Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Manažer roku: lídři nových technologií
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Manažer roku: lídři nových technologií

Manažeři, podnikatelé, leadeři mají do poloviny března možnost přihlásit se do soutěže Manažer roku, vyhlašované Českou manažerskou asociací. Novou kategorií je pro nynější 27. ročník Manažer digitálního věku.

Digitalizace a automatizace v České republice se do roku 2030 bude týkat 1,1 miliónu zaměstnanců. Již nyní patříme mezi evropské leadery v digitalizaci finančních služeb a bankovnictví, nadprůměrně si vede sektor výroby, uvádí konzultační společnost McKinsey.

Stále dynamičtějčí nástup nových technologií je velkou výzvou pro vedení firem a manažery, řada z nich dosahuje skvělých výsledků. Patří k nim prof. Vladimír Mařík z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky CIIRC ČVUT či Tanja Vainio, donedávna generální ředitelka společnosti ABB pro ČR a SR, kteří zvítězili v soutěži Manažer roku 2018. Mezi vítězi se objevili i další představitelé technologicky progresivních oborů – Niclas Pfüller, generální ředitel Brose CZ, Adam Liška, výrobní ředitel Bekaert Petrovice, či vědec Tomáš Mikolov, spolupracující dříve s šéfem Facebooku Markem Zuckerbergem.

Pro vizionáře

Také letošní ročník soutěže se otevírá manažerům z oblasti moderních technologií díky kategorii Manažer digitálního věku. Přihlásit se do ní může každý, kdo řídí organizaci zaměřenou na nové technologie a dosahuje úspěchů v oblasti IT, tvorbě softwarových aplikací a kybernetizaci. Do kategorie paří i manažeři, kteří dokázali aplikovat moderní technologie ve své společnosti či organizaci.

Na rozdíl od dalších kategorií je přihláška zjednodušená, stejně jako u kategorie Vizionář. Akcentuje osobní přínos dotyčného, ekonomické výsledky firmy či instituce jsou podpůrnou argumentací.


Palác Žofín, stejně jako v předchozích letech, i letos přivítá ve svých prostorách nejlepší lídry na vyhlášení Manažera roku. (Zdroj: ČMA)

Nové kategorie

Základních kategorií, do nichž se zájemci mohou hlásit do poloviny března, je 10. Zvláštní cenou je Inovace pro udržitelný rozvoj. Nynější soutěžní kolo je pojato inovativně a nabízí vedle klasických oborů již zmíněné kategorie Manažer digitálního věku, Vizionář či Manažer malého a středního podniku.

Jejich vznik hodnotí účastníci soutěže pozitivně. Za přínos označují možnost porovnat se s nejlepšími manažery v ČR, networking a propagaci. Příznivě nahlížejí na poskytovaný benchmarking, který pro nejlépe umístěné v TOP 15 zpracovává tým odborníků Hodnotitelské komise v čele se zkušeným koučem a konzultantem Ing. Petrem Kazíkem, Ph.D.

Soutěž vyhlašuje a pořádá Česká manažerská asociace, která si letos připomíná 30 let od svého založení. Při nominacích manažerských a podnikatelských osobností se opírá o síť partnerských asociací, svazů, komor, soukromých, státních a veřejných institucí.

Milan Mostýn / Česká manažerská asociace

Další články

Inovace
Management a řízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: