Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Ložiska pro servomotory
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Ložiska pro servomotory

V nabídce NSK jsou k dispozici kuličková ložiska přizpůsobená specifickým požadavkům servomotorů. Díky vývoji speciálních maziv a vysoce účinného těsnění s malým třením překonávají řešení NSK omezení konvenčních ložisek pro elektrické motory používané v servopohonech.


Nová kuličková ložiska NSK pro servomotory využívají speciální maziva a těsnění. (Zdroj: NSK)

Servomotory představují pro valivá ložiska problém. Typický profil pohybu servomotorů s častými rozběhy, zastaveními a změnami směru otáčení, stejně jako s drobnými korekčními pohyby vykonávanými na základě zpětné vazby ze snímačů polohy, ložiska intenzivně zatěžuje. Časté změny směru otáčení doprovázené mikrovibracemi navíc způsobují, že film maziva mezi valivými prvky a oběžnou dráhou se stírá (bez možnosti jeho opětovného vytvoření) v mnohem větší míře než u ložisek u konvenčních elektromotorů, které se otáčejí většinu času jedním směrem. Potenciálním důsledkem je výskyt lokálních oblastí mikrotření na oběžné dráze. Mikrotření se vyskytne tehdy, když vlivem nedostatečného filmu maziva dojde ke styku kov–kov mezi valivou kuličkou a oběžnou dráhou.

Speciální maziva pro ložiska servomotorů

Tomuto jevu zabraňuje speciální mazivo EA7 vyvinuté firmou NSK. Ve srovnání s konvenčními mazivy má EA7 při výskytu mikrovibrací zlepšené mazací vlastnosti. Mazivo také pomáhá zajistit malý třecí moment ložiska, a tím snižuje ztráty výkonu. V praxi vede použití ložisek s mazivem EA7 ke zvýšení trvanlivosti ložisek a prodloužení servisních intervalů na dvojnásobek.

Dalším faktorem, který prodlužuje servisní intervaly servomotorů, je snížení znečištění. Jestliže se při provozu ložiska do maziva uvolňují částice (např. kovu nebo síry), které kontaminují i okolní komponenty, může dojít ke znečištění snímače polohy. Časem může toto znečištění vést až k tomu, že motor nebude schopen detekovat přesnou polohu. Dalším důsledkem úniku maziva z ložiska může být prokluzování během brzdění, jež opět může vést k nepřesnosti polohování.

Pro vyřešení problémů s kontaminací vyvinula společnost NSK mazivo LGU vhodné speciálně pro servomotory. V porovnání s běžným mazivem s lithným mýdlem uvolňuje LGU o 90 % méně síry a kovových částic, což přispívá k udržování prostředí kolem ložiska v čistotě. Výsledkem je prodloužení servisního intervalu na 1,5násobek.

Společnosti, které vyrábějí nebo integrují servomotory, si mohou vybrat, které mazivo je pro ně vhodnější. EA7 prodlužuje životnost kuličkových ložisek, jestliže jsou vystavena mikrovibracím při častých malých pohybech typických pro servopohony, zatímco LGU minimalizuje kontaminaci okolních komponent a zabraňuje ztrátě přesnosti polohování.

Speciální těsnění

Další předností ložisek NSK pro servomotory je těsnění DW, které kombinuje výjimečně účinné těsnění a malý moment tření. Těsnění DW, zkonstruovaná inženýry NSK, jsou efektivním řešením protichůdných požadavků na spolehlivost těsnění a energeticky účinný provoz ložisek.

Řada kuličkových ložisek vhodných pro servomotory je popsána v novém katalogu ložisek pro elektromotory (Bearings for Electric Motors), který je dostupný v tištěné i elektronické podobě.

Článek je také dostupný zde

NSK

Katalog ložisek pro elektromotory (Bearings for Electric Motors) 

Další články

Průmyslové kapaliny
Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: