Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Lídr multifunkčního obrábění posiluje své aktivity v ČR
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Lídr multifunkčního obrábění posiluje své aktivity v ČR

Přes 30 let zkušeností a více něž 1 300 vyrobených strojů Millturn řadí firmu WFL Millturn Technologies GmbH & Co. KG z rakouského Lince mezi spolehlivé partnery v oblasti multifunkčního obrábění. S točnými délkami od 2 000 mm do 10 000 mm a průměry od 520 mm do 1 500 mm nabízí široké spektrum strojů pro kompletní obrábění součástí. Výkonná vřetena a modulární koncepce strojů umožňují maximální flexibilitu při řešení náročných požadavků zákazníků.

Na otázky MM Průmyslového spektra odpovídá Martin Kaukal, obchodní ředitel firmy WFL.


Zleva: Roland Osen, oblastní manažer WFL, Martin Kaukal, obchodní ředitel WFL, a Zbyněk Ludačka, exkluzivní partner WFL v ČR a SK

MM: Proč jste se rozhodli posílit své aktivity v České a Slovenské republice?

Martin Kaukal:
Jedním z nejdůležitějších důvodů, proč se vedení firmy WFL rozhodlo aktivně vstoupit na trhy ČR a SK, bylo vytvořit velmi úzké vazby s našimi zákazníky. Proto firma WFL uzavřela dohodu s exkluzivním partnerem pro posílení podnikání právě v České a Slovenské republice.

 
Výrobní a montážní prostory průkopníka kompletního obrábění firmy WFL Millturn Technologies GmbH & Co. KG v Linci

MM: Jaké stroje firma WFL produkuje a kdo jsou vaši zákazníci?

Martin Kaukal:
Naše Millturny jsou multifunkční centra určená pro obrábění kovových obrobků za využití technologií soustružení, vyvrtávání a frézování na jedno upnutí. Stroje Millturn vyrábějí mimo jiné podvozkové systémy a části turbín pro letecký průmysl, vačkové a klikové hřídele pro lodní průmysl, rotorové a převodové hřídele pro energetiku a další složité a přesné strojírenské součásti. Mezi naše zákazníky patří skupiny jako EADS (Airbus, Eurocopter, CASA), Boeing, Safran group, výrobce tiskařských strojů Heidelberg nebo výrobce strojů pro plastikářský průmysl Engel. V současné době máme v ČR celkem sedm strojů.


Založit polotovar a vyjmout hotový obrobek – to je filozofie firmy WFL. MILLTURN M80 je úspěšným příkladem těchto možností.


Millturn Technologies: V současnosti největší stroj M150 pro kompletní obrobení velkých klikových hřídelí, ventilů, turbínových hřídelí, letadlových podvozků a pastorků převodovek.

WFL vzniklo v roce 1993, kdy byly Voest Alpine částečně privatizovány. Do té doby byly stroje známé pod názvem firmy „WerkzeugmaschinenFabrik Linz“, která první stroj pro kompletní obrábění představila již v roce 1982. Název Millturn se skládá ze dvou anglických slov – Milling = frézování a Turning = soustružení. Jsou základem pro integraci rozmanitých technologií obrábění, pro vyšší přesnost a flexibilitu ve výrobě. Kdekoliv bylo dříve nutné pro obrábění využít několik jednoprocesních strojů, tam WFL Millturn může obrobit součást na jedno upnutí. Díky tomu se lze vyhnout komplikovaným převozům od jednoho stroje ke druhému, spojením nepřesností při přepnutí obrobků a dlouhým průběžným lhůtám. Úspora času a zvýšení kvality jsou nejdůležitějšími faktory pro časově i nákladově efektivně řízenou výrobu. Jako příklad mohu uvést našeho ruského zákazníka PMZ „Permskiy Motorniy Zavod" ,výrobce leteckých turbín, který s WFL Millturn obrobí hřídel rotoru za 42 hodin, namísto dřívějších 129 hodin. To je skutečná konkurenční výhoda našeho zákazníka!

MM: Jaké služby ke strojům nabízíte?

Martin Kaukal:
Nenabízíme pouze obráběcí stroj. Náš zákazník získává vždy řešení procesu obrábění přizpůsobené na míru jeho požadavkům. Stroje Millturn prezentují rozsáhlý sortiment technologií: soustružení, vrtání, frézování a různé další technologie, jako jsou souvislé tvarové frézování v pěti osách, „turn-milling“, soustružení s B osou, dělové vrtání, vnitřní soustružení, hluboké vrtání, odvalování ozubení, obrážení a protahování drážek. Všechny tyto technologie mohou být integrovány v jednom stroji. S každým strojem Millturn může být dosaženo libovolné geometrické kontury s maximální přesností. Neexistují žádná omezení, pokud jde o složitost obrobku. Zákazníci WFL tak získávají kvalitní strojírenský výrobek s vysokým výkonem po celou dobu jeho dlouhé životnosti.


Generální ředitel firmy WFL Mag. Norbert Jungreithmayr

MM: Jaké plány máte pro následující roky?

Martin Kaukal:
Dodat do České republiky a na Slovensko větší množství strojů a předat tím velkou konkurenční výhodu všem zákazníkům zaměřujícím se na vysoce kvalitní výrobu. Navíc je důležité posílit image a filozofii firmy WFL na středoevropském trhu.

Fakta o společnosti

Název společnosti: WFL Millturn Technologies GmbH & Co. KG
Generální ředitel: Norbert Jungreithmayr
Součást skupiny: Autania AG, Deutschland
Počet zaměstnanců: 320
Sídlo: Linz, Austria
Pobočky: Brazílie, Čína, Německo, Rusko, USA
Produkty: Millturn multifunkční obráběcí stroje
Exportní kvóta: > 95 %
Výrobní plocha: 15.500 m²

MM: Děkuji vám za rozhovor.

Jiří Vrhel

Ing. Zbyněk Ludačka
Ludačka Machine Tools
zbynek@ludacka.cz

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: