zelená zelené architektuře

Možná je to móda, ale v každém případě velmi hezká a ekonomicky závažná. Mám na mysli tzv. zelenou architekturu. Dokazovala to i nedávná výstava v Galerii Národní technické knihovny v Praze v rámci úspěšného projektu Green Architecture II. Jeho pokračování, které iniciuje Galerie Jaroslava Fragnera, ukázalo, že všechna architektonická řešení bez ohledu na zemi vzniku, velikost, rozpočet nebo funkční určení spojuje šetrnost.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Největší událost ve světě technických textilií

V polovině letošního května se opět po dvou letech souběžně konaly dva
textilní veletrhy: Texprocess – mezinárodní veletrh strojů a zařízení pro textilní
průmysl a Techtextil – mezinárodní veletrh technických a netkaných textilií.
Po čtyři dny se veletržní a výstavní centrum ve Frankfurtu nad Mohanem stalo
jednou z předních mezinárodních platforem pro uživatele technických textilií
z nejrůznějších odvětví, ale také pro výrobce oděvů, módního oblečení,
čalouněného nábytku a kožených výrobků.

Ohlédnutí za MSV 2018

Jubilejní strojírenský veletrh v Brně se i letos nesl ve znamení inovací, technických i technologických novinek (často také světových premiér), ale hlavně v duchu oslav stého výročí založení Československé republiky, takže se také vzpomínalo na historické úspěchy v technice v expozici 100RIES. A není tedy divu, že partnerskou zemí bylo letos Slovensko. Na následujících řádcích přinášíme malé ohlédnutí za veletrhem, kde připomeneme některé exponáty, které v očích naší redakce za zmínku a vzpomínku stojí.

TOSmeet & TOSday 2018

Zákaznický den ve firmě TOS Varnsdorf tradičně patří k vyvrcholení půlročního maratonu open houses, které pořádají téměř všechny výrobní a obchodní společnosti v komoditě obráběcích strojů pro své zákazníky a obchodní partnery. Zejména u výrobních firem je neopakovatelnou příležitostí zavítat do jejich provozů, zhlédnout zdejší technologické možnosti, být přímo od zdroje informovaný o žhavých novinkách a technologických řešeních, a v neposlední řadě pak potkat a pohovořit se známými lidmi.

Zlatá medaile MSV

Současná podoba udělování Zlatých medailí na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, o něž se v soutěži ucházejí přihlášení vystavovatelé se svými exponáty, odráží snahu nalézt taková objetivizující pravidla, která odpovídají hlavnímu záměru soutěže – tedy oceňovat inovativní produkty. Tím se rozumí výrobky, technologie nebo služby, které jsou mimořádně významné svým progresivním řešením, technickými parametry a technologickými možnostmi a ocenění si zaslouží, poněvadž snesou srovnání se špičkovými řešeními přinejmenším na evropské úrovni, ještě lépe na úrovni světové.

Festival Česká inovace 2014 je již minulostí

Pátek, nikoliv 13., ale 14. března 2013 patřil inovacím. Jak jsme vás průběžně na facebookových stránkách MM Průmyslového spektra aktuálně informovali přímo z dění z pražské Národní technické knihovny, konal se zde Festival Česká inovace. Cílem soutěže i festivalu samotného je pomoci zajímavým nápadům uplatnit se na trhu, vzájemně jejich autory propojit a spoluvytvářet tak inovativní prostředí v Česku. Organizátorem festivalu je Česká inovace a společnost Blue Events.

Obráběcí stroje na EMO Hannover 2013

Technická veřejnost měla velikou příležitost seznámit se v únoru se současným stavem vývoje a s výzkumnými a vývojovými trendy v oboru obráběcích strojů a obrábění na odborném semináři reflektujícím postřehy z výstavy EMO Hannover 2013, nejprestižnější a největší strojírenské události ve světě. Letošní seminář se navíc konal při příležitosti oslav 150. výročí založení Fakulty strojní ČVUT. Organizátoři akce přivítali na půdě FS ČVUT v Dejvicích 227 odborníků ze 40 firem a 10 škol.

NPE 2012 a plastové materiály

V Orlandu na Floridě se na sklonku jara konala největší událost roku v průmyslu plastů - trienale NPE 2012, která současně oslavila 75. výročí založení SPI (Society of the Plastic Industry). Poprvé po 40 letech se National Plastics Exhibition, tento vrcholný veletrh amerického plastového průmyslu, nekonal v červnu v Chicagu, ale o něco dříve na Floridě, mimo centra automobilového průmyslu, plastů a strojírenství amerického Středozápadu.

Lipsko letos jenom digitálně

Tradiční dvojice veletrhů pro oblast strojírenství a subdodavatelského průmyslu Intec a Z v Lipsku se letos uskuteční v termínu 2.–3. března 2021 výhradně digitálně pod názvem „Intec/Z connect“. Společnost Leipziger Messe, pořadatel veletrhu, se takto rozhodla, neboť současný vývoj koronavirové pandemie a s tím spojená omezení neumožňují takto velkou akci smysluplně realizovat klasickou ani hybridní formou

Štěstí přeje připraveným!

Cesta antivirového řešení Avast od prvních nápadů ve Výzkumném ústavu matematických strojů k firmě o 1 700 zaměstnancích Avast Software obývající několik pater nové budovy na Pankráci, byla dlouhá a někdy trnitá. Zakladateli a tvůrci myšlenky na vytvoření vlastního antivirového programu, ze kterého se postupem doby stal ochranný systém bránící napadením, jsou Pavel Baudiš a Eduard Kučera.

Německé inovace ocelí 2012

Předposlední červnový den vyhlásilo německé centrum pro informace o oceli Stahl-Informations-Zentrum v Düsseldorfu vítěze ceny Stahl-Innovationspreis 2012 v kategoriích: inovace výrobků z oceli, oceli pro stavebnictví, výzkum a vývoj ocelí, design výrobku z oceli a zvláštní cenu pro výrobek z oceli s největším ekologickým přínosem.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit