Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Ložiska pro velmi náročné podmínky
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Ložiska pro velmi náročné podmínky

Prostorové omezení představovalo pro firmu Papcel při navrhování nového papírenského stroje velký problém. Řešením byla unikátní toroidní ložiska CARB a inovativní mazací systém od společnosti SKF.

 Když společnost Papcel, což je přední český výrobce strojů a technologických zařízení pro papírenský průmysl, vyhrála soutěž o dodávku papírenského stroje do továrny na výrobu celulózy a papíru v Rusku, neměla k dispozici příliš mnoho prostoru. „Závod byl navržen pouze pro dva papírenské stroje, z nichž první jsme dodali před několika lety,“ vysvětluje Martina Pavlíková, marketingová manažerka společnosti.

Ruský obchodní plán navíc vyžadoval, aby byl špičkový stroj PM6 schopen vyprodukovat 45 000 tun vysoce kvalitního netkaného tapetového papíru ročně a zároveň splňoval přísné ekologické normy. Společnost Papcel si proto na pomoc s plněním ruských kritérií pozvala svého dlouholetého partnera – společnost SKF –, který poskytl technickou podporu. „Prostor v Rusku jsme již znali, protože jsme dodávali ložiska do předchozího stroje, který pro ně společnost Papcel vyrobila. Proto jsme měli již určitý náskok,“ říká Tomáš Kozelský, manažer Centra servisu a vibrodiagnostiky SKF CZ.

Velké teplotní rozdíly

Hlavním úkolem společnosti Papcel bylo zajistit, aby klient mohl nepřetržitě vyrábět. Ve válcích papírenského stroje při nečinnosti a plném provozu v mokré a sušicí části jsou obrovské teplotní rozdíly. Válce jsou poměrně dlouhé a z tohoto důvodu se při provozu společně s hřídelemi značně roztahují. Při tradičním uspořádání byla ložiska v axiálně volné poloze schopna pohybovat se v tělese a vyrovnávat tak tepelnou roztažnost. Postupem času ale docházelo ke korozi třením v tělese ložiska, které často vedlo k zablokování válce a ke katastrofálnímu selhání ložisek.

Naklápěcí axiálně volná ložiska CARB

Tým Tomáše Kozelského proto navrhl řešení SKF v podobě ložiska CARB v axiálně volné poloze. „Ložiska CARB jsou naklápěcí a axiálně volná, takže dokážou vyrovnávat nesouosost a axiální posunutí v ložisku. Zabraňuje se tak vzniku axiálního zatížení téměř bez zvýšení tření,“ říká Kozelský.

Výsledkem je nižší provozní teplota a úroveň vibrací, tím pádem i vyšší spolehlivost, delší životnost ložiska a maziva a také nižší spotřeba energie. Velmi důležité bylo i zavedení přelomového mazacího systému Flowline společnosti SKF, díky němuž se společnosti Papcel podařilo zredukovat původně plánovanou velikost olejového zásobníku o 50 procent. „To bylo důležité s ohledem na prostorové omezení,“ poznamenává generální ředitel společnosti Papcel David Dostál. „Jsem rád, že jsme přizvali SKF.“

Inženýři SKF jsou v sídle společnosti Papcel častými návštěvníky. SKF například nedávno vedla workshop pro konstruktéry Papcelu zaměřený na optimální konfiguraci výrobků SKF v produktech firmy Papcel.


Při výrobě válců pro papírenský stroj bylo nutné respektovat značné tepelné rozdíly, jimž jsou během provozu vystaveny, a tudíž i změny jejich délky vlivem tepelné roztažnosti. Řešením je použití naklápěcích, axiálně volných ložisek CARB od SKF.

Řešení SKF pro Papcel

Toroidní ložiska CARB od SKF mají jednu řadu dlouhých profilovaných symetrických valivých těles. Slouží jako axiálně volná ložiska a přenášejí výhradně radiální zatížení. Jsou naklápěcí pro vyrovnání nesouososti. Díky své konstrukci také umožňují relativně velké axiální posunutí v ložisku, které je zásadní při vyrovnávání tepelné roztažnosti papírenských válců. Revoluční konstrukce olejového zásobníku SKF Flowline řeší problémy s cirkulací a kvalitou oleje. Zásobník díky svému minimálnímu objemu, využití střídavého pohonu s proměnným kmitočtem a mimořádné schopnosti odstraňovat vzduchové bubliny a vodu snižuje náklady na energie a olej až o 50 procent.


SKF CZ

Michaela Fikejzová

michaela.fikejzova@skf.com

www.skf.com/cz

 

Další články

Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: