Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Malý velký pomocník
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Malý velký pomocník

Jak, čím a jakou dávkou ložiska domazávat? To jsou nejčastější otázky, které si kladou výrobní provozy v souvislosti s údržbou, respektive mazáním ložisek.

Odpovědí SKF je užitečná, chytrá aplikace SKF DialSet, která je určena k tomu, aby uživatelům pomohla správně nastavit jak automatické maznice řady System24, tak i malý progresivní mazací systém TLMP.

Aplikace SKF DialSet

Při zadání parametrů v aplikaci SKF DialSet, kterými jsou například typ ložiska, provozní teplota, otáčky a typ plastického maziva vhodného pro danou aplikaci, program ukáže správné nastavení automatických maznic System24. Aplikace SKF DialSet poskytuje také rychlý a jednoduchý nástroj pro výpočty domazávacích intervalů a množství maziva.

SKF DialSet umožňuje rychlý výpočet intervalů domazávání na základě provozních podmínek ložiska, přičemž se tyto výpočty zakládají na teorii mazání SKF. Vypočtené intervaly mazání závisejí na vlastnostech zvoleného plastického maziva, čímž se minimalizuje riziko nedostatečného nebo nadměrného mazání a optimalizuje se spotřeba plastického maziva. Aplikace navíc zahrnuje kompletní seznam příslušenství SKF System24.


Aplikace SKF DialSet je určena pro správné nastavení automatického domazávání ložisek.

 

Maznice pro System24

A jaké maznice jsou součástí System24? Jsou to například maznice řady TLSD, které jsou optimální volbou při požadavcích na jednoduchou a spolehlivou aplikaci v podmínkách měnící se teploty nebo při vzdálené montáži z důvodu komplikovaných podmínek aplikace (vibrace, omezený prostor nebo nebezpečné prostředí). Mezi hlavní přednosti maznice TLDS patří rychlost dávkování, která je nezávislá na teplotě, flexibilní nastavení dávkování maziva, maximální tlak dávkování 5 barů v průběhu celého dávkovacího období, průhledný zásobník umožňující vizuální kontrolu, signalizace stavu maznice LED kontrolkami s červeným, žlutým a zeleným světlem, široký sortiment příslušenství a přímá i vzdálená instalace.

Pomocí aplikace SKF DialSet lze tedy nastavovat domazávací intervaly nejen pro jednobodové maznice System24, ale také pro vícebodové zařízení TLMP. TLMP je de facto malý progresivní mazací systém, a tak je aplikaci SKF DialSet možné použít pro orientační výpočet domazávacího intervalu a domazávací dávky také u něj.

Nastavení aplikace

Nastavení aplikace je velmi jednoduché a zahrnuje pouze tři základní kroky:

  1. Do aplikace vložíte všechna potřebná data (typ ložiska, provozní teplota atd.) a výsledkem bude optimální interval domazávání potřebný pro správné nastavení maznice System24.
  2. Poté na maznici System24 jednoduše nastavíte interval domazávání doporučený aplikací SKF DialSet a zadáte datum instalace na vámi určené místo. Toto datum bude potřeba při pozdějších kontrolách.
  3. Nakonec instalujete maznici System24 do mazaného místa – a je to. Maznice bude nyní domazávat v režimu 24/7 mazané místo po dobu odpovídající intervalu domazávání získaného aplikací SKF DialSet.
     

Nastavení aplikace zahrnuje tři základní kroky.


Aplikace SKF DialSet je zdarma ke stažení na webových stránkách SKF, a to jak v samostatné verzi pro Windows, tak pro mobilní verze operačních systémů iOS a Android.


SKF CZ

michaela.fikejzova@skf.com

www.skf.cz

 

Další články

Průmyslové kapaliny
Převody/pohony/ložiska/spojky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: