Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Lineární vedení NSK s vylepšeným těsněním
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Lineární vedení NSK s vylepšeným těsněním

Společnost NSK představila na veletrhu EMO 2019 optimalizovanou řadu válečkového vedení RA s vylepšeným těsněním. Lineární vedení RA jsou vybavena novými těsněními V1 a vylepšeným krytem, které pomáhají prodloužit životnost a spolehlivost obráběcích strojů.

Válečková vedení na obráběcích strojích často pracují ve znečištěném prostředí. V závislosti na konkrétní aplikaci mohou být tato vedení vystavena třískám z hliníku či jiného kovu nebo grafitovému prachu. Jestliže tyto znečišťující látky vniknou dovnitř vozíku, zkrátí to životnost celého vedení. Samostatné ochranné systémy, například krycí měchy, nedokážou toto riziko spolehlivě odstranit. Proto musí být vysoce efektivním těsněním vybaveno vedení samotné, což je právě cesta, kterou se vydali konstruktéři NSK při optimalizaci válečkových vedení řady RA.

Těsnění V1

Vozíky jsou nyní vybaveny vysoce účinným těsněním V1, které spolehlivě chrání před znečištěním pronikajícím z místa, kde dochází k recirkulaci válečků. Těsnění, které se vyznačuje speciálním profilem a materiálem s velkou odolností proti abrazi, velmi účinně těsní, ale současně vykazuje malé tření. Tak je zajištěno vedení vřeten, portálů nebo pojezdů obráběcích strojů s velkou přesností a opakovatelností.

Těsnění spodní strany vozíku

Těsnění V1 jsou umístěna na obou koncích vozíku vedení. Společnost NSK také představila těsnění určené na spodní stranu vozíku, které vyvinula v průběhu optimalizace vedení. Toto druhé těsnění zabraňuje prachu vniknout do vozíku, když se pohybují např. v místě, kde se na stroji shromažďují znečišťující částice. Protože osy se na stroje často montují vzhůru nohama nebo skloněné pod určitým úhlem, vylepšené spodní těsnění významně přispívá k prevenci průniku znečištění do vozíku.

Těsnění pro montážní otvory a mazací jednotka

Volitelně lze lineární válečkové vedení RA a montážní sady vedení objednat s těsnicími čepičkami nebo těsnicím páskem pro montážní otvory – to je doporučená volba pro vedení, která budou pracovat ve znečištěném prostředí. Další možností je integrovat do vozíku kompaktní mazací jednotku K1, která zaručuje nepřetržité mazání dráhy kolejnice.

Lineární válečková vedení řady RA jsou vybavena vysoce účinným těsněním V1.

 


NSK Europe

www.nskeurope.com

nawrocka-a@nsk.com
 

Další články

Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: