Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Moderní vysokozdvižné vozíky klasické koncepce
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Moderní vysokozdvižné vozíky klasické koncepce

Vysokozdvižné vozíky Yale řady MX/SMX používají stejný konstrukční jazyk jako řada Veracitor VX, tedy řada prémiových vozíků v portfoliu společnosti Yale. Nabídka modelové řady MX/SMX zahrnuje vozíky s pohonem na naftu, LPG či modely konfigurované na duální pohon.

Vozíky MX/SMX nabízejí servisní interval 500 hodin a plnou podporu společnosti Yale CZ v její síti obchodně technických poradců. Řada MX/SMX se vyznačuje ekonomickým provozem, má kompletní sadu moderních ergonomických prvků zajišťujících pohodlí řidiče a vyniká svým špičkovým designem.

Koncept mechanického stroje

Díky minimalizaci elektronických systémů se vozíky této řady navracejí ke konceptu téměř čistě mechanického stroje, což je jedna z vlastností, kterou zákazníci velmi oceňují. Charakteristické jsou pro ně také minimální úroveň hluku a vibrací během provozu. Zadní náprava vozíku je kvalitně odpružená, ale není svařovaná (jedná se o monolit), a ve spojení se stabilizačním systémem CSE lze vozík bezpečně využít v nejnáročnějších provozech. Konstrukce zdvižné věže vychází z koncepce řady Veracitor VX, která je charakteristická vysokou tuhostí a dosahuje velmi pozitivních hodnot zbytkové nosnosti při zachování bezpečného výhledu obsluhy a kontroly nad břemenem v celém rozsahu zdvihu.
 


Vozíky MX s nosností 2–3 tuny jsou vyráběny v Severním Irsku.


Vozíky MX s nižší nosností pocházejí z Japonska.

Vstříc požadavkům zákazníků

Vozíky této řady přinášejí cenově dostupnou alternativu pro široké spektrum zákazníků, od provozů s pouze občasným použitím vysokozdvižného vozíku až po klienty, kteří vyžadují nasazení vozíku v extrémně náročném provozu. Díky těmto rysům modelová řada MX/SMX vyslyšela potřeby našeho trhu a je předurčena k vysoké oblibě a úspěchu.

Vozíky řady MX s vyšší nosností (2,0, 2,5 nebo 3,0 tuny) jsou vyráběny v Severním Irsku ve městě Craigavon. Pro trhy, jako je Česká republika, společnost Yale vyvinula také vozíky s nižší nosností a kompaktní verzí, které vyrábí ve vlastní továrně v Japonsku. Tyto verze nabízejí nosnost 1,5, 1,8 nebo 2,0 tuny, přičemž vozík s nosností 2,0 tuny představuje zkrácenou verzi a nese označení SMX.


Příklad nasazení vozíku typu 30MX ve výrobní firmě

Vybavení vozíků

Mezi prvky standardní výbavy řady MX/SMX patří automatická převodovka, přepínač změny směru jízdy, který je umístěn pod volantem, kombinovaný pedál mikropojezdu a brzdy, ovládání pro dvě hydraulické funkce či samonastavitelné bubnové brzdy. Ke všem vozíkům rovněž existuje široká nabídka doplňkové výbavy a je tak možné snadno je přizpůsobit individuálním požadavkům konkrétních zákazníků.


Dvouapůltunový vozík 25MX při práci ve skladu

Vozíky mohou být dovybaveny například třetí a čtvrtou hydraulickou funkcí, bočním posuvem, pozicionérem nebo jiným přídavným zařízením, plně odpruženým sedadlem ve vinylovém provedení, modifikacemi kabin, nožním přepínáním směru jízdy, superelastickými koly, výstražným majákem, dvojitými zpětnými zrcátky nebo zadním madlem s klaksonem, které výrazně přispívá k bezpečnému provozu a ochraně zdraví řidiče. Standardně mají vozíky zabudovaný vodorovný vývod zplodin. Ten však může být v rámci volitelné výbavy nahrazen svislým vývodem zplodin, případně doplněným o dvoucestný katalyzátor.

Yale CZ

Jan Forman

m.prochazka@cook-comm.com

www.yale.cz

Další články

Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: