Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Modulární lisovací systémy
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Modulární lisovací systémy

Od univerzálních standardních lisů až po jednoúčelové speciální lisy - firma TOX Pressotechnik je díky svému modulárnímu systému lisů a pohonů schopna realizovat speciální a úsporná řešení v krátkém čase. Lisy ecoLine je možné sestavit v online konfigurátoru.

Technologická firma TOX Pressotechnik je se svými komponenty, systémy a aplikacemi schopná uživatelům nabídnout z jednoho zdroje jak částečné, tak i komplexní řešení pro speciální výrobní a montážní procesy. Pro energeticky úsporné a opakovatelné vytvoření lisovací síly si mohou zákazníci vybrat ze široké nabídky pneumaticko-hydraulických, hydraulických a elektromechanických pohonů. Tyto pohony mohou být využity v modulárních lisovacích systémech s lisovací silou až do 2 000 kN. Dále jsou v nabídce řídicí systémy, snímače, software a systémy pro monitorování procesů. Toto jsou hlavní komponenty pro realizaci lisů, montážních linek, robotických a stacionárních kleští a speciálních strojů. Stroje je pak možné využít pro celou škálu aplikací, jako je např. spojování plechů, lisování, zalisování funkčních prvků, stříhání, děrování nebo montážní operace.

Energeticky úsporné a opakovatelné vytvoření lisovací síly zabezpečí pneumaticko-hydraulické, hydraulické nebo elektromechanické pohony.

Standardní lisy pro rozmanité aplikace

Řada malých stolních lisů TOX FinePress nabízí čtyři různá provedení s lisovacími silami od 2 do 57 kN. Jedná se o kolenopákové lisy KF, hřebenové lisy ZF, pneumatické lisy PF a pneumatické lisy s ručním přísuvem PFH. Tyto lisy jsou vybaveny beranem s lineárním vedením zaručujícím vysokou přesnost. Nabízí široké využití v mnoha oblastech průmyslu.

Dvousloupové lisy MB, MBG a čtyřsloupové lisy MA, MAG s kluzným nebo valivým vedením a modulární konstrukcí.

Lisy TOX s C-rámem jsou k dispozici v několika provedeních CEB bez beranu, CMB s beranem a lineárním vedením, dále PC lisy jako robustní svařovaná konstrukce.
Dvousloupové lisy MB, MBG a čtyřsloupové lisy MA, MAG s kluzným nebo valivým vedením doplňují systém modulárních komponentů umožňující dodávku komplexních řešení.

Malé stolní lisy TOX FinePress nabízejí čtyři různá provedení s lisovacími silami od 2 do 57 kN.

Vlastní konfigurace lisů na míru

Ke snadnému sestavení vhodného lisu slouží on-line konfigurátor dostupný na internetových stránkách společnosti. S tímto konfigurátorem je možné ve čtyřech krocích sestavit „vlastní“ ecoLine lis. Konfigurátor nabízí standardní C-rámy pro montáž na univerzální podstavec. Dále si uživatel může zvolit ze čtyř velikostí lisovací síly, potřebný silový zdvih, a zda požaduje pneumaticko-hydraulický nebo elektromechanický pohon. Standardní řešení nabízí dvouruční ovládání a možnost využití jednotky pro monitorování procesů. Po ukončení konfigurace lisu je zobrazena garantovaná cena. Kompletní stroj je možné dodat do osmi týdnů.

TOX Pressotechnik

Michal Badin
MBadin@tox-cz.com

 

Další články

Převody/pohony/ložiska/spojky
Pneumatické prvky/ kompresory
Hydraulika/ hydraulické prvky
Montáže/ kompletace
Technologie spojování/ dělení materiálů
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: