Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Mobilní servis a údržba vysokopevnostních řetězů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Renovace a údržba

Mobilní servis a údržba vysokopevnostních řetězů

V rámci bezpečnosti provozu řetězových a vázacích prostředků je potřeba myslet na jejich pravidelnou kontrolu. Víte, že může pohodlně proběhnout u vás ve firmě? Vše s odkazem na EN 818 a EN 1677. Jedná se o kontrolu vázacích a kotevních řetězů, výkovků a textilních vázacích prostředků.

Mobilní servis vázacích prostředků představuje praktické a efektivní řešení pro bezpečné používání, kdy nedochází k omezení výroby, protože kontrolu vázacích prostředků lze provést na místě – u vás ve firmě. Pewag, jako přední světový výrobce vysokopevnostních řetězů G12, G10 a G8, poskytuje mobilní servis jako standard, a to i na řetězové systémy jiných výrobců. Tým techniků je připraven zkontrolovat, a je-li to potřeba, rovnou i opravit vaše stávající vázací řetězy. Po kontrole/opravě je vždy vystaven nový certifikát o kvalitě.

Jak už bylo řečeno, kontrola probíhá u vás ve firmě. Na místě je provedena magneticko-optická kontrola, dále trhací zkouška s následnou vizuální kontrolou a také vizuální kontrola u textilních vázacích prostředků. Provedeny mohou být i opravy či výměna některých komponentů.


Mobilní servis vázacích prostředků představuje praktické a efektivní řešení pro bezpečné používání, kdy nedochází k omezení výroby.

Revize a dokumentace on-line

Mobilní servis s novou certifikací, inovativním systémem kontroly a s daty o revizích neustále online. To je peTAG chytré řešení, usnadňující revize vázacích prostředků. Každého bezpečnostního technika a vedoucího provozu zatěžuje „papírová“ administrativa spojená s pravidelnou kontrolou vázacích prostředků.

Řetězový systém, úvazek a podobné řetězové systémy pracovně pojmenujme jako „hardware“. Klasické ocelové štítky pro identifikaci řetězových systémů a jejich papírovou dokumentaci můžete nahradit chytrým softwarem! peTAG solution je chytré řešení pro inspekci, údržbu a správu dat o každém řetězovém systému a úvazku. Stačí, pokud bude takový úvazek opatřen inteligentním štítkem, který obsahuje NFC čip. Tento čip v sobě nese veškeré informace o používaném produktu, jeho vlastnostech, kontrolách apod. a zajišťuje přenos dat do chytrého telefonu díky jednoduché mobilní aplikaci. Ta následně přenáší veškeré informace získané v terénu do PC bezpečnostního technika.

Veškerá administrativa a papírování tím odpadají. Identifikace, přesné údaje o kontrolách, výměnách dílů, nosnosti, uživatelské a bezpečnostní informace, videa apod. jsou vždy přístupné a inspekcí pečlivě zaznamenány a archivovány. Vše bezpečně pod kontrolou a neustále online.

Vázací řetězy pewag winner pro G12


peTAG čip ve štítku řetězů winner pro G12

S chytrým telefonem

Přenos dat s použitím chytrého telefonu s peTAG senzorem znamená, že není třeba žádné speciální čtecí zařízení – nepotřebujete speciální RFID čtečky. Je jasná identifikace produktu přímo na chytrém telefonu s OS Android a máte přímý přístup k důležitým produktovým informacím. Správa produktu a servisních dat probíhá nezávisle na místě.

Celkovou správu dat zajišťuje peTAG manager – software zdarma, který máte nainstalovaný v PC s prvním peTAG štítkem, který jste si pořídili. Spolu s chytrým telefonem opatřeným peTAG senzorem ruku v ruce pracují na správě dat z terénu s jediným účelem – zjednodušit inspekci, a tím i vedení administrativy, což vede ke spolehlivějšímu a bezpečnějšímu užívání vázacích prostředků a jejich celkové správě. Samozřejmostí je analýza získaných dat a jejich vyhodnocení. Získaná data umožňují i jednodušší a rychlejší spolupráci s dodavatelem vázacích prostředků.

Když je potřeba revize

Servisní technici, pracovníci zodpovědní za bezpečnost provozů i koncoví uživatelé ocení výhody peTAG solution téměř okamžitě. Certifikáty a revizní zprávy máte vždy po ruce, jste upozorňováni na termíny kontrol i na kroky, které je v rámci revize nutné udělat.

Garance ochrany dat, která je součástí servisu, znamená, že data jsou uložena na externím serveru. Přístup k datům je umožněn pouze zákazníkům. Limitovaný přístup může být umožněn poskytovateli služeb po autorizaci u zákazníka. Průběžné aktualizace zabraňují vytvoření děr v bezpečnostním kódu.

Pewag

Pavel Hovorka

vlach@studiorema93.cz

Další články

Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: